Urząd Miasta Hrubieszów

„Ferie zimowe w HDK
11-24.02.2019r.

Odpoczywaj aktywnie – zdobywaj nowe umiejętności
11.02. – 24.02. 2019.
Zapraszamy na koncerty, animacje i warsztaty
Koncert Młodzieżowej Rady Miasta 11.02.- godz. 1600 „Wyjątkowi i Niepowtarzalni”
Warsztaty tkackie godz.11:00 - 13:00 (poniedziałki, środy, piątki) – ferie to czas aby rzemiosło tkackie poznać od podstaw, poszerzyć umiejętności, pokonać kolejny stopień trudności, ponadto spotkać się z samym sobą i poznać ludzi związanych z tym trudnym i ciekawym zawodem
Animacje na lodowisku godz. 12:00 -14:00 (wtorki, czwartki)
14.02 . „Bajkowa kraina” – czy księżniczka, królewicz, wilk, czarownica i każda inna wymyślona postać potrafi jeździć na łyżwach? Konkurs na ciekawe przebranie z nagrodami
Zabawy plastyczne dla dzieci w wieku 6 – 8 lat
(środy 13.02. 20.02) godz. 11:00 - 13:00
Warsztaty dla dzieci i młodzieży od 9 lat
(piątek15.02.) godz. 11:00 – 13:00 – proces powstawania obrazu „Martwa natura dla każdego”
(piątek 22.02.) - rzeźba i płaskorzeźba
Strefa relaksu godz. 14:00 - 18:00 (środa)– integracja rodzinna, nauka i poznawanie różnych gier planszowych, współzawodnictwo, dodatkowo warsztaty artystyczne „Moja kartka Walentynkowa”, spotkania z Młodzieżową Grupą Fantastyki
Potyczki językowe dla dzieci i młodzieży od 11 do 15 lat (czwartek 21.02.) godz.14.00 – 16.00 - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, krótki test z j. polskiego autorstwa twórców Hrubieszowskiego Klubu Literackiego oraz dyktando o Hrubieszowie. Najlepszy otrzyma tytuł Mistrza Języka Ojczystego i nagrody.

„MAYDAY 2”
30.03.2019r.

To kontynuacja „mayday” - wielobarwnej historii sympatycznego taksówkarza, który zaplanował sobie 2 ciepłe domy z pięknymi żonami. Szczęśliwie udaje mu się prowadzić podwójną grę do momentu, kiedy jego dorastające dzieci dowiadują się o sobie w internecie. Oczywiście ciekawość, oraz dziwne zbiegi okoliczności powodują chęć spotkania młodzieży, w wyniku czego główny bohater traci równowagę, a historia nabiera maksimum humoru! Fantastyczna gra aktorska oraz doprecyzowana treść bawi do granic możliwości przez 120 minut. Widownia pęka w szwach, brzuchy ze śmiechu a w powietrzu …? Już wybuchła – bomba endorfin…!!! Najzabawniejsza komedia świata!!! I nazwiska, których nie trzeba przedstawiać :
Marek Włodarczyk / Marek Siudym, Michał Koterski / Bartosz Żukowski , Mariusz Krzemiński / Michał Milowicz, Marcin Mroczek / Mateusz Łapka, Anna Gzyra/Katarzyna Cichopek, Kamila Polak/Aneta Zając, Daria Krzyżaniak

Wystawa Hrubieszowskiej Poczty Harcerskiej
29.02.2019r.

Klub Kolekcjonera funkcjonujący przy Hrubieszowskim Domu Kultury, przygotował kolejna wystawę. Przedstawia ona walory filatelistyczne wydane przez Pocztę Harcerską, która działała przy Komendzie Hufca ZHP w Hrubieszowie w latach 1982-1986.
Założycielem Hrubieszowskiej Poczty Harcerskiej i jej Naczelnikiem był druh Jan Filas, przez wiele lat dzięki niemu powstały liczne walory filatelistyczne upamiętniające ważne rocznice i wydarzenia związane z historią naszego miasta, regionu jak i kraju. Projektantem niemal wszystkich wydawnictw jest znany hrubieszowski artysta grafik Pan Alfred Przybysz.
Poczta powyższa obsługiwała ważne imprezy harcerskie, jak: Zjazdy, konferencje, itp. Współpracowała z wieloma instytucjami wydając kartki lub inne walory związane z ich działalnością. W latach funkcjonowania wydano ponad trzydzieści różnych walorów, są to: kartki znaczki, koperty, bloczki. Powyższa kolekcja pochodzi ze zbiorów naszego członka Jana Kalisza.
Harcerska Poczta ma długą i chlubną tradycję. Szczególne zasługi dotyczą okresu II wojny światowej, gdy w trakcie Powstania Warszawskiego Poczta Harcerska (Polowa) była jedyną znaną instytucją na świecie, która potrafiła w warunkach bojowych sprawnie i regularnie funkcjonować.
Obecnie Hrubieszowski Hufiec ZHP chcąc kontynuować działalność Hrubieszowskiej Poczty Harcerskiej wydał kilka kartek, które obrazują udział harcerzy Hrubieszowskiego Hufca w wielu wydarzeniach. Klub Kolekcjonera zrzesza w swoich szeregach filatelistów, którzy są także członkami Polskiego Związku Filatelistycznego. Klub zbiera się w każdą trzecia niedzielę w siedzibie Hrubieszowskiego Domu Kultury w godz. 10:00 – 12:00. Zapraszamy na nasze spotkania pasjonatów zbieractwa i kolekcjonerów.
Wystawę jak zwykle zwiedzać można w Sali GotArt (parter) od dnia 1 lutego 2019r.
Informację przygotował Jan Kalisz.

Jana Kondraka - „Wesoły Ataman"
20.03.2019r.

To program zupełnie nowy, z niewielką domieszką utworów które ukonstytuowały wizerunek sceniczny Jana Kondraka. Chodzi o piosenki takie jak Ataman, Piosenka w samą porę, czy Za nic do dodania. Gros programu to najnowsze piosenki o profilu humorystycznym i satyrycznym. Pisane do prezentacji w kabarecie muzyczno-literackim Dolina Prapremier, który działa w Służewskim Domu Kultury w Warszawie i skupia warszawskich autorów najmłodszego pokolenia głównie (Aga Ozon, Ida Dzik, Mirka Szawińska, Andrzej Dębowski). Jan Kondrak jest pomysłodawcą przedsięwzięcia i współprowadzącym program wraz z Kubą Sienkiewiczem. Charakter całości Wesołego Atamana jest ukłonem w stronę śmiałej tezy, że ludzie wolą śmiać się niż płakać. Choć powodów do tego drugiego też nie zabraknie, to przeważa jednak uśmiech. Jan Kondrak to głos - wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów, której jest współzałożycielem. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

Przedsprzedaż biletów od 1 lutego 2019r. w HDK p. nr 4.

Cena biletów w przedsprzedaży – 20 zł; grupowe i seniorzy – 15 zł, w dniu koncertu 30 zł.

Koncert 20 marca (środa) godz. 1900 „Wesoły Ataman"

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
13.01.2019r.

Mamy nowy rekord !!! 27 Finał WOŚP był wyjątkowy, zaangażowanie mieszkańców, wsparcie władz i darowizny przedmiotów od firm przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury, składa serdeczne podziękowania mieszkańcom Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego w szczególności mieszkańcom gminy Uchanie, Białopole, Trzeszczany, Mircze i Werbkowice za czynne włączenie się do działań w ramach 27 Finału WOŚP w dniu 13 stycznia 2019r.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę. Kwestowało 50 osób, w sztabie pomagało nam kolejnych 10 wolontariuszy. Przełamaliśmy stereotyp że wolontariusz to młodzież, w tym roku dołączyły do nas osoby dorosłe a najmłodsza wolontariuszka Lenka miała8 lat.

Najwyższą kwotę do puszki zebrała Aleksandra Pirogowicz – 2540,50 zł

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wyrazili zgodę na to aby opiekować się puszką stacjonarną. Puszki stacjonarne były dostępne w dniach 19.12.2018 – 13.01.2019 w następujących miejscach: Urząd Miasta Hrubieszów, Urząd Gminy Hrubieszów, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, LECZNICA – ADAMUS, BOSCH SERVICE ZAPRZAŁA, CARMAX, Jubiler I.M. Białaccy, Restauracja MAGISTRAT, Restauracja GNIECKI, Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie. Łączna kwota z puszek stacjonarnych – 2241,44 zł.

Gorące podziękowania wszystkim wykonawcom, którzy grają i wspierają „orkiestrę” nie od dziś a byli to Teatr Piosenki Młyn, zespoły Pruderia, GocHa, Ulica 30, soliści Marysia Łyko, Agata Buta i Martyna Nosko oraz zespół wokalny Mada Bis z Wojsławic.

Serdeczne podziękowania dla Tomka Brudnowskiego i Jolanty Głowacz za tworzenie niepowtarzalnej atmosfery podczas koncertu i licytacji oraz niezastąpionej jak co roku Marzenie Muzyczuk, która czuwała nad sprawnym przepływem licytowanych przedmiotów. Dużym zainteresowaniem cieszył się „maluszek” Fiat 126p, który został wylicytowany za 11 000 zł, „fotel Burmistrza” w ramach akcji „Samorząd bez focha” - zostań Burmistrzem na 1 dzień za kwotę 3000 zł, oraz „fotel Starosty” za 2600 zł. Biżuteria od Starosty Maryli Symczuk za 1050zł i grafika Alfreda Przybysza za 1250zł. To jedne z większych kwot z wylicytowanych przedmiotów.

Ogólna kwota uzyskana z licytacji to – 32030 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali przedmioty na kiermasz różności. Kwota uzyskana z kiermaszu – 1667,9 zł.
Dziękujemy mieszkańcom za aktywny udział w giełdzie plakatów filmowych, kwota z giełdy plakatów – 297,16 zł.

Gorące podziękowania dla sponsorów, którzy zadbali o wsparcie naszych wolontariuszy:

1. Restauracja Staropolska
2. Piekarnia Gietka Mateusz Hrubieszów
3. Hurtownia cytrusów – Marta Gidzińska
4. Zapiekanki Piotr Szkalej
5. sklep Lewiatan Barbara Majder
Ochotniczej Straży Pożarnej Hrubieszów dziękujemy za opiekę nad bezpiecznym przebiegiem akcji 27 Finału. Strażacy grali z nami przez cały dzień finałowy, a ponad to przekazali na licytację spływ pontonowy rzeka Bug.
Rekordy pobiliśmy również jako społeczeństwo Hrubieszowa, świadczą o tym gorące serca darczyńców, którzy przekazali bardzo wartościowe przedmioty byli to:

1. Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska
2. Starosta Powiatu Hrubieszowskiego Maryla Symczuk
3. Wójt Gminy Hrubieszów Tomasz Zając
4. OSP Hrubieszów
5. Firma Przewozowa Transway – Grzegorz Hunkiewicz
6. Centrum Druku BRUNO – Tomasz Brudnowski
7. Okularium Hrubieszów
8. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WIST Hrubieszów – Krzysztof Drączkowski
9. KAYAK TRIP – Marcin Lebiedowicz
10. Restauracja GNIECKI – Przemysław Gniecki
11. Jubiler I.M. Białaccy
12. Hrubieszowskie terenowe 4x4
13. Baltic Soul Wojciech Wojtiuk
14. Maciejczyk Schody i Podłogi Drewniane
15. Siłownia CITY GYM – Monika Drączkowska
16. DOBRY DIETETYK - Arleta Mazurek
17. Zespół Strych
18. Zespół ENERGY GIRLS
19. Teatr Piosenki Młyn
20. Michał Miścior
21. Mariusz Tomczuk
22. Alfred Przybysz
23. Paulina Banaszek
24. Małgorzata Chmaj
25. MUSIC99 MEGASTORE
26. MIUSIC DICOUNT

Gorące podziękowania dla Marty Szpindy, która poświęciła swój cenny czas i wykonała piękne zdjęcia z 27 Finału w HDK.

Serdeczne podziękowania dla Edyty Puszczało, Jolanty Janiec, Magdaleny Bień i Zofii Wojtiuk za sprawne i dokładne przeliczanie pieniędzy. Dziewczyny miały dwa razy więcej do liczenia niż w roku ubiegłym.

Ogólna kwota zbiórki pieniędzy zebrana w ramach 27 Finału WOŚP przez Sztab działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury to:

65 734,88 zł. 

Serdeczne dzięki!!! Jesteście wielcy!!! Do zobaczenia za rok!!!

Sztab #5255 
WOŚP Hrubieszów 
Szef Sztabu Katarzyna Partyka

 

Rok seniorów z Klubu Złotego Wieku podsumowany
8.01.2019r.

Uczestnictwo w spotkaniach, przeglądach śpiewaczych, działaniach projektowych i budżetu obywatelskiego, wizytach studyjnych i organizacja wizyt na własnym terenie, to tylko niektóre z działań jakie wskazali hrubieszowscy seniorzy na spotkaniu podsumowującym miniony rok.

Spotkanie odbyło się tradycyjnie we wtorek, 8.01.2019 r. Prawie 30 osobowa grupa seniorów została poproszona o indywidualną refleksję i podsumowanie korzyści, które przyniosło im uczestnictwo w Klubie. Pracowaliśmy metodą warsztatową w obszarach:

- W jakich działaniach Klubu Złotego Wieku brałem/am udział?
- Czego się nauczyłem/am?
- Z czego jestem dumny/a?
- Czego w działaniach Klubu Złotego Wieku mi zabrakło?
- Czego oczekuję/chcę/potrzebuję w 2019 r.?

Indywidualne odpowiedzi zostały podsumowane na forum, Zaskoczeniem było np. że sama przynależność do Klubu, fakt istnienia Klubu napawa dumą. Uczestnicy wskazywali sfery edukacji, rozwoju pasji i umiejętności, wartość warsztatów rękodzieło, elitarność wspólnego śpiewania i uczestnictwo w przeglądach, korzyści z warsztatów rozwojowych np. wg pedagogiki Marii Montessori. Zaskoczeniem były wypowiedzi odnośnie umiejętności wyniesionych ze spotkań np. stwierdzenie: nauczyłam się słuchać, szacunek do współrozmówców.
Okazało się, że działań i przedsięwzięć było tak dużo, że nie starczyło czasu na planowanie aktywności na 2019 r. Nic straconego! Od tego rozpoczniemy spotkanie w następny wtorek.
Początek roku do dobry czas dla innych seniorów, by przemyśleli czy nie chcą dołączyć do Klubu. Gwarantujemy rozwój, wyzwania, przygody i spędzanie czasu wolnego w dobrym towarzystwie. Spotkanie poprowadził tradycyjnie team HDKu i MBP Jolanta Głowacz i Jolanta Janiec.

Protokół z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt.,, W GRUDNIOWY DZIEŃ ’’ z dnia 14 grudnia 2018r.
14.12.2018r.

Komisja w składzie :
Przewodniczący : Zdzisława Tracz – mgr wychowania plastycznego
Członkowie :
Artur Łukasiewicz
– artysta plastyk z Hrubieszowa
Agnieszka Mięczak – Kierownik Sekcji Pomocy Społecznej PCPR w Hrubieszowie
Andrzej Marut – instruktor ds. plastyki, organizator konkursu

W konkursie udział wzięły wg zgłoszeń :
Miejskie Przedszkole Nr 2 ( 13 prac )
Miejskie Przedszkole Nr 1 ( 8 prac )
Miejskie Przedszkole Nr 3 ( 9 prac )
Miejskie Przedszkole Nr 5 ( 7 prac )
Szkoła Podstawowa Nr 3 ( 30 prac )
Szkoła Podstawowa Nr 1 ( 42 prace )
Koła plastyczne HDK ( 35 prac )
Szkoła Podstawowa Nr 2 ( 8 prac )
Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie ( 3 prace )

Ogółem wpłynęło 155 prac ( w tym 11 prac – brak kompletu dokumentów zgody RODO )
Komisja zwróciła szczególną uwagę na tradycyjnie trwałe techniki plastyczne z uwagi na możliwości ekspozycyjne prac. Prace wykonane technikami łączonymi np. kruszony styropian, brokaty, makarony, naklejane gwiazdki itp. są z reguły bardzo nietrwałe.
Po wnikliwej ocenie postanowiono przyznać nagrody w trzech grupach wiekowych następującym autorom:

Przedszkola :

Miłosz Sztojko, lat 6 – Miejskie Przedszkole Nr 2
– opiekun Krystyna Zosik
Izabela Maksymowicz, lat 6 – Miejskie Przedszkole Nr 5
– opiekun Agnieszka Ziółkowska
Marcelina Wilkos, lat 6 – Miejskie Przedszkole Nr 5
– opiekun Agnieszka Ziółkowska
Eliza Sułek, lat 4 – Koło plastyczne HDK
– instruktor Andrzej Marut
 Wiktor Temporowicz, lat 5 – Koło plastyczne HDK
– instruktor Andrzej Marut
Lena Niźnikowska, lat 5 – Koło plastyczne HDK
– instruktor Ewa Watras
Maja Kowalczuk, lat 6 – Koło plastyczne HDK
– instruktor Ewa Watra

Klasy I – III

Igor Wójcicki , lat 7 – Szkoła Podstawowa Nr 3
– opiekun Anna Kryszczuk
Julia Wróbel , lat 7 – Szkoła Podstawowa Nr 3
– opiekun Anna Kryszczuk
Sebastian Romański, lat 7 – Szkoła Podstawowa Nr 3
– opiekun Alicja Ryszkowska
Agata Balicka, lat 8 – Szkoła Podstawowa Nr 3
– opiekun Jadwiga Hukowska
Nikola Koszałka, lat 8 – Szkoła Podstawowa Nr 1
– opiekun Katarzyna Sztuk
Klaudia Szkutnik, lat 8 – Koło plastyczne HDK
– instruktor Andrzej Marut
Julia Marzęda, lat 8 – Koło plastyczne HDK
– instruktor Andrzej Marut
Amelka Pasieka, lat 7 – Koło plastyczne HDK
– instruktor Andrzej Marut
Magda Korol, lat 8 – Koło plastyczne HDK
– instruktor Andrzej Marut

Klasy IV – VI

Julia Sułkowska, klasa VI – Szkoła Podstawowa Nr 1
– opiekun Barbara Mielniczuk
Klaudia Gniecka, klasa IV – Szkoła Podstawowa Nr 3
– opiekun Aneta Derlak
Wiktoria Fila, klasa VI – Szkoła Podstawowa Nr 2
– opiekun Agnieszka Ślażyńska
Oliwia Płonkowska, lat 11 – Koło plastyczne HDK
– instruktor Andrzej Marut

Ogółem przyznano 20 nagród.
Nagrody ufundował Hrubieszowski Dom Kultury.
Komisja konkursowa dziękuje wszystkim za udział w konkursie jednocześnie gratuluje laureatom i opiekunom, życząc dalszych sukcesów artystycznych.
Na tym protokół zakończono i podpisano:
Spotkanie z laureatami odbędzie się 18 stycznia 2019 o godzinie 11:00 w Sali GotArt.

Koncert Teresy Werner
2.03.2019r.

2 marca 2019r. w Hrubieszowskim Domu Kultury o godz. 16:00 wystąpi Teresa Werner. Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa przyspieszyła po nagraniu takich hitów jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała" czy "Kocham swoje morze". Jej kompozycje oraz teledyski są emitowane na antenach stacji radiowych i telewizyjnych. Dotychczas w dorobku artystki ukazało się kilka płyt CD oraz DVD. Pierwszy album "Spełnić Marzenia" uzyskał status Platynowej Płyty. Obecnie Teresa Werner pracuje nad swoim 4 albumem studyjnym z którego premierowe piosenki będzie można usłyszeć już na koncercie. Bilety są dostępne w kasie Kina - w godzinach otwarcia kasy oraz na stronie internetowej kinoplon.pl

27 Finał WOŚP w Hrubieszowskim Domu Kultury
13.12.2019r.

Sztab WOŚP działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury zaprasza na 27 Finał „Pomaganie jest dziecinne proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych" pod takim hasłem 13 stycznia 2019 o godz. 17.00 odbędzie się koncert 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrają hrubieszowskie zespoły min. Pruderia, Ulica 30, GocHa, Teatr Piosenki Młyn, duet Martyna Nosko i Agata Buta, Marysia Łyko oraz zespół wokalny Mada Bis z Wojsławic. Koncertowi towarzyszyć będzie aukcja gadżetów od Fundacji WOŚP oraz przedmioty przekazane przez hrubieszowskie firmy i mieszkańców. Do wylicytowania min. Fiat 126p, kolejny „maluch” który stał się już tradycją hrubieszowskiej orkiestry. Dodatkową atrakcją będzie mini mecz hokejowy na lodowisku miejskim dla zwolenników zimowych sportów oraz slalomy łyżwiarskie. W naszym sztabie pieniądze do puszek już od godziny 8.00 zbierać będzie 50 wolontariuszy, których będzie można spotkać nie tylko w mieście ale również w Mirczu, Białopolu, Trzeszczanach i Uchaniach. W tym roku działalność sztabu poszerzyliśmy o puszki stacjonarne, które zbierają już od 19 grudnia, a umiejscowione są w firmach BOSCH SERVICE ZAPRZAŁA Kolejowa 12a, CARMAX, Rynek Sutki 31,JUBILER I.M. Białaccy, Pl. Wolności 15, Restauracja MAGISTRAT Podzamcze 9, Restauracja GNIECKI Kolejowa 29, Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie 3 Maja 7 oraz LECZNICA – ADAMUS, ul. Dwernickiego 59B. . Od poniedziałku 7.01. puszki będą również w hrubieszowskich urzędach. Urząd Miasta Hrubieszów (sekretariat), ul. mjr. H. Dobrzańskiego Hubala 1, Urząd Gminy Hrubieszów (sekretariat), ul. B. Prusa 8, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie (sekretariat), ul. Narutowicza 34. Liczymy na wielkie serca i wspólne granie, czy uda nam się pobić zeszłoroczny rekord 33 924,24? O tym możemy przekonać się sami już 13 stycznia. Pamiętajmy DOBRO POWRACA .

Jesień Plastyczna – Hrubieszów 2018
30.11.2018r.

W dniu 30 listopada 2018 roku o godzinie 1500 odbyła się inauguracja Jesieni Plastycznej – Hrubieszów 2018 Jesień Plastyczna – to cykliczna impreza sumująca roczna działalność plastyczną w Hrubieszowskim Domu Kultury, która cieszy się ogromną popularnością wśród plastyków i miłośników sztuki. Na wystawie znalazły się prace, powstałe na 40 Plenerze Malarskim w Krasnobrodzie br. oraz prace złożone na konkurs NAJCIEKAWSZA PRACA ROKU . Ogółem na konkurs wpłynęło 80 prac 23 autorów.
W dniu 10 października 2018 roku komisja konkursowa pod przewodnictwem artysty plastyka Marka Rzeźniaka , dokonała oceny wszystkich prac złożonych na konkurs. Wytypowała 7 nagród i 5 wyróżnień.
Podczas inauguracji Nagrodę Główną Burmistrza Miasta HrubieszowaNAJCIEKAWSZA PRACA ROKU 2018 – otrzymał Artur Łukasiewicz z Hrubieszowa ” za obraz olejny pt. ,, Czas Apokalipsy ” ; za kolorystykę, odważną ekspresję roztoczańskiego pejzażu Drugą nagrodę przyznano Annie Małgorzacie Świcy z Biłgoraja za obraz olejny pt.,,Wnętrze kościoła ” ; za ukazanie bogactwa architektury sakralnej .

Nagrody wręczył Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa Paweł Wojciechowski

Nagrodę Starosty Hrubieszowskiego otrzymało dwóch autorów:
Bożena Czerska z Warszawy za akwarelę pt.„ Kępa kwitnącej trawy”;
za oryginalne ujęcie tematu natury i znakomity warsztat malarski .

Maria Rowdo z Wrocławia za obraz pt.,, Piosenka”; za malarskie ujęcie tematu drzew i walory kompozycyjne.
Nagrody wręczyła Pani Maryla Symczuk – Starosta Hrubieszowski oraz zastępca Wojciech Sołtysiak


Nagrodę Wójta Gminy Hrubieszów otrzymała Helena Piekarz z Hrubieszowa za obraz pt„ Hrubieszów ulica Prosta ”;
za przedstawienie w perspektywie malarskiej starego Hrubieszowa. Nagrodę wręczył Sekretarz Urzędu Gminy Robert Palichleb.

Nagrody Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury otrzymała
Renata Szuryga ze Świdnika za akwarelę pt.„ Mgła ”; za adekwatne uchwycenie środkami malarskimi nastroju jesieni

Nagrodę wręczyła Dyrektor HDK Emilia Feliksiak.

Nagrodę Komisarza Konkursu przyznano Rozalii Cios z Hrubieszowa za obraz pt.,, Kapliczka na wodzie” za nastrojowe ujęcie tematu i malarską perspektywę. Nagrodę wręczyła Komisarz Konkursu Andrzej Marut.
Jury przyznało także wyróżnienia ufundowane przez Hrubieszowski Dom Kultury następującym autorom :

*Magdalenie Sielickiej z Nieledwi za tkaninę pt.,,Kilim Połtawski”,
* Urszuli Urban z Lublina za obraz pt.,, Lato ”,
* Tadeuszowi Bednarkowi z Modrynia za pastel pt.,, Powrót z morza ”,
* Elżbiecie Kisielewicz - Krojtor z Lublina za pracę pt.,, Zamyślenie”,
* Adamowi Flakowi z Hrubieszowa za rzeźbę pt.,, On i ona ”.

W konkursie publiczności , prowadzonym przez : Barbarą Smal i Magdalenę Bień z Lublina zwyciężyła Agnieszka Kuśmierek z Nieledwi, który otrzymała największą liczbę głosów.
Całość inauguracji Jesieni Plastycznej uświetnił – Koncert w wykonaniu Weroniki Kuta, Zuzanny Tychmańskiej, Justyny Ślązak , Martyny Wiśniewskiej i Dominiki Krawiec . Po części oficjalnej wszyscy laureaci i goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który przygotowała Agnieszka Strzelecka – Kraina Ciast i Tortów w Hrubieszowie, Zofia Wojtiuk, Danuta Kowalska z Hrubieszowa . Dokumentacja fotograficzna : Przemysław Puszczało. W imprezie wzięło udział ponad 70 osób.

Komisarz Jesieni Plastycznej Andrzej Marut

Wolontariusze WOŚP – nabór do 09.12.2018r.
29.11.2018r.

Hrubieszowski Dom Kultury po raz kolejny włącza się w realizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 roku pod hasłem: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE, a jego celem będzie pozyskanie środków DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA – NA ZAKUP SPRZĘTU DLA SPECJALISTYCZNYCH SZPITALI DZIECIĘCYCH.
Zgłoszenia na Wolontariuszy można dokonać na dwa sposoby:

- METODA ONLINE - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony https://iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia należy skontaktować się ze Sztabem, aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Po zaakceptowaniu otrzymacie od nas maila zwrotnego z OŚWIADCZENIEM WOLONTARIUSZA – należy je wydrukować, podpisać i dostarczyć do Sztabu. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.
- METODA PAPIEROWA – należy pobrać ankietę (dostępna w załączniku) i wypełnioną wraz ze zdjęciem (wydruk lub na nośniku) dostarczyć do sztabu (osobiście).
Wówczas my wprowadzamy dane do systemu, czekamy na zatwierdzenie zdjęcia i danych, po czym drukujemy OŚWIADCZENIE WOLONTARIUSZA, które musicie podpisać (oświadczenie możemy również wysłać mailem – należy je wydrukować, podpisać i dostarczyć do Sztabu do 09.12.2018r.).
Wszystkich chętnych wolontariuszy oraz osoby, które chcą przyczynić się do organizacji wydarzenia zapraszamy do kontaktu ze Sztabu – Hrubieszowski Dom Kultury, ul. 3 Maja 7, tel. 84 696 26 15, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Zgłoszenia wolontariuszy należy dostarczyć osobiście do pok. nr 12 lub kasy Kina PLON do dnia 09.12.2018r.
!!!WOLONTARIUSZU prosimy o zapoznanie się z regulaminem 27. Finału WOŚP!!!

Szef Sztabu WOŚP #5255 Katarzyna Partyka

Ankieta wolontariusza do pobrania TUTAJ
Regulamin do pobrania TUTAJ 

Podpułkownik Leopold Kula – Lis. Klub Kolekcjonera przy HDK
22.11.2018r.

W związku z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, klub kolekcjonera przy Hrubieszowskim Domu Kultury wydał trzecią z kolei pocztówkę dotyczącą tego tematu. Pocztówka poświęcona jest mało znanej postaci naszego bohatera narodowego Leopolda Kuli – Lisa. Po jego tragiczne i bohaterskiej śmierci wiele drużyn harcerskich na terenie Polski, a szczególnie na Wołyniu, tam gdzie zginą, przyjęła jego imię. Dziś w kilku miastach naszego kraju jego imię noszą ulice i szkoły. W powyższej pocztówce wykorzystano podobiznę L. Lisa – Kuli z pocztówki wydanej w okresie międzywojennym przez III Włodzimierską Drużynę Harcerską we Włodzimierzu Wołyńskim. Warto w tym miejscu poświęcić kilka słów tej niezwykłej postaci. Ten niezwykle utalentowany oficer, taktyk, bohater, urodził się 11 listopada 1896 w Kosinie koło Łańcuta. Do szkoły powszechnej jak i Gimnazjum uczęszczał w Rzeszowie. Tam założył tajne stowarzyszenie wojskowe przyjmując pseudonim „Lis”. W roku 1913 podczas ćwiczeń związku strzeleckiego wykazał ogromny talent organizatorski uzyskując jednocześnie uznanie komendanta „Strzelca” Józefa Piłsudskiego. Od tego momentu Józef Piłsudski śledził sukcesy i poczynania młodego Leopolda Lisa – Kuli. W tym samym roku ukończył kurs teoretyczno – praktyczny w związku strzeleckim otrzymując stopień oficera i stanowisko zastępcy komendanta związku strzeleckiego okręgu Rzeszowskiego. Miał wówczas 16 lat. Gdy wybuchła I wojna światowa rozpoczyna marsz z Krakowskich Oleandrów jako najmłodszy oficer. W październiku 1914 roku Józef Piłsudski mianuje go podporucznikiem. Pierwszą bitwę stoczył pod Krzywopłotami, potem było wiele bitew i potyczek. Na początku 1915 rokuawansuje na stopień Porucznika, lecz to co uczynił w największej i najkrwawszej bitwie legionów pod Kostiuchnówką przeszło do Legendy. Nadzwyczajnym męstwem i odwagą w momencie gdy załamała się linia frontu, wypadem na wroga, jakim była Armia Rosyjska Gen. Brusiłowa, uratował od zagłady żołnierzy 7 pułku. Za walkę na froncie Wołyńskim otrzymał od Niemców krzyż żelazny, a od Austriaków krzyż zasługi. Pod koniec 1916 roku mianowany na kapitana i zostaje dowódcą batalionu. Następnie była kampania Włoska, w trakcie której został ranny. Po wyleczeniu raz zajmował się szkoleniem, agitacją wywiadem i sabotażem na terenie Rosji i dzisiejszej Ukrainy. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości brał udział w walkach z Ukraińcami, najpierw w stopniu major, potem podpułkownika. W lutym 1919 roku przybył do Włodzimierza Wołyńskiego, którego miał bronić od ataków armii Ukraińskiej. Postanowił jednak zaatakować pobliskie miejscowości. W zwycięskim ataku na pobliski Torczyn został ciężko ranny. Mimo natychmiastowej operacji 7 marca 1919 roku umiera. Miał 23 lata. Ciało przeniesiono najpierw do Warszawy, tam trumnę udekorowano szarfą: ”Memu dzielnemu chłopcu – Józef Piłsudski”. Pochowany został z honorami w Rzeszowie.
Chorągwie się skłoniły
Nad grobem, na czci znak,
A stara brać żołnierska,
Jak dzieci, łkała tak.
Sam nawet Wódz Naczelny
Łzy w dobrych oczach miał,
Ukochanemu chłopcu
Na trumnę order dał.
A wiecie wy żołnierze,
Kto miał tak piękny zgon,
Kto tak Ojczyźnie służył –
Czy wiecie, kto był On?
Otwórzcie złotą księgę,
Gdzie bohaterów spis,
Na czele w niej widnieje:
Pułkownik Kula-Lis.
Klub Kolekcjonera przy HDK
Jan Kalisz.

Warsztaty „ Do twarzy Ci z pewnością siebie”.
5.11.2018r.

Świetlica Środowiskowa „Dziupla Artystyczna” Hrubieszowskiego Domu Kultury zaprasza dzieci (od 10 roku życia) i młodzież na warsztaty artystyczne.

Warsztaty „ Do twarzy Ci z pewnością siebie”.

Zajęcia z Beatą Tomaszczuk, doradcą do spraw wizażu Mary Kay, podczas których młodzież będzie mogła dowiedzieć się jak pracować nad poznaniem własnej wartości,
pewnością siebie w relacjach ze środowiskiem rówieśniczym. Jednym z czynników dobrego samopoczucia u młodzieży jest dobry wygląd skóry, odpowiedni do wieku i okoliczności makijaż oraz dbanie o codzienną pielęgnację.

Termin warsztatów 5,15,22 listopad 2018 r.
pokój nr 14 Hrubieszowski Dom Kultury
godzina 15.30 -17.00
Warsztaty „ Wełną malowane”.

Zajęcia plastyczne z wełną z merynosa, wykonanie obrazów, dekoracji, ozdabianie garderoby ( kapelusze, berety, torebki, płaszcze itp.)
Oraz form użytkowych (etui na telefon, laptop itp.)
Do wykonania obrazu należy przynieść ramkę ze szkłem odpowiedniej dla siebie wielkości.
Termin warsztatów 27 listopada 2018 r.
pokój nr 14 Hrubieszowski Dom Kultury
godzina 16.00

Warsztaty „ Anioły z powertexu”.
Zajęcia na których każdy z uczestników może stworzyć własny obraz lub rzeźbę anioła utwardzonego powertexem.
Termin warsztatów 3 i 4 grudnia 2018r.
pokój nr 14 Hrubieszowski Dom Kultury
godzina 16.00

Warsztaty „Dekoracje Bożonarodzeniowe”
Zajęcia podczas których stworzymy ozdoby choinkowe, dekoracje bożonarodzeniowe, kartki świąteczne itp.
Termin warsztatów 11,12,13 grudnia 2018r.
pokój nr 14 Hrubieszowski Dom Kultury
godzina 16.00

Warsztaty „Stylizacja mebli”.
Podczas warsztatów dowiesz się jak malować farbami, jak stosować techniki przecierki, postarzania, patynowania mebli. Na warsztaty należy zabrać ze sobą dowolny mały przedmiot (np. kuferek, półeczkę, małe krzesełko itp.)
Termin warsztatów 18,19 grudnia 2018r.
Pokój nr 14 Hrubieszowski Dom Kultury
Godzina 16.00

 

Andropauza 3 - czyli jak żyć i nie zwariować
13.10.2018r.

Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Niewyżyty, brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr. Aby naprawić rzeczywistość tej, ich zdaniem doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić „Dziady” Mickiewicza. Jednak Niewyżyty, reżyser teatralny, który chwilę wcześniej zostaje przez Ministerstwo Kultury pozbawiony prawa wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie sposób zaakceptować. Aktorzy się buntują i postanawiają znaleźć naprawdę dobrego reżysera. Ich wybór pada na Stevena Spielberga. Chcą zaproponować mu kontrakt osobiście. Cudem zdobywają pieniądze i płyną do Hollywood jachtem pożyczonym od samego barona Munchausena. Jesteśmy świadkami rejsu pełnego przygód, niebezpieczeństw i sytuacji absurdalnych. Na pełnym morzu bowiem, okazuje się, że żaden z naszych bohaterów nie ma najmniejszego pojęcia jak się taką jednostką żegluje.
Ruszają w świat w poszukiwaniu przygód, barwnego życia i sensu istnienia, niczym czterej
muszkieterowie Alexandra Dumas:” Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”
Zapraszamy Państwa na wieczór pełen śmiechu, przygód, sytuacji absurdalnych! Wieczór pełen wzruszeń, zaskoczeń i niespodzianek! Zapraszamy na arcyzabawną opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Że nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce!
Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła na dobre jego życie,
krzyczy ponad oceanem: „Teraz dopiero zaczynam żyć!!!!!”
Bawcie się, śmiejcie się i płaczcie razem z nami, w myśl refrenu pieśni finałowej:
Starość nie chroni przed miłością
Lecz miłość chroni przed starością
Bo prawda jest taka, że się nie starzeje
Serce ,które kocha i wiecznie się śmieje!

Sztukę ”Andropauza 3 - czyli jak żyć i nie zwariować " napisali Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, na podstawie pomysłu Leszka Kwiatkowskiego.
Reżyserią zajęli się autorzy: Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, a zagrają dla Państwa znakomici aktorzy scen teatralnych, filmu i telewizji.
Obsada :
Agata Załęcka, Maciej Damięcki, Artur Dziurman, Jacek Kawalec, Tadeusz Ross.

Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
13.10.2018r.

13 października 2018 w Hrubieszowskim Domu Kultury odbędą się eliminacje międzypowiatowe XIX Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Wydarzenie to jest znakomitą okazją do spotkania, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń. Na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury zaprezentują się seniorzy z terenu powiatu hrubieszowskiego, tomaszowskiego i chełmskiego działających w klubach seniora, domach kultury, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz w innych środowiskach seniorskich. Przegląd na charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w różnych kategoriach. Hrubieszowska publiczność będzie mogła obejrzeć zespoły śpiewające, wysłuchać recytatorów i autorów własnych tekstów. Dużą popularnością cieszą się w tym roku krótkie formy teatralne. Przegląd rozpocznie się o godz. 9.00 w sali widowiskowej HDK Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta i okolic do obejrzenia prezentacji artystycznych w wykonaniu seniorów. O godz. 17.00 rozpocznie się zabawa integracyjna seniorów przy dźwiękach muzyki cygańskiej (mile widziany własny koszyczek).

Klub kolekcjonera - 100 lecie odzyskania niepodległości
27.09.2018r.

Wpisując się w cykl obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości, klub kolekcjonera działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury, przygotował wystawę fotograficzną pułku strzelców konnych. Jest to druga wystawa o tej tematyce, jednak tym razem obok postaci poszczególnych żołnierzy wyeksponowano orkiestrę wojskową 2 pułku strzelców konnych z Hrubieszowa. Na poszczególnych fotografiach oprócz sylwetek członków orkiestry, zobaczymy szczegóły oznaczeń na mundurach żołnierzy. Wystawę przygotowali na podstawie posiadanych oryginalnych zdjęć członkowie naszego klubu, panowie: Andrzej Bylina i Mirosław Borysewicz. Klub nasz z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, wydał dwie kartki pocztowe o powyższej tematyce. Wystawę można zwiedzać od dnia 27. 09. 2018 w byłej kawiarni HDK.

Aktywność hrubieszowskich Seniorów 2018
20.09.2018r.

W ramach budżetu obywatelskiego trwa realizacja zadania „Wszechstronna aktywizacja seniorów z terenu Miasta Hrubieszowa”
Seniorzy uczestniczyli w wycieczce do Łańcuta zwiedzając Muzeum – Zamek, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce otoczonej starym, malowniczym parkiem w stylu angielskim. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Odwiedziliśmy również Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz Synagogę.
Kolejną aktywnością były zajęcia rekreacyjne w Chełmskim Parku Wodnym, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. W czasie pobytu w Chełmie seniorzy zwiedzili także Podziemia Kredowe, jedyną w Europie kopalnię kredy piszącej.

Zapraszamy seniorów z terenu miasta Hrubieszowa do uczestnictwa w zaplanowanych działaniach i do zgłaszania się na kolejny wyjazd do Parku Wodnego w Chełmie, który odbędzie się 26 września 2018. Zapisy pod nr tel 515 422 513.

Przypominamy, że w miesiącu październiku odbędą się spotkania z kosmetyczką i fryzjerką, które opowiedzą i pokarzą jak pielęgnować dojrzałą cerę i co robić, żeby wyglądać zawsze atrakcyjnie. Obchody Hrubieszowskiego Dnia Seniora oraz Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniora. Zadanie realizowane jest przez Hrubieszowską Radę Seniorów przy wsparciu Hrubieszowskiego Domu Kultury.
Zapraszamy

Rubienalia 2018
06.09.2018r.

Rubienalia 2018
Wrzesień to wyjątkowy miesiąc dla miasta Hrubieszowa. 618 lat temu z mocy Króla Władysława II Jagiełły uzyskaliśmy prawa miejskie, a rok 2018 jest wyjątkowy dla wszystkich Polaków, obchodzimy 100 lecie odzyskania Niepodległości .
Zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania.

W programie min.:
- odsłonięcie pomnika profesora Wiktora Zina
- taniec narodowy z udziałem mieszkańców miasta
- prezentacje artystyczne zespołów z gmin powiatu hrubieszowskiego
- stoiska z rękodziełem i przysmakami regionalnej kuchni
- konkurs kulinarny „potrawy z dyni”
- wręczanie statuetki „Hrubcio”
- przekazanie kluczy przez Władze Miasta młodzieży,
- koncert zespołu wokalnego Mada Bis oraz zespołu rockowego Harlem
Dodatkowo zabawy i animacje dla dzieci, konkursy, dmuchany plac zabaw i wiele innych atrakcji.

Organizatorzy: Miasto Hrubieszów, Młodzieżowa Rada Miasta, Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej, Hrubieszowski Dom Kultury.
Zapraszamy

Seniorzy rozpoczynają realizację zadania z Budżetu Obywatelskiego
21.08.2018r.

Informujemy seniorów z terenu miasta Hrubieszów, że rozpoczęta została realizacja zadania z Budżetu Obywatelskiego Miasta Hrubieszów na 2018 rok.

Na złożony przez Hrubieszowską Radę Seniorów wniosek, zagłosowało 693 mieszkańców Hrubieszowa. Zadanie „Wszechstronna aktywizacja seniorów z terenu Miasta Hrubieszowa” realizowane będzie przez Hrubieszowską Radę Seniorów przy wsparciu Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Harmonogram działań:

sierpień:
• wycieczka do Łańcuta
• zwiedzanie Zamku
• zwiedzanie Synagogi
• zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej
wrzesień:
• zajęcia na basenie w Chełmie
• zwiedzanie podziemi kredowych w Chełmie
• zwiedzanie katedry w Chełmie
październik:
• porady fryzjerskie
• porady kosmetyczne
• obchody Hrubieszowskiego Dnia Seniora / jesienny przegląd twórczości artystycznej seniora
listopad:
• szkoła „Babć i Dziadków” – warsztaty
• spektakl teatralny dla seniorów
• nauka obsługi komputera
• warsztaty z rehabilitantem

Kontakt w sprawie realizacji projektu w siedzibie Urzędu Miasta Hrubieszów w dniach:
11.09.2018r. 09.10.2018r. 13.11.2018r.
w godzinach 13:00 – 15:00
telefonicznie pod nr: 84 696 2380 wew. 24 lub osobiście pok. nr.2


Organizator zastrzega sobie prawo zmiany harmonogramu działań.
 

Festyn Rodzinny z HaDeKiem
21.08.2018r.

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza na Festyn Rodzinny kończący wakacje. Ciekawe , wesołe animacje dla dzieci i całych rodzin, konkursy z nagrodami, kiermasz artykułów szkolnych i inne ciekawe atrakcje czekają na uczestników festynu przed HDK w piątek 31 sierpnia. Osoby chcące nauczyć się gry na bębnach djembe zapraszamy na warsztaty, które trwać będą w czasie festynu . Możliwość nauki na instrumencie własnym lub organizatora warsztatów. . Zapraszamy wszystkich chętnych / zapisy na warsztaty od 22.08 2018 w HDK / Podczas Festynu poruszymy ważne sprawy zagrożeń wśród dzieci i młodzieży w ramach III Forum Profilaktycznego . Informacji udzielać będą przedstawiciele organizacji miejskich zajmujących się profilaktyką. Festyn zakończy koncert znanego zespołu rockowego „ POZIOM 600” Fanów kina plenerowego zapraszamy na nocny seans „ Casanowa po przejściach” Zapraszamy wszystkich, dużych i małych – wstęp wolny.
 

JESIEŃ PLASTYCZNA - HRUBIESZÓW 2018
20.08.2018r.

Hrubieszowski Dom Kultury ogłasza konkurs plastyczny ,,NAJCIEKAWSZA PRACA ROKU ” w ramach corocznej imprezy JESIEŃ PLASTYCZNA – HRUBIESZÓW 2018
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy plastycy, absolwenci liceów plastycznych, studenci wyższych uczelni.
Należy złożyć lub przesłać do 21 września br. co najmniej dwie prace na adres Hrubieszowskiego Domu Kultury.
Prace muszą być wykonane i oprawione w listwy, ramy, passe-partout oraz opisane : imię i nazwisko, tytuł i wartość pracy. Format, technika i temat pracy dowolny. W konkursie biorą udział również prace powstałe na XL Plenerze Malarskim organizowanym przez Hrubieszowski Dom Kultury w bieżącym roku. Komisja artystyczna powołana przez organizatora dokona rozstrzygnięcia konkursu, przyzna nagrody pieniężne i wyróżnienia rzeczowe. Komisja dokona wyboru prac do wystawy.
Główna nagroda NAJCIEKAWSZA PRACA 2018 ROKU ufundowana przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa oraz pozostałe nagrody : Starosty Hrubieszowskiego, Wójta Gminy Hrubieszów, Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury zostaną wręczone w listopadzie br. podczas inauguracji JESIENI PLASTYCZNEJ w Hrubieszowskim Domu Kultury. Prace nagrodzone ,wyróżnione i pozostałe można odebrać do 20 grudnia 2018r. Po tym terminie przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie reprodukowanie prac w katalogu bez uiszczania honorarium. Organizator zabiega o dodatkowe nagrody i wyróżnienia. Szczegółowych informacji udziela : Komisarz wystawy : Andrzej Marut Hrubieszowski Dom Kultury, ul. 3 Maja 7 22-500 Hrubieszów Tel. 084 696 2615, fax. 084 696 4744
 

„Rozwiń skrzydła z HaDeKiem” – Wakacje 2018
7.07.2018r.

Zapraszamy na zajęcia osoby spędzające wakacje w naszym urokliwym Hrubieszowie. Tu możesz poznać piękno krajobrazu i aktywnie spędzić czas biorąc udział w warsztatach i imprezach kulturalnych. Zapraszamy na :
- Warsztaty tkackie – zapraszamy osoby które chcą rozpocząć przygodę z tkactwem. Na warsztatach poznamy tajniki tkania na ramie tkackiej.
Warsztaty 13.07.2018 ( piątek) 11.00 – 14.00
23.07.2018 ( poniedziałek) 11.00 – 14.00
30.07.2018 ( poniedziałek ) 11.00 – 14.00
- Formy użytkowe – garncarstwo na zajęciach zostaną wykonane ze spoiw mineralnych , wypalanych na klinkier mielonych i mieszanych z gipsem nakładanych na stelaż plastikowy flakony donice itp. Warsztaty
16.07.2018 ( poniedziałek) 11.00 – 14.00
18.07.2018 ( środa ) 11.00 – 14.00
- Wełną malowane – na warsztatach będziemy tworzyć nietuzinkowe obrazy wykonane z układanej wełny do filcowania zamknięte za szkłem w ramce A4 .
Warsztaty 11.07.2018 ( Środa ) 11.00 – 14.00
12.07.2018 ( czwartek ) 11.00 – 14.00
- Powertex – Powertex jest przyjaznym dla środowiska utwardzaczem tkanin dzięki któremu możemy stworzyć niepowtarzalne rzeźby , obrazy, dekoracje i biżuterię.
Warsztaty 19.07.2018. ( czwartek ) 11.00 - 14.00
20.07.2018. ( piątek ) 11.00 – 14.00
- Warsztatowo – Jeśli masz przedmiot lub mały mebel (niekoniecznie drewniany), który od dawna już nie pasuje do wystroju wnętrza, chcesz mu nadać nowy wygląd, nauczyć się stylizacji farbami kredowymi – te warsztaty są dla Ciebie. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia ani plastycznych umiejętności.
Warsztaty 25.07.2018 ( czwartek ) 11.00 – 14.00
26.07.2018 ( piątek ) 11.00 – 14.00
- Wycieczka śladami bohaterów Roztocza „ Oddali życie za Ojczyznę” – nawiązując do 100 lecia Odzyskania Niepodległości zostanie zorganizowane zwiedzanie niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady ( oficjalnie SS Sonderkommando Bełżec) funkcjonującego od marca 1942 roku do czerwca 1943 roku.
Wycieczka 17.07.2018 (wtorek )
- Spływy kajakowe po Huczwie to doskonała okazja aby rozpocząć przygodę z kajakiem, dla osób które stawiają pierwsze kroki w kajaku polecamy wypad na spływ. Jest to wyjątkowa okazja aby spojrzeć na piękno przyrody z perspektywy kajaka i Huczwy.
Spływ kajakowy 24.07..2018. ( wtorek).
- Seans kina plenerowego – „ Nieracjonalny mężczyzna” , film będzie wyświetlany przed budynkiem HDK w razie deszczu zostanie przeniesiony do budynku HDK.
Seans 20.07.2018 ( piątek)
- Gryzone – spotkanie miłośników gier fantazy
Spotkanie 26.07.2018 (czwartek)

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą koncepcję architektoniczno-urbanistyczną
25.06.2018r.

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą koncepcję architektoniczno-urbanistyczną „Nowy Hrubieszów” opracowaną przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Koncepcje przedstawiają kreatywną wizję innowacyjnego kształtowania Śródmieścia Hrubieszowa, mogącą stanowić propozycję wzmacniającą wizerunek miasta - fragment przestrzeni publicznej w obrębie Hrubieszowskiego Domu Kultury przy ul. 3-go Maja w Hrubieszowie. Zagłosuj na jedną z koncepcji prezentowanych w holu Hrubieszowskiego Domu Kultury w Hrubieszowie oraz na profilu fb Zakładu Architektury Społeczno-Usługowej A24 Politechniki Krakowskiej.
https://www.facebook.com/264871977036937/...
Zagłosować na najlepszą koncepcję można na dwa sposoby:
1. Tradycyjnie poprzez wrzucenie karty do głosowania dostępną na miejscu wystawy (lub pobrać i wrzucając do urny znajdującej się w holu głównym HDK.
2. Internetowo poprzez wejście na profil fb i klikając "LUBIĘ TO" do wybranej koncepcji. Prace zostaną nagrodzone zarówno przez jury pod przewodnictwem Burmistrza Miasta Hrubieszowa Tomasza Zająca, jak również w drodze plebiscytu publiczności do którego zapraszamy. Niezmiennie interesuje nas Państwa opinia.

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac powstałych w trakcie roku szkolnego 2017/2018 na zajęciach w Historyczno Edukacyjnej Pracowni Tkackiej oraz pracowni Stare Nowe
11.06.2018r.

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac powstałych w trakcie roku szkolnego 2017/2018 na zajęciach w Historyczno Edukacyjnej Pracowni Tkackiej oraz pracowni Stare Nowe
15 czerwca 2018 roku o godz. 13.00 (HDK)
W programie m.in.:
- Malarstwo , zabawki i projekty odzieży Agnieszki Kuśmierek , (która walczy z rakiem)
- Stare meble w nowej odsłonie
- Gobeliny , kilimy, tkane torby i torebki, wiele innych użytkowych przedmiotów użytkowych, które będzie można nabyć.

Wszystkie prace powstały pod kierunkiem instruktorów HDK: Magdaleny Sielickiej i Katarzyny Partyka.

 

Okruchy słońca - wystawa malarska Anny Małgorzaty Świcy
8.06.2018r.

Anna Małgorzata Świca, urodzona w Biłgoraju,Absolwentka PLSP w Zamościu, kierunku kulturoznawstwo i edukacja plastyczna na UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych w zakresie muzealnictwa na UJ w Krakowie. Obecnie nauczycielka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Tworzy od ponad trzydziestu lat. Uczestniczyła w licznych plenerach malarskich,m.in.: Sianorzętach/Kołobrzegu, Starachowicach, Sulejowie, Otmuchowie, Suścu, Zwierzyńcu, Józefowie, Gardzienicach, a także nad Bajkałem (Rosja) i Nessebar (Bulgaria). W jej dorobku znaleźć można obrazy wykonane w technice olejnej, akrylowej, akwarelowej i pasteli. Dominującym tematem prac są pejzaże i kwiaty. Swoje prace prezentowała podczas wystaw indywidualnych w Biłgoraju w galeriach Młodzieżowego Domu Kultury i Biłgorajskiego Centrum Kultury (1994, 1995, 1996, 2011 dwukrotnie w 1998, 2008, 2015), Tomaszowskim Domu Kultury (2009), w Miejskiej Bibliotece Publicznej Józefowie (2010) zbiorowych wystaw pokonkursowych i poplenerowych: w Biłgoraju (1985, 1986, 2011, 2013), w Hrubieszowie (1987, 1997, 2016, 2017), czeskiej Bilinie (1997), w 2008 roku: Lublinie, Zwierzyńcu, Tomaszowie Lubelskim i Chełmie, w 2010 roku: w ramach X Ogólnopolskiego Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie, w Zwierzyńcu, Tomaszowskim Domu Kultury w ramach III , IV, V i X Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego ”Barwy Roztocza” oraz Jesień Plastyczna w Hrubieszowie (1987, 2011, 2016, 2017) Najciekawsza Praca Roku Hrubieszów: Wyróżnienie (1987, 2011, 2016) Nagroda Starosty Hrubieszowskiego (2017) IV Ogólnopolski Konkurs Malarstwa ”Barwy Roztocza” Tomaszów Lubelski: Nagroda Wójta Gminy Jarczów

 

Wystawę kartek o tematyce dziecięcej
24.05.2018r.

Z okazji międzynarodowego dnia dziecka klub kolekcjonera działający przy hrubieszowskim domu kultury przygotował wystawę kartek o tematyce dziecięcej. Na wystawię zaprezentowano kartki wydane przeważnie w okresie międzywojennym jak i kartki z pierwszych lat po II wojnie światowej. wydawcami były przeważnie firmy krakowskie : „Akropol”, „Polonia” i inne, kartki niemieckie wydawało wydawnictwo z Drezna. Pocztówki z dziećmi wydawano w różnych okresach z różnych okazji; świąt Wielkanocnych i Bożonarodzeniowych, Nowego Roku, Imienin . Ze względu na tematykę cieszyły się olbrzymim powodzeniem, dziś trudno dostępne pozostają tylko w albumach kolekcjonerów. Prezentowane kartki pochodzą, ze zbiorów panów: Jana Kalisza i Maurycego Mikity. Wystawę można zwiedzać od 24.V 2018 roku w byłej kawiarni Hdk. Zapraszamy do zwiedzania szkoły i przedszkola.

37 Mały Konkurs Recytatorski
16.05.2018r.

16 maja 2018 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się 37 Mały Konkurs Recytatorski /eliminacje powiatowe/. W przesłuchaniach wzięło udział 23 uczestników z klas I – III i IV – VI szkoły podstawowej. W repertuarze znalazły się oprócz wierszy znanych autorów dziecięcych także klasycy i fragmenty prozy w starszej grupie wiekowej.
Komisja konkursowa w składzie: Marzanna Muzyczuk, Izabela Duławska Kula i Jolanta Głowacz nagrodziła nominacją do konkursu wojewódzkiego w Lublinie : Klaudię Szkutnik i Magdalenę Kremplę w grupie wiekowej I-III oraz Julię Michalewską i Annę Mojsym w grupie wiekowej IV – VI. W pierwszej grupie nagrodzono także Zofię Bieńko i wyróżniono Pawła Stankiewicza, Maję Osińską i Hannę Kowalską. W drugiej grupie wiekowej nagrodzono Adriana Rewrowskiego oraz wyróżniono Zuzannę Berlicką, Patrycję Ciepielewską i Patrycję Zając .
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, instruktorom i opiekunom za uczestnictwo, pracę i chęć krzewienia literatury i prozy oraz pięknego języka ojczystego.
Instruktor odpowiedzialny – Joanna Błaszczak

„Królewna Śnieżka” – w wykonaniu pracowników HDK i nie tylko!
8.05.2018r.

Pamiętacie jeszcze „Królewnę na ziarnku grochu” w naszym wykonaniu??? Jeżeli tak to super! Jeżeli nie to też super, bo teraz mamy dla Was coś jeszcze lepszego!!! Tym razem porzucamy wygodne „miejskie życie” w królestwie i idziemy do lasu. A w lesie… Czeka na Was królewna (dosyć nietypowa), kilku krasnoludków (nie mniej nietypowych), książę (nie dowidzi, nie dosłyszy, ale nie było innego chętnego) i prawdziwe żywe lustro (może trochę za bardzo pyskate. Jak na lustro oczywiście). Będzie też królowa – prawdziwa, zła i podła! Prawdopodobnie jedyną normalną postacią w tej bajce będzie reżyser – ale to ocenicie sami, jeżeli tylko przyjdziecie do Hrubieszowskiego Domu Kultury 8 maja 2018 roku na nasze przedstawienie. Co to za bajka????
„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oczywiście!!!
Teatr zupełnie nieprofesjonalny w wykonaniu pracowników HDK i naszych dobrych przyjaciół (w zasadzie to tylko oni nadają się na scenę).
Obsada:
Ewa Watras, Joanna Błaszczak, Barbara Smal, Zofia Wojtiuk, Andrzej Marut, Krzysztof Gumiela, Waldemara Sitek, Magdalena Bień, Krzysztof Zawisza, Jolanta Głowacz, Katarzyna Partyka oraz Kamil Brzozowski i Agata Skorupska (dobre duszki HDKu).
Scenariusz i reżyseria na podstawie baśni braci Grimm – Jolanta Głowacz
Światło i dźwięk – Bartłomiej Misztal
Jakieś pytania???
Jola Głowacz wie wszystko!
Najlepiej do niej zadzwonić, bo reszta obsady nie jest zorientowana. Jola będzie odbierać telefony jak już wyjdzie z lasu.
Aaaa. Jak chcecie nas odwiedzić w Hrubieszowskim Domu Kultury 8 maja 2018r. o 9:00 lub 12:00 to warto zgłosić to wcześniej do sekretariatu. Pani Dorota Hubińska – Połeć wszystko zanotuje, bo my ogólnie nie ogarniamy. Przedsprzedaż biletów (7 zł.) od 25 kwietnia 2018r. w sekretariacie HDK tel. 84 696 26 15.
To co? Do zobaczenia!
______________________________________________________________________________________
Jak nie chce Wam się czytać tego wszystkiego, to mamy skróconą wersję:
„Królewna Śnieżka” – w wykonaniu pracowników HDK i nie tylko!
08 maja 2018 godz. 9:00 i 12:00
Cena biletu 7 zł.
Hrubieszowski Dom Kultury
Przedsprzedaż biletów od 25 kwietnia 2018r. w godz. 8:00 – 15:00. Sekretariat HDK Dorota Hubińska – Połeć 84 696 26 15

37 Mały Konkurs Recytatorski
15.05.2018r.

Eliminacje powiatowe XXXVII MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO odbędą się 16 maja b.r. w Hrubieszowskim Domu Kultury o godz. 10:00
Karty uczestnictwa należy dostarczyć w terminie do 11 maja 2018 roku na adres : Hrubieszowski Dom Kultury, 22-500 Hrubieszów, ul. 3 Maja 7, tel. 0846962615.
karta uczestnika do pobrania na stronie WOK Lublin/ kultura żywego słowa/ MKR / proszę wypełnić czytelnie drukowanymi literami /
Założenia programowe:
Jury ocenia recytatorów w II kategoriach uczniów – klas I-III i IV - VI Repertuar uczestnika stanowi jeden wiersz lub fragment prozy, nie prezentowany w innych konkursach, tematyka tekstu jest dowolna. Repertuaru nie wolno zmieniać na kolejnych etapach konkursu.
Czas występu: do 5 minut

Proszę o przeprowadzenie eliminacji na poziomie gminnymi /jeżeli to możliwe w dużych szkołach także eliminacji szkolnych /.
Do eliminacji powiatowych można zgłosić do 3 uczestników z każdej grupy wiekowej.

Koordynatorem MKR jest instruktor Joanna Błaszczak HDK tel. 84 696 26 15 ZAPRASZAMY
MKR 2018 - REGULAMIN WOJEWÓDZTWA - zobacz i pobierz
MKR 2018 - KARTA ZGŁOSZENIA - zobacz i pobierz

„Ziemia Hrubieszowska w widokówce”
17.04.2018r.

Klub Kolekcjonera działający przy HDK, zaprasza do oglądania wystawy widokówek ukazujących zabytki, przyrodę i piękno Ziemi Hrubieszowskiej. Wymienione widokówki są tylko częścią pokaźnych zbiorów naszych członków.
Większość są to kartki wydawane przez Gminy: Hrubieszów, Horodło, Mircze. Te właśnie gminy leżące w dorzeczu Bugu prezentują piękno i walory tych terenów. Szczególnie zachwyca nadbużańska przyroda i jej poszczególne gatunki, tam występujące.
Z zabytków widocznych na kartkach widzimy kościoły, cerkiewki, pałace.
Wystawę można zwiedzać od 17 kwietnia 2018r. w Małej Galerii Sztuki HDK.

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI dla gimnazjalistów i klasy VII Szkoły Podstawowej „PRZEBUDZENI DO ŻYCIA”
27.03.2018r.

W dniu 27 marca 2018 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do XII Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów i klasy VII Szkoły Podstawowej „PRZEBUDZENI DO ŻYCIA”

Jury w składzie:
Panie: Elżbieta Denys, Marzanna Muzyczuk i Sylwia Heś, po wysłuchaniu prezentacji 12 osób ze szkół w Horodle, w Moniatycze, w Uchaniach z/s w Jarosławcu i z Hrubieszowa postanawia przyznać 1 nominację , która umożliwia wzięcie udziału w Turnieju Wojewódzkiego w Lublinie, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury na ul. Dolnej Panny Marii 3 w dniu 16 kwietnia 2018 roku.

NOMINACJĘ do Przeglądu Wojewódzkiego w Lublinie otrzymuje:
Izabela Ciesielczuk ze szkoły im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie
Instruktor: Joanna Szabat
Komisja postanowiła przyznać 2 wyróżnienia,
WYRÓŻNIENIA
1. Paweł Jerzyna Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Horodle Instruktor: Agnieszka Łaskarzewska
2. Monika Nowak Gimnazjum im. Ks. Stanisława Staszica w Uchaniach
z/s w Jarosławcu Instruktor: Jolanta Tarnawska.
Nagrody i dyplomy zasponsorował Hrubieszowski Dom Kultury.
Przygotowała Ewa Watras

Wielkanocny Kiermasz Palm i Pisanek
23.03.2018r.

Hrubieszowski Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach organizują w dniu 23 marca br. w godzinach 10.00 – 15.00 Wielkanocny Kiermasz Palm i Pisanek. Preferujemy sztukę ludową opartą na tradycjach regionalnych.

Organizator dla każdego wystawcy zabezpiecza stoły, krzesła i podziękowania. Warunkiem przystąpienia do kiermaszu i pokazu wyrobów jest potwierdzenie telefoniczne lub pisemne do 16 marca b.r.
Informacji udziela organizator kiermaszu: Andrzej Marut - tel. 084 696 2615
i Aleksandra Muzyczuk – GOK w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach
Karta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ

Seniorzy z Klubu Złotego Wieku otwierają się na nowe tematy
27.02.2018r.

Jestem kobietą, mam prawo … Czym są prawa? Kto je nadaje, kto egzekwuje? Świadomość własnych praw i historia związana z Prawami Kobiet, o ich pozycji społecznej w Polsce i na świecie rozmawiali hrubieszowscy seniorzy z Klubu Złotego Wieku działającego przy HDK, temat związany jest z Rokiem Praw Kobiet, który właśnie obchodzimy.
Seniorzy, po zapoznaniu się z pracą metodą Marii Montessori, zasmakowali w edukacyjnych spotkaniach. Połączone siły domu kultury i biblioteki, po dostrzeżeniu potrzeby i otwartości osób starszych, postanowiły kontynuować systematyczne prowadzenie takich spotkań. Ustaliliśmy, że jeden wtorek w miesiącu poświęcony zostanie rozwojowi wiedzy i stanie się przestrzenią do dyskusji na ważne dla seniorów tematy.
27.02.2018 r. odbyło się pierwsze takie spotkanie. Tematem był Rok 2018, jako Rok Praw Kobiet. Na spotkaniu wykorzystaliśmy fragmenty filmu dokumentalnego Sufrażystki Ani służące, ani prostytutki, w reżyserii Michela Dominiciego.
Wraz z uczestnikami zastanawialiśmy się czy korzystamy ze swoich praw i przywilejów, czy w pełni wykorzystujemy własny potencjał? Jak wyglądała sytuacja zawodowa naszych matek, babć i jak wygląda teraz? Czy pokoleniu młodych kobiet żyje się łatwiej?
Był to świetny materiał do ciekawej i wartościowej dyskusji, prowokujący do przemyśleń, dostarczył uczestnikom wielu wrażeń i poszerzył horyzonty.

Poezja i słodycze
8.02.2018r.

8 lutego 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Mienianach odbył się niezwykły wieczór autorski Kazimiery Barbary Miącz. Poetka związana jest z Klubem Literackim Ziemi Hrubieszowskiej działającym przy Hrubieszowskim Domu Kultury. Tu dała się poznać jako osoba bardzo wrażliwa, o niebywałej wrażliwości i otwartej naturze. Zadebiutowała wierszami z okazji Hrubieszowskiego Dnia Poezji. Motto życiowe pani Barbary ( tak ją nazywają najbliżsi i przyjaciele) brzmi:
,,Poezjo skrzydlata
na białych skrzydłach
unieś nas
do pięknego świata”.
Poetka wydała trzy tomiki poezji -,,Z Miłości’’, ,,Zakwitał ogród’’, ,,Miłość największa jest’’. Na wieczorku autorskim nie zabrakło przyjaciół z Klubu Literackiego, ale ogromną niespodziankę sprawili literatce członkowie lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej i Koło Gospodyń Wiejskich z Mienian. To oni zadbali o wspaniałą atmosferę spotkania, przygotowano też mnóstwo pączków i faworków- bo to Tłusty Czwartek.
Poetce życzenia i gratulacje złożyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, Urzędu Gminy w Hrubieszowie, Hrubieszowskiego Domu Kultury.

 

Ferie zimowe w HDK
27.03.2018r.

Ferie zimowe w HDK przebiegały pod hasłem „ Warsztaty Artystyczne”. Rozpoczęły się już w sobotę 27 stycznia seansami filmowymi dla dzieci „Paddington 2” . Hrubieszowski Dom Kultury przygotował szeroką ofertę programową dla dzieci i młodzieży składająca się z różnych form, ciekawych pod względem zainteresowań. Zajęcia przedpołudniowe to w większości warsztaty plastyczne i manualne . Przez dwa tygodnie trwania ferii dzieci mogły własnoręcznie wykonać prace z wełny na dwóch warsztatach. „Obrazy wełną malowane” to prace które powstawały z wełny gręplowanej, różnego rodzaju układanej w antyramie lub obrazie za szkłem. W pracowni tkackiej podczas warsztatów „Nici, nitki i niteczki „ dzieci tkały różnej wielkości kilimy i makatki poznając rodzaj nici, ich fakturę i możliwość układania. Zainteresowanych ozdabianiem garderoby zaproponowaliśmy malowanie koszulek farbami do tkanin i ozdabianiem techniką batiku . Inną formą plastyczną były warsztaty w gipsie. Tworzono własnoręcznie rzeźby i płaskorzeźby z gipsu, które później były malowane i ozdabiane. Inną formą zainteresowań były warsztaty teatralne „Jestem aktorem”. Podczas spotkań powstawały małe formy teatralne, nauka pracy z kostiumem i rekwizytem. Zaproponowaliśmy także formy z ćwiczeniem ciała i umysłu . Pierwsza to mini kurs tańca towarzyskiego, gdzie młodzież poznawała podstawy tańca towarzyskiego jakim był walc angielski i wiedeński. Drugim był „Wieczór z planszówkami” . Gry planszowe, czy stolikowe cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Są wspaniałą alternatywą do komputera. Uczą nie tylko logicznego myślenia ale także pomagają nawiązywać kontakty społeczne poznawać nowych kolegów i mile spędzać czas. Formą bardziej zaawansowaną były „Wieczory z fantastyką” gdzie można było rozegrać gry na wyższym poziomie, RPG i inne strategiczne wymagające większego zainteresowania i umiejętności. Przypadający na 8 lutego „tłusty czwartek” uczciliśmy pączkami , i mini warsztatami kulinarnymi ucząc się jak zrobić najsmaczniejsze pączki na świecie. Było także układanie klocków i wspólne zabawy. W drugim tygodniu ferii odbyły się wyjazdowe warsztaty taneczne Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, który ćwiczył w Nałęczowie. W zajęciach feryjnych w Hrubieszowskim Domu Kultury ogółem wzięło udział ponad 200 osób nie wliczając w to widzów kinowych.

XII ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów „Przebudzeni do życia”
27.03.2018r.

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
Ogłasza
Eliminacje dla Województwa Lubelskiego
XII ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów „Przebudzeni do życia”

W tej tegorocznej edycji konkursu biorą udział uczniowie II i III klasy gimnazjum oraz uczniowie VII klasy szkoły podstawowej.

1.Celem konkursu:
- prezentowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających młodzieży na wyartykułowanie jej stosunku do siebie i do świata;
- konfrontacja dokonań w dziedzinie sztuki mówienia oraz doskonalenie warsztatu recytatorów. 2.W eliminacjach biorą uczniowie II i III gimnazjum oraz uczniowie VII klasy szkoły podstawowej z terenu powiatu.
3. Młodzież prezentuje dwa utwory literackie:
- wiersz,
- fragment prozy.
4. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.
5.Jury powołane przez organizatorów dokona oceny prezentacji wg następujących kryteriów:
- dobór repertuaru
- interpretacja tekstu
- kultura słowa
-ogólny wyraz artystyczny.
Eliminacje dla Powiatu Hrubieszowskiego

1.Do Turnieju Wojewódzkiego przyjęci będą tylko recytatorzy wytypowani w eliminacjach powiatowych.
2.Ogłoszenia dla powiatu hrubieszowskiego Organizator:
Hrubieszowski Dom Kultury,
22-500 Hrubieszów u. 3 Maja 7
Termin zgłoszeń: do 22 marca 2018 Termin eliminacji powiatowych 27 marca 2018 r. W HDK, karty wypełnione pismem drukowanym należy dostarczyć lub przesłać na adres Hrubieszowskiego Domu Kultury 22-500 Hrubieszów, ul. 3 Maja 7 do 22 marca 2018r. Przebieg eliminacji na terenie województwa lubelskiego
2. Do Turnieju Wojewódzkiego w Lublinie przyjęci będą tylko recytatorzy wytypowani w eliminacjach powiatowych. ( po 1 osobie z każdego powiatu - 1 nagroda ). Organizatorzy turniejów powiatowych mają ponadto prawo przyznać dowolną ilość II nagród i wyróżnień ( bez nominacji do Turnieju Wojewódzkiego ). Turnieje powiatowe powinny odbyć się do 06 kwietnia 2018 r., a karty nominowanych przesłane do 16 kwietnia na adres: Wojewódzki Ośrodek Kultury, ul. Dolna Panny Marii 3, 20-010 Lublin, lub fax: 81 532 37 75

3.Turniej Wojewódzki odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Osoby nominowane do udziału w Turnieju Wojewódzkim szczegóły znajdą na stronach www.vok.lublin.pl lub u Patryka Pawelca –Instruktora ds. Literatury i Recytacji WOK w Lublinie, tel. 81 532 42 08, - 09, nr wew.18. Prosimy laureatów turniejów powiatowych o zgłaszanie się w tym terminie do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, ul. Dolna Panny Marii 3. Regulamin i karta uczestnika w formie papierowej dostępne są w HDK, w formie elektronicznej na stronie: www.wok.lublin.pl. w zakładce: KULTURA ŻYWEGO SŁOWA oraz na stronie HDK: www.hdk.hrubieszow.info
4.Organizator Turnieju Wojewódzkiego:
Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie UWAGA: Finał Ogólnopolski konkursu odbędzie się w terminie: 18-20 maja 2016 r. w Bielsku-Białej. O szczegółach oraz kwocie akre¬dytacji za uczestnika i opiekuna zostaną Państwo poinformowani po¬przez pisemne zawiadomienie wysłane pocztą do laureatów etapów powiatowych. Więcej informacji na temat Finału Ogólnopolskiego znajdziecie Państwo na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury, Biel¬sko-Biała: www.rok.bielsko.pl oraz u Pana Leszka Miłoszewskiego, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 33 822 05 93.
1. Laureaci konkursu otrzymują nagrody oraz wyróżnienia.
2. Przewiduje się nagrodę specjalną – przyznanie tytułu „Przebudzony do życia”.
Postanowienia końcowe:
1. Organizatorzy konkursów wojewódzkich zgłaszają nie więcej niż 2 wykonawców poprzez przesłanie protokołu konkursu wojewódzkiego oraz kart uczestnictwa recytatorów i opiekunów 2. Organizatorzy wszystkich etapów nie pokrywają kosztów
Szczegółowe informacje:
Hrubieszowski Dom Kultury
ul. 3 Maja 7
22-500 Hrubieszów
instruktor Ewa Watras
/ pokój nr 19- I piętro HDK/
pracownia plastyczna
telefon 84 696 26 15

 KARTA UCZESTNIKA 2018 - zobacz i pobierz   

63 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
27.03.2018r.

Hrubieszowski Dom Kultury informuje, że eliminacje powiatowe do 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 27 marca 2018 roku o godzinie 12:00.
Regulamin i karta uczestnika w formie papierowej dostępne są w HDK, w formie elektronicznej na stronie: www.wok.lublin.pl w zakładce - KULTURA ŻYWEGO SŁOWA oraz na stronie HDK www.hdk.hrubieszow.info
Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 marca 2018r. – Barbara Smal.

Nadmieniamy, że również w tym dniu odbędą się eliminacje powiatowe Konkursu dla gimnazjalistów i klas siódmych „Przebudzeni do życia” o godzinie 10:00.

Szczegółowe informacje:
Barbara Smal
/ pokój nr 17 – I piętro HDK /
tel. 84 696 26 15
Hrubieszowski Dom Kultury
ul. 3 Maja 7
22-500 Hrubieszów 

REGULAMIN 63 OKR - dla województwa 2018 - zobacz i pobierz

63 OKR 2018 - Poezja śpiewana  - Karta zgłoszenia - zobacz i pobierz

63 OKR 2018 -  Wywiedzione ze słowa - karta zgłoszenia - zobacz i pobierz

63 OKR 2018 - Teatr Jednego Aktora - Karta zgłoszenia - zobacz i pobierz

Kino PLON dofinansowane z PISF
14.01.2018r.

Szanowni Państwo informujemy, że w Kinie PLON uruchomiliśmy elektroniczny system sprawdzania biletów ponadto funkcjonuje już nasza nowa strona internetowa. Od pewnego czasu sukcesywnie wprowadzaliśmy udogodnienia dla Państwa, a wszystko po to aby obsługa klienta w Kinie PLON była na jak najwyższym poziomie.
Dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zakupiliśmy:
- nowy sprzęt do kasy, który poprawi komunikację pomiędzy klientem a kasjerem;
- monitor zewnętrzny, który ułatwi Państwu wybór dogodnych miejsc w naszym kinie;
- elektroniczne czytniki do sprawdzania biletów;
- nową stronę internetową, która pomoże nam w przekazywaniu informacji o wszystkich nowościach filmowych; - inne wyposażenie, które usprawni pracę kina.
Dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 10 360 zł. w całości przeznaczone zostało na wykonanie zadania pod nazwą: „Wdrożenie elektronicznego systemu sprawdzania biletów oraz modernizacja strony internetowej w Kinie PLON”.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
14.01.2018r.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy #3769 działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury, składa serdeczne podziękowania mieszkańcom naszego miasta oraz mieszkańcom gminy Trzeszczany, Mircze, Białopole i Dołhobyczów za czynne włączenie się do działań w ramach XXVI Finału WOŚP w dniu 14 stycznia 2018r. Po raz kolejny, wspólnie pobiliśmy rekord zebranej kwoty.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę. Na terenie miasta i okolicznych gmin, z puszkami kwestowało 50 osób, w sztabie pomagało nam kolejnych 20 wolontariuszy. Gdyby nie wy nie dalibyśmy rady.

Najwyższą kwotę do puszki zebrała Jagoda Karcz – 1905,04 zł.

Gorące podziękowania wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili podczas koncertu na sali widowiskowej HDK. A byli to: Patrycja Wilgos, Agata Buta i Martyna Nosko, Zuzia Grabowska i Waldek Kondraciuk, Marysia i Maciej Łyko, Teatr Piosenki Młyn, Zespół Jazzozwierz, Pruderia, Ulica 30, VisMaior
Serdeczne podziękowania dla Joli Głowacz za sprawne poprowadzenie koncertu i licytacji oraz
niezastąpionej jak co roku Marzenie Muzyczuk która czuwała nad sprawnym przepływem licytowanych przedmiotów. Kwota uzyskana z licytowanych przedmiotów – 10 890 zł. Największym powodzeniem cieszył się „maluszek” czyli fiat 126p ufundowany przez Grzegorza Hunkiewicza z firmy Transway, który został wylicytowany przez Kamila Nazara za kwotę 3 tysięcy złotych. Drugą najwyższą kwotę z licytacji uzyskała bransoletka ze złotym serduszkiem od firmy Jubilerskiej JM Białaccy, którą wylicytowała za tysiąc złotych Edyta Dobosz-Maciuk.

Podziękowania dla Policji i OSP Hrubieszów za nadzór nad bezpiecznym przebiegiem akcji XXVI Finału

Szczególne podziękowania od wolontariuszy i sztabu WOŚP dla wspierających organizację i przeprowadzenie 24 Finału:

1. Restauracja Staropolska
2. Piekarnia Gietka Hrubieszów
3. Piekarnia Marek Koniec
4. Hurtownia Owoców – Marta Gidzińska
5. Handel artykułów bhp i ppoż Sylwester Wosiek
6. Centrum Medyczne Bożena i Wiesław Bańka ul. Targowa 5
7. Ochotnicza Straż Pożarna
8. Zapiekanki Szkalej
9. Grzegorz Hunkiewicz

DARCZYŃCY GADŻETÓW DO LICYTACJI PODCZAS 26 Finału WOŚP

1. Firma Przewozowa Transway – Grzegorz Hunkiewicz
2. Centrum Druku BRUNO – Tomasz Brudnowski
3. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WIST Hrubieszów – Krzysztof Drączkowski
4. KAYAK TRIP – Marcin Lebiedowicz
5. Restauracja GNIECKI – Przemysław Gniecki
6. Jubiler I.M. Białaccy
7. Maciejczyk Schody i Podłogi Drewniane
8. Siłownia CITY GYM – Monika Drączkowska
9. Andrzej Romański
10. Metamorfoza Centrum Urody – Eliza Romańska
11. Hurtownia FILPER -Radosław Kaniosz
12. Firma Handlowo Usługowa OKNED – partner handlowy OKNOPLAST
13. AEROKLUB ZIEMI ZAMOJSKIEJ
14. Firma EKOTECH
15. Szkoła Podstawowa NR 3
16. Hurtownia art. papierniczych WIDOK
17. Zespół Strych
18. Teatr Piosenki Młyn
19. Mariusz Tomczuk
20. Alfred Przybysz
21. Małgorzata Skowron
22. Daniel Biczak
23. Emerytka z Hrubieszowa
24. Dziupla Artystyczna przy HDK Joanna Błaszczak
25. Mobilna Rehabilitacja Muzyczuk
26. Małgorzata Chmaj – mobilna stylizacja paznokci

Serdeczne podziękowania dla Edyty Puszczało, Jolanty Janiec, Magdaleny Bień i Zofji Wojtiuk za sprawne i dokładne przeliczanie pieniędzy.
Ogólna kwota zbiórki pieniędzy zebrana w ramach XXIV Finału WOŚP przez Sztab #3769 działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury to: 33 924,24 zł.

O finale słów kilka. Jako szef sztabu chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym chętnym i otwartym ludziom o wielkich serduchach. W pierwszej kolejności moim wolontariuszom. Za genialną atmosferę w sztabie w trakcie finału i przygotowaniach do niego. Tacy ludzie jak Wy sprawiają że mam siłę i energię do działania. Szczególnie dziękuje tutaj mojemu zastępcy a zarazem „dowódcy” wolontariuszy Agacie Skorupskiej, która od rana czuwała nad ich logistycznym rozmieszczeniem i przy pomocy Magdy i Dominiki Kowalewskich wraz z Olą Nowosad, dbała i koordynowała wszystkie działania i pracę sztabu kiedy my byliśmy zajęci koncertem. Sam koncert i jego sprawny przebieg a szczególnie licytacji to zasługa Joli Głowacz i Marzeny Muzyczuk. Jola jako jedna z niewielu osób ma ten wyjątkowy dar że w ogromnym zamieszaniu związanym z licytacjami i prowadzeniem koncertu zawsze wie co się dzieje, kiedy nikt nie wie co się dzieje. I za to jak również za swoje często zabójcze teksty, przeogromne dzięki!!! Jola bez Ciebie nie dalibyśmy rady. Wszystkim ofiarodawcom którzy przekazali nam rzeczy do licytacji bardzo dziękuję. Bardzo cieszyły się nasze sztabowe serducha kiedy ofiarodawcy którzy zgłaszali się do nas z różnymi gadżetami dzielili się z nami swoimi historiami, w których podkreślali, że wiedzą jak bardzo sprzęt od orkiestry jest potrzebny na oddziałach dziecięcych bo sami tego doświadczyli. W tym miejscu mega wielkie dzięki dla Grzegorza Hunkiewicza który nie tylko przekazał nam „maluszka” ale również sam wylicytował wiele rzeczy i dodatkowo dbał nawet o to żeby wolontariusze mieli co jeść. Jak sam podkreślał, był w szpitalu, widział jak mocno sprzęt z logo WOŚP różni się od tego na którym nie widnieje czerwone serduszko i dlatego jak tylko mógł chciał wesprzeć działania orkiestry. Grzegorz, za rok wspólnie zrobimy jeszcze więcej. Bardzo mocno chciałbym również podziękować dziewczynom które liczyły pieniądze. Magda Bień, Jola Janiec, Edyta Puszczało i Zofia Wojtiuk wraz z pomocnikami Gosią Pitus i Pauliną Woźnicą, zrobiły extra robotę, do godziny drugiej w nocy licząc i przeliczając wszystkie zebrane pieniądze i wypełniając dokumenty rozliczeniowe. Super że dzięki Wam wystarczy mój podpis. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym i tym którzy grali z nami. Gramy bo lubimy a dzięki Wam lubimy jeszcze bardziej.

Serdeczne dzięki!!! Jesteście wielcy!!! Do zobaczenia za rok!!! Wtedy pobijemy kolejny rekord!!!

Radość uczenia się przez całe życie według metody Marii Montessori – kontra hrubieszowscy seniorzy.
16.12.2017r.

 

„Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym”.

Henry Ford

Metoda Marii Montessori, dostosowana do potrzeb uczenia się seniorów to eksperyment, w którym radośnie uczestniczą seniorzy z Klubu Złotego Wieku. Z inicjatywy Hrubieszowskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się cztery spotkania tematyczne na których seniorzy zaskoczeni byli metodą, materiałami i własną radością odkrywania i uczenia się poprzez doświadczenie.
Pierwsze spotkanie odbyło się 12.12.2017, na którym wspominaliśmy smaki dzieciństwa pobudzając wyobraźnię i zachęcając do wspólnej aktywności.
Na kolejnym spotkaniu 19.12.2017 mówiliśmy o sztuce ręcznego pisania listów, która niestety zanika. Dzisiaj już wiele osób ma problem z prawidłowym zaadresowaniem koperty. Był czas, że listy były najprostszym środkiem komunikacji, wymiany myśli, podtrzymywania więzi.
O więzi warto dbać, sprzyja temu wspólna praca i przestrzeń do rozmowy, refleksji.
Trzecie spotkanie seniorów odbyło się 09.01.2018 r., tematem była współpraca. Mówiliśmy o tym, jak różna jest interpretacja słowa współpraca, ile ma znaczeń. Każdy z nas myśląc o nim odnosił się do własnych doświadczeń, tych złych i tych dobrych - powodujących uśmiech na twarzy. Seniorzy zastanawiali się ile radości do ich świata wnoszą inni ludzie, ile oni sami są w stanie dać od siebie innym. Czy obecność ludzi, szczególnie tych zaprzyjaźnionych i bliskich jest potrzebna? Muzyczne refleksje. Anioły, muszle i dzwonki to temat czwartego spotkania seniorów, które odbyło się 16.01.2018 r. To właśnie muzyka łączy te trzy tytułowe elementy. W nich możemy odkrywać piękno, wzruszenie, przywoływać do pamięci, kojarzyć, wsłuchiwać się… Każdy ma własną wrażliwość. Ważne jest, by znaleźć takie środki wyrazu, które będą naszym osobistym wzmocnieniem.
Grupa seniorów z Klubu Złotego Wieku z radością uczestniczyła w spotkaniach pracując metodą uczenia się przez całe życie według Marii Montessori. Całość spotkań dopełniały materiały przygotowane specjalnie do pracy tą metodą. Zajęcia prowadziły Jolanta Głowacz HDK i Jolanta Janiec MBP wdrażając wiedzę zdobytą na seminarium Radość uczenia się przez całe życie według metody Marii Montessori, co zaowocowało aktywizacją osób starszych.

 

Konkurs plastyczny dla dzieci pt.,,W GRUDNIOWY DZIEŃ "
12.01.2018r.

Protokół z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt.,, W GRUDNIOWY DZIEŃ ’’ z dnia 5 stycznia 2018r.
Komisja w składzie :
Przewodniczący : Anna Jańczuk – mgr wychowania plastycznego
Członkowie : Emilia Feliksiak – dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury
Barbara Smal – mistrz z zakresu plastyki HDK
Andrzej Marut – instruktor ds. plastyki, organizator konkursu

W konkursie udział wzięli wg zgłoszeń :
1.Miejskie Przedszkole Nr 5 - opiekun Agnieszka Ziółkowska , Agnieszka Kańska , Iwona Pydyś,
   Bożena Florek
2.Miejskie Przedszkole Nr 2 - opiekunowie: Izabela Onisk, Anna Koralewska, Agnieszka Marcych ,
3. Miejskie Przedszkole Nr 3 - opiekunowie: Ewelina Krawczyk, Liliana Łuka, Małgorzata Pasieka,
   Jolanta Mazurek,
   Małgorzata Malicka, Monika Łuszczuk, Marzanna Młynarczuk
4. Miejskie Przedszkole Nr 1 - opiekunowie: Katarzyna Iwańczuk, Anna Szajnoga
5. Szkoła Podstawowa Nr 2 - opiekun Katarzyna Beń
6. Szkoła Podstawowa Nr 3 - opiekunowie: Marta Piątkowska-Mazurek, Magdalena Płonkowska,
   Anna Kryszczuk Alicja  Dziedzic, Alicja Ryszkowska, Jadwiga Hukowska ,Dorota Wawrzyniuk,
   Iwona Rubacha, Agnieszka Handziuk, Ewa Janicka
7. Szkoła Podstawowa Nr 1 - opiekunowie: Barbara Mielniczuk, Monika Korneluk, Agnieszka Kwaśnik,
8. Koła plastyczne HDK - opiekunowie: Ewa Watras, Andrzej Marut

Ogółem wpłynęło 164 prace w tym 12 prac niezgodnych z regulaminem konkursu ( dzieci i młodzież starsza ). Zgodnie z regulaminem konkursu postanowiono nie rozpatrywać prac wykonanych niesamodzielnie. Po wnikliwej ocenie postanowiono przyznać nagrody w dwóch grupach wiekowych następującym autorom:

Przedszkola :


- Maria Kowalik lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 2 – opiekun Agnieszka Marcych
- Sara Grodska, lat 5 - Miejskie Przedszkole Nr 2 – opiekun Agnieszka Marcych
- Karolina Mielniczek, lat 6 - Miejskie Przedszkole Nr 2 – opiekun Anna Koralewska
- Julia Tucka, lat 5 - Miejskie Przedszkole Nr 2 – opiekun Agnieszka Marcych
- Martyna Grzeszczuk, lat 6 – Miejskie Przedszkole Nr 1 – opiekun Anna Szajnoga
- Dominik Lachowski, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 3 – opiekun Marzanna Młynarczuk
- Łukasz Watras, lat 4 – Koło plastyczne HDK – opiekun Andrzej Marut
- Filip Sułek, lat 6 - Koło plastyczne HDK – opiekun Andrzej Marut
- Iga Lipska, lat 6 - Koło plastyczne HDK – opiekun Andrzej Marut
- Mateusz Kański, lat 5 - Koło plastyczne HDK – opiekun Ewa Watras

Klasy I – III

- Klaudia Gniecka, kl. III ( za 2 prace ) – Koło plastyczne HDK – opiekun Ewa Watras i Szkoła Podstawowa
  Nr 3 – opiekun Magdalena Płonkowska
- Anastazja Sala, kl. III – Szkoła Podstawowa Nr 3 – opiekun Dorota Wawrzyniuk
- Paulina Bazylewicz kl. II – Szkoła Podstawowa Nr 3 – opiekun Agnieszka Handziuk
- Anna Szczekan, kl.I – Szkoła Podstawowa Nr 3 – opiekun Agnieszka Handziuk
- Klaudia Szkutnik, lat 7 ( za 2 prace ) – Koło plastyczne HDK – opiekun Andrzej Marut i Szkoła Podstawowa
  Nr 3 – opiekun Iwona Rubacha
- Weronika Wysocka, lat 9 – Koło plastyczne HDK – opiekun Andrzej Marut
- Anna Łabańska, lat 7 – Koło plastyczne HDK – opiekun Andrzej Marut
- Ola Siek, lat 9 - Koło plastyczne HDK – opiekun Andrzej Marut
- Magda Marciniuk, lat 8 – Koło plastyczne HDK – opiekun Ewa Watras
- Adrianna Śmietanka, kl.III – Szkoła Podstawowa Nr 3 – opiekun Ewa Janicka
- Marta Lenard, kl. III – Szkoła Podstawowa Nr 3 – opiekun Magdalena Płonkowska
- Martyna Szpakowska, kl. III – Szkoła Podstawowa Nr 3 – opiekun Alicja Ryszkowska
- Piotr Koroński, kl. III – Szkoła Podstawowa Nr 3 – opiekun Anna Kryszczuk, Magdalena Płonkowska
- Małgorzata Korneluk, kl. I – Szkoła Podstawowa Nr 1 – opiekun Agnieszka Kwaśnik
- Natalia Bałbustyn, kl. III – Szkoła Podstawowa Nr 1 – opiekun Monika Korneluk

Ogółem przyznano 25 nagród.
Fundatorzy nagród: Hrubieszowski Dom Kultury, Radny Rady Powiatu - Radosław Maksymowicz, Radny Rady Miasta – Ryszard Wiech, Radny Rady Miasta – Ryszard Wiśniewski,

Komisja konkursowa dziękuje wszystkim za udział w konkursie jednocześnie gratuluje laureatom i opiekunom za zdobyte nagrody, życząc dalszych sukcesów artystycznych.
Na tym protokół zakończono i podpisano:

II forum profilaktyczne w Hrubieszowie
12.10.2017r.

12 października 2017 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się II Forum Profilaktyczne. Impreza została zorganizowana dla dzieci i młodzieży ze szkół w mieście ze środków Urzędu Miasta w Hrubieszowie. Forum zostało zorganizowane z inicjatywy „Dziupli artystycznej”, Świetlicy Środowiskowej która funkcjonuje w Hrubieszowskim Domu Kultury. Skupia ona dzieci i młodzież z miasta Hrubieszowa i młodzież uczącą się w hrubieszowskich szkołach. Świetlica prowadzi profilaktykę szeroko pojętą, a w szczególności arteterapię . Prace uczestników świetlicy można zobaczyć w sali nr 14 gdzie odbywają się zajęcia . Impreza zgromadziła w Sali widowiskowej około 900 osób na wykładach Piotra Pietruszy, psychologa i psychoterapeuty z Nowego Sącza, gdzie prowadzi swoją poradnię oraz spektaklach profilaktycznych w wykonaniu Teatru „Quatro” z Krakowa. Ciekawa tematyka spektakli „To nie ja” i „Zamknięta spirala” a także profesjonalizm wykonania bardzo podobała się młodym widzom. Tematem przewodnim były zagrożenia, na które narażony jest młody człowiek. Wykład traktował szczególnie o radzeniu sobie ze stresem, jego następstwami , zagrożeniami w postaci agresji i innych negatywnych zachowaniach. Tą tematykę poruszał także wieczorny koncert w wykonaniu zespołu rockowego ze Śląska „ Poziom 600”. Równocześnie z zajęciami na Sali widowiskowej na holu swoje stoiska z materiałami profilaktycznymi i poradami prezentowali: Powiatowa Komenda Policji, SANEPID, Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Lumen” i Centrum Integracji Społecznej . Odbywały się także warsztaty w grupach prowadzone przez psychologów z Poradni Szkolno – Wychowawczej w Hrubieszowie. Panie Aneta Dyl-Tarnawska, Małgorzata Barańska i Maria Malicka prowadziły zajęcia z klasami w salach Hrubieszowskiego Domu Kultury. Dla wszystkich uczestników Forum był przygotowany poczęstunek w postaci barszczyku i pasztecików upieczonych przez CIS w Mienianach. II Forum Profilaktyczne w Hrubieszowie zgromadziło młodzież ze wszystkich szkół w mieście .Było miejscem integracji i dyskusji na tematy trudne, ale potrzebne. Mamy nadzieję, że za rok również będzie można zorganizować je już po raz trzeci.

XVIII Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
21.10.2017r.

W sobotę 21 października w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się szóste i ostatnie eliminacje międzypowiatowe XVIII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Na scenie zaprezentowało się 11 zespołów wokalnych, 8 kabaretów, 10 recytatorów i 2 solistki.

Komisja w składzie:
Iwona Sawulska – dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie
Anna Kistelska – polonistka, główny instruktor ds. literatury i recytacji (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie)
Kornelia Niedbał – muzyk, młodszy instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie)
po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji artystycznych z powiatu hrubieszowskiego i tomaszowskiego postanowiła zakwalifikować do finału w Dęblinie, który odbędzie się 18 listopada 2017 następujących wykonawców:
Klub Złotego Wieku, Hrubieszowski Dom Kultury
Maria Adamczyk, Dom Kultury "Okrąglak" w Zamościu
Danuta Buryła, GOK Wołajowice
Anna Wanda Góra, GOK Werbkowice
Wiesław Smolej, GOK Horodło

oraz wyróżnić bez nominacji:

Annę i Czesława Pisarczyk z Klubu Seniora Relaks w Majdanie Wielkim
Kabaret „Ona i On”, GOK w Horodle
Danutę Ślązak, GOK w Mirczu
Annę Raczkiewicz, GOK w Tomaszowie Lubelskim z/s w Podhorcach

Dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w przeglądzie oraz wspaniałej hrubieszowskiej publiczności. Wszyscy z wielkim entuzjazmem oglądali występy artystyczne i delektowali się tortem ufundowanym przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Gorące podziękowania ślemy dla zespołu TO I OWO NA LUDOWO z Gródka za dużą dawkę energii i humoru podczas koncertu.

XVIII Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
21.10.2017r.

21 października 2017 o godz. 10.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury odbędą się prezentacje artystyczne w wykonaniu seniorów z powiatu hrubieszowskiego i tomaszowskiego w ramach XVIII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.
Na scenie zaprezentują się zespoły działające przy Gminnych Ośrodkach Kultury, Klubach Seniora, soliści i recytatorzy, którzy oceniani będą przez komisję artystyczną z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. W programie miedzy innymi spotkanie z Hrubieszowską Radą Seniorów, okolicznościowy tort z okazji Europejskiego Dnia Seniora ufundowany przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa , koncert zespołu ‘TO I OWO NA LUDOWO” z Gródka oraz zabawa integracyjna. SENIORKO i SENIORZE spraw sobie prezent i przyjdź spędzić z nami miło czas relaksując się przy artystycznych występach i wspólnej zabawie.

Zapraszamy na spektakl:"PRZEBÓJ SEZONU"
6.11.2017r.

6. 11. 2017
godz.19:00
Hrubieszowski Dom Kultury
cena biletu 55zł. Sprzedaż HDK pok. nr 4 w godz. 8:00-15:00
Obsada: Olga Borys, Ewa Kuklińska, Darek Kordek, Maciej Damięcki.


PRZEBÓJ SEZONU
Daniel Wielorak to uwielbiany aktor-celebryta, znany powszechnie z telewizyjnych reklam. Zarabia ogromne pieniądze, jest oczkiem w głowie pism plotkarskich, prowadzi wystawny dom. Ma piękną, efektowną żonę, bardzo przytomnego impresaria i uległą asystentkę-sekretarkę. Jego życie wydaje się bajką...do pewnego dnia, gdy przypadkowo do jego willi trafia uciekinier z pobliskiego więzienia. Niejaki Stasiek, niczym nie wyróżniający się gość, oprócz tego, że jest łudząco podobny do słynnego Daniela Wieloraka. Nie jest to żaden groźny przestępca- to tylko wielokrotny bigamista. Ale w gruncie rzeczy nieporadny życiowo pechowiec. Trafia w ręce (i nie tylko) asystentki Wieloraka- Doroty, która ulega wdziękowi Staśka i wymyśla niezwykły plan. To komedia o tym, że jednego dnia możesz być na szczycie, ale już następnego będziesz na dnie. I nawet nie spodziewasz się, że ktoś przypadkowy obok będzie spijał nektary Twojej kariery. To przedstawienie o tym , że nic nie możesz wiedzieć o swojej przyszłości. Życie wymyśla najdziwniejsze rozwiązania. Nawet się nie spodziewasz JAKIE!!!!

Zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=5mIckXldRT0

Więcej szczegółów:
https://www.facebook.com/przebojsezonu/

Zapraszamy!

Zmiany godzin projekcji filmowych!!!
15.10.2017r.

Szanowni Państwo informujemy, że w dniu 15.10.2017r. (niedziela) nastąpią zmiany godzin projekcji filmowych zaplanowanych w Kinie PLON.
Aktualny harmonogram:

Super Spark: Gwiezdna misja {2D, Dubbing, 96 min., B/O}
13.10.2017 (PIĄTEK) godzina 17:00
14.10.2017 (SOBOTA) godzina 15:00
15.10.2017 (NIEDZIELA) godzina 17:00

Super Spark: Gwiezdna misja
Gatunek: Animacja; Przygodowy
czas trwania: 96 min.
od lat: B/O

Trzynaście lat temu wszechmocny Generał Zong przejął kontrolę nad Planetą Bana. Jego kolejnym celem jest opanowanie całego wszechświata. Jeżeli zdobędzie moc bestii - Krakena, będzie nie do pokonania. Plan szaleńca przejrzał dzielny i odważny Spark z przyjaciółmi Vix i Chunkiem. Wyruszają razem, by ocalić świat. Przed nimi wielka przygoda i mnóstwo niebezpieczeństw. Gwiezdną misję czas zacząć!
https://www.youtube.com/watch?v=ANYpapcy364

American Assassin {2D, Napisy, 112 min., +15}

13.10.2017 (PIĄTEK) godzina 19:00
14.10.2017 (SOBOTA) godzina 17:00
15.10.2017 (NIEDZIELA) godzina 19:00

American Assassin
gatunek: thriller/akcji
czas trwania: 112 min.
od lat: 15

Mitch Rapp (Dylan O'Brien) stracił ukochaną w ataku terrorystycznym. Od tej chwili jego jedynym celem jest zemsta. Oficer szkoleniowy CIA Stan Hurley (Michael Keaton) wie, że taki człowiek to dla agencji skarb. Szczególnie jeśli uda się go wzbogacić o pewien szczególny zestaw umiejętności, który uczyni go maszyną do zadań specjalnych. Hurley potrafi tego dokonać. Zanim szkolenie dobiegnie końca Mitch będzie miał okazję wykazać się w akcji. Według danych wywiadu grupa terro­rystów planuje atak z użyciem ładunku atomowego. Wiele wskazuje na to, że jednym z nich jest dawny uczeń Hurleya. Kogoś takiego może wytropić i zneutralizować tylko ktoś taki jak Mitch Rapp.
https://www.youtube.com/watch?v=NKXhG9DY8bc

Informacje organizacyjne
Godziny otwarcia kasy biletowej
Czwartek, piątek – godz. 15:00
Sobota, niedziela i pozostałe dni godzinę przed pierwszym seansem
Ceny biletów
Film 2D - ulgowy 12 zł., normalny 14 zł.
Film 3D - ulgowy 14 zł., normalny 16 zł.
Karta Dużej Rodziny:
Film 2D - ulgowy 10 zł., normalny 12 zł.
Film 3D - ulgowy 12 zł., normalny 14 zł.
Okulary 3D - do oglądania filmów w projekcji 3D niezbędne są okulary, które można zakupić w kasie Kina PLON - Cena 4 zł.
Rezerwacja oraz sprzedaż internetowa www.kupbilethdk.pl
Rezerwacje realizowane są tylko na podstawie numeru rezerwacji, który klient otrzymuje na adres e-mail podany w zamówieniu. Rezerwacje niewykupione 30 min. przed rozpoczęciem seansu są anulowane automatycznie.
Regulamin sprzedaży oraz rezerwacji internetowej dostępny jest na stronie www.kupbilethdk.pl
Kino PLON zastrzega sobie możliwość zmiany w repertuarze, terminach, godzinach i formatach filmów.

O kosmicznym ludku w babcinym ogródku
9.10.2017r.

Stowarzyszenie GPP Ekologia w Warszawie było organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat „Kosmiczna Segreg-Akcja”. Celem zabawy było stworzenie nowych ilustracji bajki "O kosmicznym ludku w babcinym ogródku" autorstwa Jolanty Horodeckiej - Wieczorek. Dzieci z kół Hrubieszowskiego Domu Kultury malują, rysują do konkursów plastycznych: powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, dlatego też wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez warszawskie stowarzyszenie „Kosmiczna Segreg-Akcja”. No i sukces: – nagroda IV miejsce: które przypadło 8 letniej Klaudii Gnieckiej z Hrubieszowa. Należy dodać, że było tylko VII nagród. Bardzo się cieszymy z wygranej i gratulujemy artystce dalszych sukcesów. Praca Klaudii znalazła się w książce jako jedna z wielu, ilustracja bajki:"O kosmicznym ludku w babcinym ogródku" autorstwa Jolanty Horodeckiej - Wieczorek.  

Miejsce I - Bartłomiej T. z Radomia, lat 11

 

Miejsce II - Hanna K. z Zamościa, lat 11

Miejsce III - Alicja R. z Grudziądza, lat 11

Miejsce IV - Klaudia Gniecka z Hrubieszowa, lat 8

 

Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
21.10.2017r.

Zapraszamy wszystkich seniorów – śpiewających i recytujących, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności na scenie - do udziału w XVIII Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów.
Ma on charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w różnych kategoriach: zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, krótkie formy teatralne i kabaretowe, soliści (wokaliści), recytatorzy, prezentacja własnego tekstu. Eliminacje powiatu hrubieszowskiego i tomaszowskiego odbędą się 21.10.2017(sobota) o godz.10.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres HDK do 13 października 2017r. Szczegółowych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Jolanta Głowacz

Materiały do pobrania:
Karta zgłoszeniowa
Regulamin

Rubienalia 2017
15-17.09.2017r.

15 – 17 września 2017
Z okazji 617 rocznicy nadania praw miejskich miastu Hrubieszów przez Króla Jagiełło zapraszamy mieszkańców miasta i okolic do wspólnych zabaw i uczestnictwa w atrakcjach jakie przygotowaliśmy na wrześniowy weekend . Już od piątku ZLOT X – lecia ZHR na Roztoczu wspólne ognisko z harcerzami i kino plenerowe na terenie HOSiR
W sobotę gra miejska z harcerzami i koncert na deptaku miejskim zespołów Seeking Dreams, Raper Tau.
W niedzielę Biesiada w Grodzie Rubiesz, a w programie min.:
- prezentacje artystyczne zespołów z gmin powiatu hrubieszowskiego
- stoiska z rękodziełem i przysmakami regionalnej kuchni
- konkurs kulinarny „tarciuch hrubieszowski”
- wręczanie statuetki „Hrubcio”
- przekazanie kluczy przez Władze Miasta młodzieży,
- koncert zespołów tj, The Broken Knife, Sonic, Strych.
Dodatkowo zabawy dla zuchów, animacje dla dzieci, konkursy, dmuchany plac zabaw i wiele innych atrakcji
Organizatorzy: Hrubieszów Miasto z klimatem, Hrubieszowski Dom Kultury, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Młodzieżowa Rada Miasta, Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej.

JESIEŃ PLASTYCZNA 2017
01.09.2017r.

Coroczna konfrontacja prac z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku i tkaniny artystycznej . Jesienna ekspozycja umożliwia debiut wystawienniczy, ocenę prac przez komisję artystyczną i publiczność, integruje twórców z różnych środowisk. Jest prezentacja różnych form i technik plastycznych. Każda praca ubiega się o miano ,, NAJCIEKAWSZEJ PRACY ROKU ”


Hrubieszowski Dom Kultury  ogłasza konkurs plastyczny ,,NAJCIEKAWSZA PRACA ROKU ” w ramach corocznej imprezy JESIEŃ PLASTYCZNA – HRUBIESZÓW 2017
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy plastycy, absolwenci liceów plastycznych, studenci wyższych uczelni. Należy złożyć lub przesłać do 22 września br. co najmniej dwie prace na adres Hrubieszowskiego Domu Kultury. Prace muszą być wykonane i oprawione w listwy, ramy, passe-partout oraz opisane : imię i nazwisko, tytuł i wartość pracy. Format, technika i temat pracy dowolny.
W konkursie biorą udział również prace powstałe na XXXIX Plenerze Malarskim organizowanym przez Hrubieszowski Dom Kultury w bieżącym roku. Komisja artystyczna powołana przez organizatora dokona rozstrzygnięcia konkursu, przyzna nagrody pieniężne i wyróżnienia rzeczowe. Komisja dokona wyboru prac do wystawy.

Główna nagroda NAJCIEKAWSZA PRACA 2017 ROKU ufundowana przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa oraz pozostałe nagrody :
Starosty Hrubieszowskiego, Wójta Gminy Hrubieszów, Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury zostaną wręczone w listopadzie br. podczas inauguracji JESIENI PLASTYCZNEJ w Hrubieszowskim Domu Kultury.
Prace nagrodzone ,wyróżnione i pozostałe można odebrać do 20 grudnia 2017r. Po tym terminie przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie reprodukowanie prac w katalogu bez uiszczania honorarium. Organizator zabiega o dodatkowe nagrody i wyróżnienia.

Szczegółowych informacji udziela :
Komisarz wystawy : Andrzej Marut
Hrubieszowski Dom Kultury, ul. 3 Maja 7 22-500 Hrubieszów Tel. 084 696 2615, fax. 084 696 4744

 

SAMOCHODOWE KINO PLENEROWE 2017
01.09.2017r.

SAMOCHODOWE KINO PLENEROWE

1.09.2017 – Układ zamknięty.
Miejsce projekcji: Parking Centrum Handlowego MAX w Hrubieszowie.
Pokaz filmu planowany jest na godzinę 20:30.

Dla wszystkich widzów przewidziany jest darmowy popcorn.
Chcesz zajęć jak najlepsze miejsce i nie stać w kolejce po popcorn – przyjedź wcześniej!
Miejsca parkingowe zajmować będzie można już od godziny 19:30.
Zapraszamy również niezmotoryzowanych!
Dla wszystkich którzy postanowią przyjść pieszo z pewnością znajdą się wolne leżaki.
Organizatorzy: Hrubieszowski Dom Kultury, Kino Plon, Miasto Hrubieszów, Centrum Handlowe MAX.

ZAPRASZAMY!!!

Układ zamknięty

Oparta na faktach historia opowiada o trzech przedsiębiorcach, którzy wskutek zmowy zostali oskarżeni o działalność w grupie przestępczej.
https://www.youtube.com/watch?v=InHGwrpkjQY.

73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
01.08.2017r.

Z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mieszkańcy Hrubieszowa mogli od godziny 12 w kawiarence plenerowej na placu Hrubieszowskiego Domu Kultury, wysłuchać słuchowiska pt. „Powstanie Warszawskie w oczach walczących”. O godzinie „W” zawyły syreny, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar. Następnie głos zabrał sekretarz miasta Paweł Wojciechowski, który w krótkich słowach przybliżył wydarzenia z sierpnia 44 jednocześnie zapraszając wszystkich przybyłych do kina Plon na projekcję filmu dokumentalnego „Powstanie Warszawskie”.

„Jesteśmy w Europie” – Wakacje w Hrubieszowskim Domu Kultury 2017r.
6.07.2017

Spędzimy je poznając bliżej kilka krajów europejskich w ich zabawach, zwyczajach, w smaku, języku, za szczyptą historii i pęczkiem geografii, poprzez zajęcia warsztatowe, animacyjne, manualne, spotkania z zaproszonymi gośćmi, wycieczki, zajęcia kulinarne i rekreacje. Plan zajęć:

 

Tydz. I polski (4 – 9 lipca) godz. 11.00 – 14.00

Tydz. II francuski (10 – 16 lipca) godz. 11.00 – 14.00

Tydz. III angielski (17 – 23 lipca) godz. 11.00 – 14.00

Tydz. IV włoski (24 – 28 lipca) godz. 11.00 – 14.00

Pon.

 

Warsztaty literackie

Mini-plener plastyczny dla dzieci

 Gdy i zabawy stolikowe, zajęcia animacyjne, sportowe i rekreacyjne

 Młodzieżowy Klub Fantastyki – spotkania otwarte godz 16.00 – 18,00

 Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Warsztaty literackie

Gdy i zabawy stolikowe, zajęcia animacyjne, sportowe i rekreacyjne

 Młodzieżowy Klub Fantastyki – spotkania otwarte godz 16.00 – 18,00

 Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Warsztaty literackie

Mini-plener plastyczny dla młodzieży

 Gdy i zabawy stolikowe, zajęcia animacyjne, sportowe i rekreacyjne

Młodzieżowy Klub Fantastyki – spotkania otwarte godz 16.00 – 18,00

 

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Wtorek

Piknik z HDKiem – zajęcia kulinarne, rekreacyjne, animacja

 

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Mini-plener plastyczny dla dzieci

 Piknik francuski - zajęcia kulinarne, rekreacyjne, animacja

 

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Piknik angielski - zajęcia kulinarne, rekreacyjne, animacja

 

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Mini-plener plastyczny dla młodzieży

 

Piknik włoski - zajęcia kulinarne, rekreacyjne, animacja

 

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Środa

Dzień europejski – Polska – zajęcia plastyczne, manualne, konkursy, quizy o tematyce polskiej

 

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Mini-plener plastyczny dla dzieci

 

Zagadki Hrubieszowa – gra miejska

 

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Dzień europejski – Anglia - zajęcia plastyczne, manualne, konkursy, quizy o tematyce angielskiej

 Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Mini-plener plastyczny dla młodzieży

Dzień europejski – Włochy - zajęcia plastyczne, manualne, konkursy, quizy o tematyce włoskiej

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Czwartek

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi – Straż Pożarna

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi – Policja

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi – Ratownicy medycznymi

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi – samorządowcy (blok animacyjno-rozrywkowy rózg. przez Samorząd Śródmiescie)

Kino HDK godz. 17.00 i 19.00

Piątek

Mini-koncert w wyk dzieci i młodzieży o tematyce europejskiej

Kino plenerowe – „Zacznijmy od nowa” godz. 20.30 (HDK)

Dzień europejski – Francja (współorg. Towarzystwo Pol.-Franc.)

Mini-koncert w wyk dzieci i młodzieży o tematyce europejskiej

 Kino plenerowe – Będziesz legendą człowieku” – godz. 20.30 (HOSIR)

Podsumowanie wakacji: zajęcia sportowe, rekreacyjne, rozstrzygnięcia konkursów.

Sobota

 

Projekcja filmu francuskiego

 

 

Niedziela

Europa na ludowo – koncert ZPITZH wraz z zespołami z Meksyku i Ukrainy godz. 17.00

Projekcja filmu francuskiego

 

 

 W każdy poniedziałek odrywamy dzieci i młodzież od smartfonów i zaprosimy do spędzenia czasu przy różnorodnych grach planszowych w gronie własnym bądź z rodzicami lub dziadkami, zaprosimy też do zabaw sportowo-rekreacyjnych. Do dyspozycji będzie także trampolina, basen z piłeczkami, baseniki z wodą, stół do pink-ponga i piłkarzyki, wszelkiego rodzaju zabawki i instruktorzy HDK W każdy wtorek idziemy na zieloną trawkę. To dzień rekreacji i odpoczynku. Przynosimy ze sobą kocyki i koszyczki z napojami, kanapkami, ciastkami itp.) Podczas pikniku przeprowadzimy zajęcia kulinarne, podczas których wspólnie z dziećmi przygotujemy proste przekąski charakterystyczne dla danego kraju, któremu poświęcamy dany tydzień. Ponadto będzie muzyka z danego kraju, grill, zabawy plenerowe. Każda środa to Dzień Europejski (z wyjątkiem drugiego tygodnia, gdy ten dzień będzie w piątek) – gry i zabawy, zajęcia animacyjne, manualne, plastyczne nawiązujące tematyką do kraju, któremu poświęcony jest tydzień W każdy czwartek zaprosimy ciekawych gości, którzy opowiedzą nam o swojej pracy, zademonstrują sprzęt, przeprowadzą proste szkolenia Piątki (pierwszy i trzeci piątek miesiąca) oprócz kina to także dzień piosenki europejskiej, w którym wszyscy młodzi i starsi wykonawcy będą mogli zaprezentować się na naszej wakacyjnej mini-scenie. Równolegle w drugim i czwartym tygodniu wakacji odbędą się mini-plenery plastyczne „Śladami Hrubieszowskich Artystów” (pierwszy dla dzieci 7 – 10 lat, drugi dla młodzieży od 11 lat wzwyż) . Na zakończenie plenerów – wystawa prac. W poniedziałki (oprócz pierwszego) odbędą się warsztaty literackie „Pod jednym niebem” – warsztaty na temat ludzi, historii i piękna Ziemi Hrubieszowskiej. W środę 12 lipca przeprowadzimy grę miejską śladami ciekawych i tajemniczych miejsc na terenie miasta. Warto będzie wziąć plecak z wodą, kanapkami, dobre buty i otwarty umysł. Przez większość dni będą się odbywały projekcje filmowe płatne i darmowe, także projekcje kina plenerowego. Zajęcia będą się odbywały codziennie w godzinach 11.00 – 14,00 w i przed Hrubieszowskim Domem Kultury. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany organizacji zajęć.

Dzień Tańca i Teatru 2017
13.06.2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca i Teatru 13 czerwca na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury zaprezentowali się uczestnicy grup teatralnych, tanecznych i wokalnych prowadzonych przez instruktorów HaDeKu. Koncert był podsumowaniem pracy i pokazaniem talentów drzemiących w najmłodszych uczestnikach zajęć. Mogliśmy obejrzeć widowisko „Wróżki”, przygotowane przez grupę rytmiczno- teatralną „Fucha dla Malucha”,którą tworzą dzieci w wieku 6-9 lat i pracują pod okiem pani Joli Głowacz . Dziecięca grupa teatralna „Kropka” w widowisku pt. „Jak Król Kiep obraził raz chleb” oraz grupa teatralna „Arlekino”z widowiskiem „Pomcio Paluch”- to dzieci które poznały się na zajęciach plastycznych i pracują z panią Ewą Watras, dzięki której zaczęły również rozwijać swoje zdolności teatralne. Grupa integracyjna „Niepokonani” w wierszu Jana Brzechwy „Król i Błazen” - to osoby dorosłe, które uczęszczają na warsztaty terapii zajęciowej, ale swoje pasje z teatrem rozwijają już od ponad 4 lat pod okiem pani Joanny Błaszczak. Dziecięce grupy baletowe „Relewe” i „Etole” mogliśmy podziwiać w układach tanecznych przygotowanych przez panią Sylwię Hrycuniak. Krakowiaka zatańczyła dla nas najmłodsza grupa ZPiTZH, która pracuje z panią Grażyną Temporowicz. Między występującymi teatrami śpiewały dla nas wokalistki Emilka Pawluk, Amelka Puszczało i Anastazja Sala, które technikę śpiewania ćwiczą z panem Krzysiem Gumielą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za chęć rozwijania swoich pasji i wspólne podsumowanie przed wspaniałą hrubieszowską publicznością.

Fotoreportaż 

Połączyła nas pewna historia – Henry Orenstein – niezwykły człowiek
16.06.2017

W dniu 16 czerwca 2017 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się panel dyskusyjny poświęcony postaci urodzonego w Hrubieszowie Henrego Orensteina, wynalazcy m.in. znanych na świecie zabawek oraz pokerzysty.
Mieszkańcy miasta mogli poznać lub przypomnieć sobie informacje dotyczące życiorysu Orensteina i jego rodziny, dzięki ogromnej wiedzy Doroty Grzymały z Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, miejscowego regionalisty i pasjonata historii Łukasza Krawczyka oraz gościa specjalnego - Janara Kokka, pokerzysty z Estonii, który po przegranym zakładzie zamieszkał na miesiąc w Hrubieszowie. W panelu dyskusyjnym organizatorzy zadbali również o czas dla publiczności. Każdy, kto poczuł potrzebę pogłębienia swojej wiedzy, miał możliwość zadania pytania do zaproszonych gości.
Uzupełnieniem panelu dyskusyjnego był pokaz filmu Transformers.

Tytuł wspomnianego filmu był również rozwiązaniem konkursu internetowego.

Gość specjalny - Janar Kokk spośród 45 nazwisk (uczestników konkursu) wylosował trzy osoby, które zechciały wziąć udział w zabawie. Organizatorzy poinformowali zwycięzców o wygranej.
Spotkanie podsumowano słodkim poczęstunkiem z "Krainy ciast i tortów" Agnieszki Strzeleckiej.
Piątkowe spotkanie zostało przygotowane i prowadzone przez Magdalenę Bień, animatora kina z HDK. ​
Fotoreportaż 

Połączyła nas pewna historia – Henry Orenstein – niezwykły człowiek
16.06.2017

Hrubieszów Miasto z Klimatem oraz Hrubieszowski Dom Kultury zapraszają na imprezę plenerową „Połączyła nas pewna historia – Henry Orenstein – niezwykły człowiek”

16.06.2017 godz. 18:00 plac przed HDK
W programie:
PANEL DYSKUSYJNY , w którym udział wezmą:
- Dorota Grzymała,
- Łukasz Krawczyk,
- Janar Kokk – GOŚĆ SPECJALNY

PLENEROWY POKAZ FILMOWY
- Film T _ _ NS _ _ _ _ _ RS

 


KONKURS: Odgadnij tytuł filmu który będzie wyświetlany 16.06.2017, wyślij wiadomość z poprawną odpowiedzią na funpage Kina PLON, na poprawne odpowiedzi czekamy do 16.06.2017r. do godz. 12:00.


https://www.facebook.com/kinoplon/ Losowanie nagród odbędzie się 16.06.2017r. przed pokazem filmowym.

SŁODKI POCZĘSTUNEK DLA WSZYSTKICH
Na wydarzenie zapraszają:
- Urząd Miasta Hrubieszów,
- Hrubieszowski Dom Kultury/ Kino PLON,
- Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.
Na słodki poczęstunek zaprasza:
KRAINA CIAST I TORTÓW Agnieszka Strzelecka

Bajkowy Dzień Dziecka w HDKu
01.06.2017

Bajkowy Dzień Dziecka w HDKu
1 czerwca od godz. 16 na placu przy Hrubieszowskim Domu Kultury można było spotkać kolorowe postacie z bajek. Wspólne tańce, pląsy, zabawy z chustą, ciuciubabka z Babcią Jadzią i odgadywanie bajkowych postaci sprawiało wiele radości uczestnikom. Zabawy i atrybuty jakie dostawały dzieci były związane z filmem. Niebieskie uszy, księżyce i wymalowane buźki sprawiały, że każdy mógł przez chwilę poczuć się bohaterem filmu „Munio – strażnik księżyca”. Bajkowy Pociąg woził nas do różnych stacji na których losowaliśmy cyferki, jak się później okazało były to numery miejsc w sali kinowej pod którymi ukryte były nagrody. Dziękujemy wszystkim dzieciakom i ich opiekunom za to, ze ten dzień chcieli spędzić razem z nami – instruktorami HDK. W imprezie udział wzięło ponad 200 osób.

Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Śpiewający Słowik
27.04.2017

W dniu 27.04.2017r w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający słowik 2017r. - eliminacje powiatowe. W konkursie wzięło udział 26 wykonawców z całego Powiatu Hrubieszowskiego reprezentujących szkoły, ogniska muzyczne, domy kultury i gminne ośrodki kultury. Jury przesłuchało uczestników w czterech kategoriach wiekowych, zwracając uwagę na dobór repertuaru, wykonanie, walory wychowawcze oraz ogólny wyraz artystyczny. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: Nominacje w koncertu finałowego w Rykach otrzymali Emilia Pawluk (7 lat) Zuzanna Tychmańska (11 lat,) Karolina Marchlewska (17 lat) Zuzanna Grabowska (18 lat) Karolina Mączka (17 lat) Wyrównienia: Lena Macielewska Klaudia Ciężka Oliwia Korkosz Aleksandra Perkman Norbert Jonak Amelia Puszczało Weronika Kuta Małgorzata Mochnaczewska Julia Majewska Marika Drożdżak Magdalena Magierka Dorota Kruk Natalia Maciejewska Gabriela Ślusarska Gratulujemy wszystkim laureatom. Osoby nominowane wystąpią w konkursie wojewódzkim. który odbędzie się w dn. 17-18 maja 2017r. w Rykach

PRZEBÓJ SEZONU - komedie nieprzewidywalna(spektakl)
02.06.2017r.

 

02 czerwca 2017
godz. 19.00
Sala widowiskowa HDK
Bilety w cenie 50zł do nabycia w HDK pok. nr 4 w godz. 8.00 - 16.00

Daniel Wielorak to uwielbiany aktor-celebryta, znany powszechnie z telewizyjnych reklam. Zarabia ogromne pieniądze, jest oczkiem w głowie pism plotkarskich, prowadzi wystawny dom. Ma piękną, efektowną żonę, bardzo przytomnego impresaria i uległą asystentkę-sekretarkę. I chociaż żona romansuje z jego impresariem, który w dodatku oszukuje go w rozliczeniach, a asystentka z trudem znosi nieustanne do niej zaloty Mistrza, to jego życie wydaje się bajką...do pewnego dnia, gdy przypadkowo do jego willi trafia uciekinier z pobliskiego więzienia. Niejaki Stasiek, niczym nie wyróżniający się gość, oprócz tego, że jest łudząco podobny do słynnego Daniela Wieloraka. Nie jest to żaden groźny przestępca- to tylko wielokrotny bigamista. Ale w gruncie rzeczy nieporadny życiowo pechowiec. Trafia w ręce (i nie tylko) asystentki Wieloraka-Doroty, która ulega wdziękowi Staśka i wymyśla niezwykły plan, w który nieświadomie wciąga resztę domowników, a nawet samego Mistrza. To komedia o tym, że jednego dnia możesz być na szczycie, ale już następnego będziesz na dnie. I nawet nie spodziewasz się, że ktoś przypadkowy obok będzie spijał nektary Twojej kariery. To przedstawienie o tym , że nic nie możesz wiedzieć o swojej przyszłości. Zycie wymyśla najdziwniejsze rozwiązania.
Nawet się nie spodziewasz... JAKIE!!!!

 

Obsada: Olga Borys, Ewa Kuklinska, Krzysztof Ibisz, Artur Dziurman.
Producent: Leszek Kwiatkowski
Reżyseria: Krzysztof Jaroszyński
Scenografia: Małgorzata Filipiak Kwiatkowska
Kostiumy: Barbara Czerwińska Cakpo
Reżyseria Dźwięku i Światła: Andrzej Wyrembski

RETROSPEKCJA
15.05.2017r.

Zapraszamy do Hrubieszowskiego Domu Kultury na wernisaż zdjęć Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga z sesji wykonanej w Pałacu w Czumowie.
Fotografie Rafała Gorala, Witolda Nowakowskiego, Małgorzaty Hartwig Kosakowskiej, Andrzeja Pierzchały, Ewy Pietras można będzie oglądać do końca maja.
Swoich oblicz użyczyły Anna Partyka Mizeracka ,Veronika Sakowska, Justyna Skiba oraz muzycy zespołu PAWKIN Ireneusz Muszyński i Andrzej Pawka :*
Estetyzmu make up'em dodała Joanna Wójcik
Magiczna sceneria, stroje z dawnej epoki, cudowni ludzie i wspaniała atmosfera przy akompaniamencie bandżo zaowocowały fotografiami, których nie da się od zobaczyć ;)
Wszystko odbyło się dzięki gościnności Pana Mariana Pawlaka- właściciela Pałacu w Czumowie.


Więcej zdjęć

https://www.facebook.com/events/238653473205895/permalink/238655879872321/

 

 

Mały Konkurs Recytatorski 2017
15.05.2017r.

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w Małym Konkursie Recytatorskim.

Konkurs odbędzie się 18 maja 2017 o godz. 10.00
Zgłoszenia na konkurs do dnia 15 maja 2017 w HDK
REGULAMIN KONKURSU
I. Adresaci:
Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych powiatu hrubieszowskiego.

II. Założenia programowe:

Repertuar uczestnika stanowi jeden wiersz lub fragment prozy, nie prezentowany w innych konkursach, tematyka tekstu jest dowolna. Repertuaru nie wolno zmieniać na kolejnych etapach konkursu. Czas występu: do 5 minut.

III. Kryteria oceny:
Jury ocenia recytatorów w kategoriach uczniów klas I-III, IV-VI. Jury ocenia dobór repertuaru (jego wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora), dykcję recytatora, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Karta zgłoszeniowa do pobrania: TUTAJ 

Hrubieszów dla Kasi
2.05.2017r.

2 maja 2017 na terenie HOSiR Hrubieszów,ul. Ciesielczuka 2 odbędzie się festyn charytatywny" Hrubieszów dla Kasi". Zapraszamy mieszkańców do aktywnego udziału i wsparcia akcji. Połączmy nasze serca i sprawmy radość Kasi.
Kasia ma 3,5 roku. Jest wesołą dziewczynką, która lubi zabawy z rówieśnikami. Urodziła się w siódmym miesiącu ciąży. Ważyła zaledwie 900 gram, w szpitalu spędziła prawie trzy miesiące. Niestety wcześniactwo pozostawiło po sobie ślad. Kasia cierpi na wodogłowie pokrwotoczne, padaczkę objawową, mózgowe porażenie dziecięce i obustronny zanik nerwów wzrokowych, który spowodował utratę wzroku. Kasia potrzebuje ciągłej rehabilitacji i sprzętu rehabilitacyjnego,który pomaga jej w drodze do samodzielności i prawidłowego rozwoju.

W programie:
Od godz. 15.00
Mecz Księża – Samorządowcy – Zakład Karny
Blok animacyjny dla dzieci ( zabawy ruchowe, szachy plenerowe, ozdabianie toreb lnianych, balonowe stworki, klanza, itp.)
Pokazy sprzętu służb mundurowych
Dmuchańce
Total Mess Crew

od godz. 17.00
koncert zespołów i solistów oraz zumba z instruktorami dla uczestników pikniku
Zagrają: Ulica 30, RTV/AGD, Na Granicy, King Size, Revers, Pruderia, GocHa, Karolina Krawczuk & Band oraz soliści Marlena Stangryciak, Agata Buta.

R E G U L A M I N
Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży z terenu miasta Hrubieszowa pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” Konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa

19.05.2017r.

regulamin do pobrania
Zapraszamy.

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” - eliminacje powiatowe
27.04.2017r.

W dniu 27 kwietnia 2017 roku o godz. 10.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury odbędą się Eliminacje powiatowe do Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” 2017
Wszelkie informacje, regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie WOK Lublin www.wok.lublin.pl 
Zgłoszenia do Eliminacji Powiatowych należy składać do 25 kwietnia 2017r. do Hrubieszowskiego Domu Kultury w formie papierowej lub przez internet na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wszelkie informacje dotyczące Eliminacji Powiatowych pod nr tel. 504 174 612 Zapraszamy.

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
3.04.2017r.

W dniu 03.04.2017 roku w poniedziałek, na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, byliśmy świadkami prezentacji 4 grup ze szkół podstawowych i HDK z miasta Hrubieszowa, były to
-1. Teatr „Jedyneczka” ZSM nr 1, tytuł widowiska: „Spotkanie Wiosny z postaciami z bajek”,
autor Katarzyna Sztuk, Monika Korneluk, scenografia Barbara Mielniczuk
- Biblioteka przy ZSM nr 3 „Mała grupa teatralna”, tytuł widowiska: „Bursztynowy talizman” na motywach baśni Jolanty Nitkowskiej - Węglarz pt. „Bursztynowy niedźwiadek”, instruktor Małgorzata Hanc, kostiumy Barbara Kurek- Kaszuba.
i 2 grupy HDK, w których skład stanowią dzieci z przedszkola im. Małego Księcia w Hrubieszowie i ze szkół miejskich,
– HDK: „Fucha dla Malucha”, tytuł widowiska: „Wróżki”, autor scenariusza Teresa Węgrzyn, instruktor grupy Jolanta Głowacz,
– HDK „Arlekino”, tytuł widowiska: „Tomcio Paluch” na motywach baśni Charles Peraut, autor scenariusza Ewa Watras, scenografia Ewa Watras oraz państwo Irena i Piotr Blimowie.

Reasumując należy dodać, iż był to bardzo zróżnicowany repertuar od bajek, przez kabaret do filozoficznej myśli jak można wpływać na nasze opinie.
Jury tegorocznego Przeglądu było w składzie: Henryk Kowalczyk – instruktor ds. teatru w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, Anna Czernysz – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej -Hrubieszów, Elżbieta Rafalska– pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, filia Hrubieszów.
Komisja po obejrzeniu 4 widowisk postanowiła wyróżnić grupy za upowszechnianie kultury teatralnej w środowiskach dziecięcych i młodzieżowych nagrodami i upominkami, których fundatorem dla występujących grup był Hrubieszowski Dom Kultury.
Natomiast o nominacji do finałowego Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie zdecyduje Rada Konsultantów po obejrzeniu wszystkich widowisk w województwie lubelskim. Decyzja zapadnie w późniejszym terminie. Dziękujemy za udział w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Zapraszamy za rok.

NIEZAPOMNIANY JOE COCKER – ŚPIEWA JACEK KAWALEC
Koncert odwołany z przyczyn od nas niezależnych - Przepraszamy

25.03.2017r.

13 maja 2017
godz. 19:00
Sala widowiskowa HDK
Bilety do nabycia o w HDK pokój nr 4,
w godzinach 8:00 – 15:00
Cena biletu:
do 15 kwietnia 2017 – 55 zł
po 15 kwietnia 2017 – 59 zł

Projekt "Niezapomniany Joe Cocker - Śpiewa Jacek Kawalec" to wyjątkowy, multimedialny koncert z muzyką na żywo - hołd dla wielkiego artysty, jakim był Joe Cocker. Podczas koncertu, na który składają się najbardziej znane i kochane przez wszystkich utwory Joe Cockera zobaczymy także fragmenty wywiadów i materiały archiwalne w formie projekcji multimedialnej, ukazujące tę drugą, bardziej prywatną twarz artysty. Muzyka Joe Cocera to absolutny majstersztyk, a wyjątkowa, utkana z emocji osobowość wokalisty sprawia, że nie można pozostać obojętnym wobec jego twórczości.
Jacek Kawalec, znany głównie jako aktor, jest też bardzo uzdolnionym wokalistą. Ma na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych. Widzowie telewizyjni poznali go przed laty, kiedy z sukcesem poprowadził legendarną już "Randkę w ciemno". Od kilku lat z powodzeniem wciela się w rolę Witebskiego w "Ranczu" - najchętniej oglądanym polskim serialu. Brał też udział w telewizyjnych programach rozrywkowych: "Jak oni śpiewają", „Taniec z gwiazdami" i "Twoja Twarz brzmi znajomo". Jacek jest wszechstronnym artystą, ciągle poszukującym i rozwijającym swoje umiejętności. Teraz staje na scenie mierząc się z dorobkiem muzycznej ikony - Joe Cockera. Jacek podchodzi do tego zadania z pokorą i wielkim zaangażowaniem. Nie tylko potrafi oddać głosem niuanse brzmieniowe Joe Cockera, ale także rozumie całą złożoność emocjonalną tej muzyki i potrafi ją znakomicie przekazać podczas występów. Dzięki temu, koncert staje się wielowymiarowym doznaniem artystycznym.

SKŁAD ZESPOŁU:
JACEK KAWALEC - WOKAL
JULIA CHMIELNIK - INSTRUMENTY KLAWISZOWE, WOKAL
EDYTA STRZYCKA - WOKAL
DOMINIKA SITARCZUK- WOKAL
PIOTR SŁAWIŃSKI - TRĄBKA
SYLWESTER SCHÖNFELD SAKSOFON
MICHAŁ NIEWIADOMSKI - PUZON
KRZYSZTOF KURZEPA - GITARA
ARTUR DANIEWSKI - BAS
KRZYSZTOF PATOCKI – PERKUSJA


Zapraszamy!!!

Wiosna przyszła wraz z poezją
21.03.2017r.

Seniorów z Klubu Złotego Wieku odwiedziły „Lekturynki” - dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy ZSM nr 1, aby wspólnie świętować Światowy Dzień Poezji. 21.03.2017r. - Hrubieszowski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna połączyły siły i zorganizowaliśmy spotkanie międzypokoleniowe dzieci seniorom, seniorzy dzieciom. Głośne czytanie wierszy, recytacja, wspólne śpiewy, muzyka, wspomnienia, stare i nowe, podniosłe i zabawne, refleksyjnie i spontanicznie dzięki poezji stało się platformą porozumienia i wspólnego poznania. Na spotkaniu wybrzmiała klasyka poezji dziecięcej, strofy regionalnych poetów, ale również twórczość własna zarówno dzieci jak i seniorów. Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter. Po wspólnej recytacji i czytaniu wierszy młodzi i dorośli szukali łączących je rzeczy. Po dyskusji ustalili, że podobieństwa odnoszą się do rodzaju spędzania czasu wolnego, zainteresowań muzyką, śpiewem, pracami plastycznymi. Wiele z tych wspólnych zainteresowań próbowali i prezentowali w miejscu spotkania. „Lekturynki”, przy pomocy seniorów i akompaniamencie akordeonu, uczyły się piosenki o wiośnie, dorośli próbowali śpiewać współczesne przeboje, przygrywając na harmonijce ustnej. Było dużo śmiechu i zabawy. Spotkanie zakończyło się deklaracją kolejnych międzypokoleniowych spotkań.

RUNO - malarstwo - prof. dr hab. Janusza Kirenki z Lublina
06.03.2017r.

MAGIA ŻYWEGO SŁOWA
22.02.2017r.

BEZPŁATNE WARSZTATY RECYTATORSKIE dla instruktorów i nauczycieli pracujących z recytatorami oraz samych recytatorów.

Hrubieszowski Dom Kultury
23 marca 2017r.
godz. 12:00
w Sali GotArt zgłoszenia do 17 marca 2017r.

Założenia i forma warsztatów
„Magia Żywego Słowa”
to propozycja organizacji warsztatów z zakresu recytacji, mówienia scenicznego, żywego słowa dla instruktorów i nauczycieli pracujących z recytatorami oraz samych recytatorów. Projekt kierowany jest do wiodących ośrodków kultury w każdym z 20 powiatów województwa lubelskiego oraz realizowany we współpracy z powyższymi.
Czas trwania warsztatu: 3 godziny zegarowe.
Wiek uczestników (recytatorzy) – gimnazjaliści i licealiści.
Warsztaty będą mieć formę teoretyczną – rozmowa, dyskusja, oraz praktyczną – praca z chętnymi recytatorami w obecności instruktorów.
Instruktorzy oraz recytatorzy otrzymają autorskie materiały, które mogą przydać się w późniejszej pracy.
Zagadnienia poruszane podczas warsztatów:
- deklamacja, recytacja czy mówienie sceniczne?
- warsztat recytatora
– dykcja, emisja, artykulacja;
- wybór repertuaru dostosowanego do potrzeb recytatora;
- adaptacja tekstu literackiego na potrzeby występu na konkursie recytatorskim
– teksty dramatyczne, proza, poezja – co wolno a czego nie?
- „kolaż tekstów”, czy warto?
- analiza i interpretacja tekstu: Co? Po co? Dlaczego? Jak?
- świadomość recytatora i prawda w prezentacji scenicznej;
- pauza, rola pauzy w prezentacji scenicznej;
- gest, ruch, mimika, wygląd
– gdzie leżą granice, jakiś środków warto używać, a co nie sprawdza się w prezentacji scenicznej?
- dramaturgia i budowa napięcia prezentacji scenicznej teksty literackiego; - metody pracy z recytatorem;
- WYWIEDZIONE ZE SŁOWA  czyli co?
- od wyboru tekstu do konkursu recytatorskiego;
- ruch recytatorski w województwie lubelskim i na scenie ogólnopolskiej – konkursy, festiwale, warsztaty, wydarzenia.

Prowadzenie warsztatów:

Patryk Pawelec - recytator, animator kultury, instruktor żywego słowa w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Laureat ogólnopolskich festiwali słowa i konkursów recytatorskich, min. GRAND PRIX 61. „OKR”. Stypendysta Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin oraz Prezydenta Miasta Zamość w dziedzinie twórczości artystycznej. W 2016 roku nominowany do nagrody Żurawie - lubelskskie wyróżnienia kulturalne w kategorii "Słowo". Współpracuje z instytucjami kultury, prowadzi warsztaty teatralne i recytatorskie.

Informacje oraz kontakt:
Barbara Smal – Hrubieszowski Dom Kultury
e-mail – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel: 84 696 26 15

62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Dla Gimnazjalistów - „Przebudzeni Do Życia”

08.02.2017r.

Eliminacje Powiatowe do 62 OKR i OKR Dla Gimnazjalistów - „Przebudzeni Do Życia” odbędą się
7 kwietnia 2017 w Hrubieszowskim Domu Kultury.
Materiały do pobrania.

62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Regulamin: kliknij TUTAJ
Karta uczestnika - recytacja i wywiedzione ze słowa: kliknij TUTAJ
Karta uczestnika - teatr jednego aktora: kliknij TUTAJ
Karta uczestnika - poezja śpiewana: kliknij TUTAJ

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Dla Gimnazjalistów - „Przebudzeni Do Życia”
Regulamin: kliknij TUTAJ
Karta uczestnika: kliknij TUTAJ

KONCERT ROCKOWY Hroobstock 2017
08.02.2017r.

19 lutego 2017 o godz. 17.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury odbędzie się koncert rockowy na którym zagrają: Inspiro z Biłgoraja, Mus i Pizza Łomot z Zamościa, Rdza z Chełma, gospodarze – zespół Pruderia z Hrubieszowa oraz młodzi hrubieszowscy debiutanci zespół ULICA 30 i Karolina Krawczuk & Band.
W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona licytacja na której nie zabraknie gadżetów gwiazd muzyki rockowej tj. T-love, Video, Piersi, Wilki, Blue Cafe jak i rzeczy związanych z Hroobstockiem - np. koszulki, kubki, itp. Wszystko będzie można wylicytować w trakcie koncertu z którego dochód zostanie przekazany na Oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego im. Świętej Jadwigi Królowej w Hrubieszowie. Koncert muzyki rockowej w Hrubieszowie organizowany jest po raz drugi. Pragniemy, by to hrubieszowskie muzyczne wydarzenie nabrało charakteru imprezy cyklicznej i promowało na scenie rockowej nowe, młode zespoły z własną twórczością.
więcej informacji na stronie http://lubiehrubie.pl/zapowiedzi/hroobstock-rockowo-i-charytatywnie-do-wylicytowania-gadzety-t-love-video-piersi-wilki-blue-cafe

Serdecznie zapraszamy.

HISTORIA EPOKI NAPOLEOŃSKIEJ W GRAFICE
02.02.2016r.

 

Klub Kolekcjonera działający w Hrubieszowskim Domu Kultury przygotował następną wystawę stanowiącą część zbiorów naszego członka Pana Mieczysława Zapały, a dotycząca okresu napoleońskiego. Na wystawie zaprezentowano sztychy, grafikę, miedzioryty ukazujące wielkość, chwałę, zwycięstwa jak i klęski Wielkiej Armii Napoleońskiej. Wraz z Napoleonem i jego armią walczyły Legiony Polskie, które powierzyły swój los i los narodu Francji, i które ten los podzieliły.
Na wystawie możemy zobaczyć więc nie tylko poszczególne bitwy, „Wielkiej Armii”, ale także umundurowanie i uzbrojenie różnych formacji, także polskich.
Wystawę można zwiedzać w Małej Galerii Sztuki od 3 lutego 2017r.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 10 lutego o godz. 1630 w Hrubieszowskim Domu Kultury, na które serdecznie zapraszamy miłośników czasów napoleońskich.

Klub Kolekcjonera z HDK

Koncert Podsumowanie Ferii Zimowych z udziałem dzieci i młodzieży to w Hrubieszowie już tradycja
19.10.2016r.

 

Na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury zaprezentowali się uczestnicy Warsztatów Artystycznych: m.in. tanecznych prowadzonych przez Joannę Miłoszewicz i Piotra Czarneckiego z Akademii Tańca z Lublina oraz Sylwię Hrycuniak - instruktora HDK, jak też liderów grup : Agatę Skorubską , Julitę Świeca i Julitę Wiśniewską , wokalnych prowadzonych przez Krzysztofa Gumielę ( 16 wokalistów), Teatralnych prowadzonych przez Jolantę Głowacz. Uczestnicy pokazali duży dorobek artystyczny, który zaprezentowali mieszkańcom naszego miasta. Występom scenicznym towarzyszyła wystawa prac, które powstawały pod okiem instruktorów na warsztatach: plastycznych - Barbara Smal, garncarskich - Katarzyna Powęska, tkackich - Katarzyna Partyka, batiku - Ewa Watras , białej porcelany i aplikacji na koszulkach - Joanna Błaszczak. Dzieci i młodzież mogła uczestniczyć też w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Tomasza Brudnowskiego oraz Warsztatach dziennikarkich prowadzonych przez Marię Marut. Bogaty wachlarz działań animacyjnych zrealizowaliśmy dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miejską Hrubieszów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za artystyczne doznania i liczymy na Wasz udział w stałych formach pracy. Do zobaczenia.
Koordynator Ferii Zimowych ,, Hrubieszów 2017" - Andrzej Marut

Koncert "Z Miłości do Kobiet"
19.10.2016r.

 

"Twoim jest serce me", "Besame Mucho", "Love me tender", "Usta Milczą, dusza śpiewa" czy "Brunetki, blondynki","The Prayer" to tylko nieliczne tytuły, które ukołyszą Państwa duszę w tym wyjątkowym dniu! W powietrzu unosić się będzie słodki zapach wiosny a nasi znakomici artyści sprawią, że niejedno serce cudownie zadrży w rytm największych miłosnych przebojów, zabierzemy Państwa w sentymentalną podróż po zakamarkach serca i duszy i podróż ta będzie wyjątkowo miła!!! Takie nazwiska jak Mirosław Niewiadomski (tenor), Kamila Lendzion (sopran), Kordian Kacperski (tenor), Oskar Jasiński (tenor) są gwarancją najwyższego poziomu artystycznego, artyści nasi są solistami Teatru Wielkiego w Łodzi, Poznaniu, Opery Bałtyckiej, Teatru Wielkiego w Warszawie, współpracują z licznymi filharmoniami w kraju i za granicą! W programie można usłyszeć takie szlagiery jak "Wielka sława" , "Granada", "Kto me usta całuje ten śni", "Podmoskiewnyje wieczory", "Song of love", "Jakże mam Ci wytłumaczyć", "Co się dzieje oszaleję", "Tell him", "Tango Jalousie", "Halleluja", "Sway", "My way", "Walc z Nocy i Dni" czy wreszcie "Miłość Ci wszystko wybaczy",!!! Przypomnicie sobie Państwo z nami wszystkie kolory miłości a przewodnikiem w tej podróży będzie wyśmienity Paweł Świętorecki,

5 marca godz. 1800
Sala widowiskowa HDK
Bilety do nabycia od 1 lutego w HDK
pokój nr 4, w godzinach 800 – 1500
cena 40 zł.

Nowy Rekord WOŚP w Hrubieszowie
19.10.2016r.

 

Sztab” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury w ramach XXV Finału – zebrał kwotę 31 438,17zł. Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom naszego miasta oraz mieszkańcom gminy Trzeszczany i Mircze za czynne włączenie się do działań w ramach XXV Finału W.O.Ś.P. w dniu 15 stycznia 2017r. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę. Kwestowało 42 osoby. Najwyższą kwotę do puszki zebrała Paulina Woźnica – 1879,43 zł.Najwyżej wylicytowanym przedmiotem był ufundowany przez Grzegorza Hunkiewicza z firmy „Transway” samochód marki Fiat 126p, którego nabył Tomasz Brudnowski „Centrum Druku BRUNO” za kwotę 4000zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili podczas 4 godzinnego koncertu na sali widowiskowej HDK: Anicie Szkołut, Gabrieli Ślusarskiej, dzieciom ZPiTZH, grupie TWERK, Teatrowi Piosenki Młyn, zespołom: Ulica 30, Pruderia, Nipper, Ekstra Mocni oraz Sonic. Kwota uzyskana z licytowanych przedmiotów – 7130 zł. Za sprawne przeprowadzenie licytacji i poprowadzenie koncertu dziękujemy pani Joli Głowacz i Marzenie Muzyczuk. Za pracę podczas rozliczania wolontariuszy i całego sztabu gorące podziękowania na ręce Jolanty Janiec z MBP, jak również Marii Gardzioła, Haliny Ciowch z hrubieszowskiej placówki Banku Pekao. Podziękowania dla Policji i Straży Miejskiej za nadzór nad bezpiecznym przebiegiem akcji XXV Finału oraz strażakom z OSP Hrubieszów za wsparcie i duże zaangażowanie. Wolontariusze i sztab WOŚP Hrubieszów bardzo dziękują również sponsorom i osobom wspierającym organizację i przeprowadzenie 25 Finału:

1. Restauracja „Staropolska”

2. Pizzernia Soprano

3. Piekarnia Gietka

4. Kraina Ciast i Tortów Agnieszka Strzelecka

5. Kino Plon 3D

6. KAYAK TRIP Marcin Lebiedowicz

7. ProfitGYM – siłownia Andrzej Kowalczuk

8. Warsztaty Terapii Zajęciowej – Hrubieszów

9. Młodzieżowa Rada Miasta

10. Sławomir Ussowski

11. Waldemara Sitek

Szczególnie gorąco i serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Hunkiewiczowi właścicielowi Firmy „Transway” i Tomaszowi Brudnowskiemu „Centrum Druku Bruno” nie tylko za wielkie serce i wsparcie finansowe, jak również ogromne zaangażowanie w pomoc i przygotowanie XXV Finału WOŚP.

III Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Inspiracje Twórczością Kornela Makuszyńskiego”
19.10.2016r.

 

Sukces naszych dzieci i młodzieży z HDK w konkursie plastycznym:

Podsumowano III Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Inspiracje Twórczością Kornela Makuszyńskiego”, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu. Wpłynęło na niego 376 prac z 36 placówek z województwa lubelskiego. Komisja konkursowa w składzie:
Jerzy Tyburski – artysta malarz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej – przewodniczący jury,
Dorota Nowosad – koordynator działalności społeczno – kulturalnej Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu – członek jury,
Mateusz Kitka – artysta plastyk, nauczyciel Liceum Plastycznego w Zamościu – członek jury,
Agnieszka Bida – sekretarz jury, postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

Kategoria I – uczniowie przedszkoli oraz uczniowie niepełnosprawni
Nagrody:
I nagroda: Lidia Grab, lat 5


Kategoria II – uczniowie klas I – III
Nagrody:
I nagroda: Dagmara Dąbrowska, lat 8 III
nagroda: Klaudia Gniecka, lat 8

Wyróżnienia uczniowie klas I-III:
Magdalena Szwanc, lat 8

Kategoria III – uczniowie klas IV – VI
Wyróżnienia w IV grupie wiekowej: Karolina Tarnowska, lat 13

Do konkursu w naszym Hrubieszowskim Domu Kultury przygotowała Ewa Watras nauczyciel plastyki

Konkurs plastyczny pt.,, W GRUDNIOWY DZIEŃ "
19.10.2016r.

 

Hrubieszowski Dom Kultury ogłasza Miejski Konkurs Plastyczny pt.,, W GRUDNIOWY DZIEŃ ''
przy wsparciu finansowym :
URZĘDU MIASTA HRUBIESZOWA

CELE KONKURSU:
- utrwalenie tradycji regionalnych związanych z Bożym Narodzeniem ,
- tworzenie więzi rodzinnych i ogólnoludzkich ,
- prezentacja plastyki dziecięcej w środowisku,
- konfrontacja dziecięcej twórczości wśród rówieśników,
- indywidualna interpretacja tematu w formie plastycznej.

WARUNKI KONKURSU:
- konkurs organizowany jest dla dzieci i młodzieży tylko z miasta Hrubieszowa
- komisja konkursowa dokona oceny wszystkich prac w następujących kategoriach wiekowych: przedszkola,
   klasy I – III, IV – VI i gimnazja, - prosimy nauczycieli o dokonanie wstępnej weryfikacji prac,
- prace muszą być oprawione w passe - partout,
- każda praca na odwrocie winna zawierać dokładne informacje o autorze pracy: imię i nazwisko, wiek, nazwę placówki ,
  telefon oraz imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem którego praca została wykonana,
- prace niezgodne z regulaminem , zniszczone lub złożone po terminie nie będą oceniane.

PRZEBIEG KONKURSU :
- termin składana prac wraz z kartą zgłoszenia upływa dnia 28 listopada 2016r.
- oceny oraz wyboru prac na wystawę dokona komisja powołana przez organizatora,
- przewidziane są nagrody i wyróżnienia w każdej grupie wiekowej oraz podziękowania dla opiekunów artystycznych
- organizator nie zwraca prac złożonych na konkurs oraz zastrzega sobie prawo do reprodukowania prac bez uiszczenia
   honorarium,
- o wynikach i terminie spotkania z laureatami poinformujemy ok. 12 grudnia 2016r.

 
Wystawa eksponowana będzie podczas Świąt Bożego Narodzenia i karnawału w Hrubieszowskim Domu Kultury

karta zgłoszenia do pobrania
INFORMACJE ADRESOWE :
Hrubieszowski Dom Kultury
22-500 Hrubieszów, ul. 3 Maja 7
tel. 084 696 2615

„Wołyń” - Seanse dla grup zorganizowanych:
29.10.2016r. 

Szanowni Państwo.

W związku z dużym zainteresowaniem filmem „Wołyń” Kino PLON informuje, że film będzie grany w naszym kinie w dniach:
 · Seanse dla grup zorganizowanych:

28.10.2016 piątek godz. 09:00 oraz 12:00

Rezerwacja miejsc dla grup zorganizowanych od 19.10.2016r. telefonicznie 84 696 26 15 lub osobiście HDK pok. nr 12.

Sprzedaż biletów - przed seansem lub w innym dogodnym dla Państwa terminie, po wcześniejszym ustaleniu z pracownikiem kina.

Cena biletu dla grup zorganizowanych:11 zł.
· Seanse indywidualne:

27.10.2016 czwartek 19:30
28.10.2016 piątek 19:30
29.10.2016 sobota 19:30
30.10.2016 niedziela 14:00 oraz 19:30

Rezerwacja miejsc na seanse indywidualne na stronie www.kupbilethdk.pl. od dnia 19.10.2016r.

Przypominamy, że rezerwację internetową należy wykupić najpóźniej 30 min. przed rozpoczęciem seansu.

Sprzedaż biletów:
 - w kasie kina od 20.10.2016r. w godzinach otwarcia kasy,
- internetowa od 19.10.2016r. na stronie www.kupbilethdk.pl.
Ceny biletów:
Film 2D ulgowy 12 zł.,normalny 14 zł.
Film 3D ulgowy 14 zł., normalny 16 zł.

Karta Dużej Rodziny:

Film 2D ulgowy 10 zł., normalny 12 zł.
Film 3D ulgowy 12 zł., normalny 14 zł.

Eliminacje XVII Jesiennego Przeglądu Artystycznego Seniorów
29.10.2016r. 

15 października w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje międzypowiatowe XVII Jesiennego Przeglądu Artystycznego Seniorów w którym udział wzięło ponad 70 osób. Gościliśmy zespoły z powiatu hrubieszowskiego, a na scenie swoje prezentacje artystyczne zaprezentowali seniorzy z Klubu Złotego Wieku – Hrubieszowski Dom Kultury, Srebrne Świerki z Kułakowic Trzecich, Druga Młodość ze Strzyżowa, Polanie z Wolicy, Biedronki ze Ślipcza, Górzanki z Gozdowa oraz Wesołe Gosposie z Kol. Sitaniec. Mogliśmy również wysłuchać recytacji, gdzie własną twórczość prezentowały panie Anna Wanda Góra z Gozdowa, Halina Babiarz z Hrubieszowa, Janina Mazur z Trzeszczan. Seniorzy z Horodła Wiesław Smolej i Danuta Wołoszyn wyrecytowali teksty pana Kazimierza Jana Dejera lokalnego twórcy, a pani Ewa Głuszak tekst Juliana Tuwima. Usłyszeliśmy też solistki Klubu Złotego Wieku panią Krystynę Grobel i Lucynę Sołowiej. Koncert konkursowy zakończył występ kabaretu „Taki Sobie” z klubu seniora działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Horodle. Występy seniorów oceniali Anna Kistelska - polonistka, główny instruktor ds. literatury i recytacji, Kornelia Niedbał - muzyk, młodszy instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny, Andrzej Sar - muzyk, główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, a atmosfera jaką stworzyliśmy wspólnie przeszła nasze najmilsze oczekiwania. O tym kto będzie reprezentował powiat hrubieszowski i weźmie udział w Finale w Dęblinie dowiemy po zakończeniu wszystkich eliminacji międzypowiatowych czyli po 26 października. Ekipa Hrubieszowskiego Domu Kultury dziękuje wszystkim artystom, instruktorom, kierownikom zespołów i publiczności za udział w przeglądzie i zapraszamy na kolejne spotkania z seniorami.

TRANSMISJA NA ŻYWO rozgrywek League of Legends KONKURS
29.10.2016r. 

MISTRZOSTWA ŚWIATA LEAUGUE OF LEGENDS 2016

Finał: 29 październik 2016 w Staples Center w Los Angeles, Kalifornia.
Mecze rozpoczną się około 17:00 tamtej strefy, czyli około 1:00 naszego czasu.

TRANSMISJA NA ŻYWO rozgrywek League of Legends 30.10.2016r. godz. 1:00
Kino PLON Hrubieszowski Dom Kultury Cena biletu: 5 zł.
Sprzedaż biletów 29.10.2016 od godz. 23:00 Rezerwacja na stronie www.kupbilethdk.pl

Zachęcamy do udziału w konkursie. Co należy zrobić:

1. Polub stronę HDK na facebooku.
2. Udostępnij ten post publicznie na swoim profilu.
3. W komentarzu pod tym postem wymień 3 znajomych
z którymi wybierzesz się na to wydarzenie do Kina PLON.
Do wygrania nagrody niespodzianki.
Konkurs trwa od chwili ukazania się postu na profilu HDK na facebooku do 29.10.2016r. do godz. 20:00.
Losowanie nagród odbędzie się 30.10.2016r. podczas przerw pomiędzy meczami.
Wyniki opublikujemy na Facebooku. Zapraszamy do zabawy.

W przypadku zbyt małego zainteresowania organizator zastrzega sobie możliwość odwołania transmisji.

„PRZYGODA Z CISZĄ TKACKĄ” .
07.10.2016r.

„PRZYGODA Z CISZĄ TKACKĄ” to temat tegorocznych warsztatów tkackich, które odbywają się w Hrubieszowskim Domu Kultury w Historyczno-Edukacyjnej Pracowni Tkackiej w dniach 7-9 października 2016r. Zaproszenie udziału w warsztatach przyjęły panie z Wrocławia, Poznania, Warszawy, Puław, Lublina, Zamościa, Krakowa, Grodziska Mazowieckiego, Łodzi i Hrubieszowa. Program warsztatów jest bardzo bogaty: otwarcie i wprowadzenie w historię tkactwa na ziemi hrubieszowskiej, zwiedzanie pracowni, nabywanie umiejętności tkania na ramie, pokaz nawijania osnowy w Dąbrowie, pokaz farbowania wełny w Hostynnym. Wizyta w Muzeum i zapoznanie się z ojcami tkactwa szkoły lwowskiej Pawłem i Szczepanem Gajewskimi. Warsztaty prowadzi instruktor Magdalena Sielicka.

41 Festiwal Filmowy w Gdyni - 2016.
05.09.2016r.

Czerwony dywan, kolejki do sal kinowych, spotkania z twórcami… 41 Festiwal Filmowy w Gdyni za nami.
Podczas czerwcowego konkursu „Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!” w 90 kinach w Polsce widzowie filmu „Zew morza” mieli okazję wylosować zaproszenia na festiwal. Organizator taką samą nagrodę przeznaczył dla najlepszych animatorów, zajmujących się lokalną promocją filmu. Kino PLON na 41 Festiwalu Filmowym w Gdyni reprezentowały Jolanta Głowacz oraz Magdalena Bień. Gdynia to piękne miasto. Jednak uczestnicy festiwalu nie mieli zbyt wiele czasu na zwiedzenie. Festiwal to przede wszystkim bardzo rozbudowany program. Sam Konkurs Główny to szesnaście tytułów, nie wspominając już o innych konkursach, przeglądach, sekcjach, wystawach, debatach, wydarzeniach branżowych i spotkaniach autorskich.
Organizatorzy Konkursu „Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!” zadbali o to aby laureaci poczuli klimat festiwalu. Kameralne spotkania z takimi osobami jak Prezydent Miasta Gdynia Pan Wojciech Szczurek, Dyrektor Festiwalu Pan Leszek Kopeć, wybitny reżyser Pan Andrzej Wajda czy nagrodzony Złotym Lwem Pan Andrzej Seweryn dały szansę na zebranie wielu inspiracji i dostarczyły nowych pomysłów na rozwój hrubieszowskiego kina.
Festiwal Filmowy w Gdyni zakończył się 24.09.2016r., a wraz z nim wielka przygoda dla laureatów konkursu Zew Gdyni.

JESIEŃ PLASTYCZNA - Hrubieszów 2016.
05.09.2016r.

Coroczna konfrontacja prac z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku i tkaniny artystycznej . Jesienna ekspozycja umożliwia debiut wystawienniczy, ocenę prac przez komisję artystyczną i publiczność, integruje twórców z różnych środowisk. Jest prezentacja różnych form i technik plastycznych. Każda praca ubiega się o miano ,, NAJCIEKAWSZEJ PRACY ROKU ”

Hrubieszowski Dom Kultury w Hrubieszowie ogłasza konkurs plastyczny ,,NAJCIEKAWSZA PRACA ROKU ” w ramach corocznej imprezy JESIEŃ PLASTYCZNA – HRUBIESZÓW 2016

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy plastycy, absolwenci liceów plastycznych, studenci wyższych uczelni.
Należy złożyć lub przesłać do 15 września br.
co najmniej dwie prace na adres Hrubieszowskiego Domu Kultury. Prace muszą być wykonane i oprawione w listwy, ramy, passe-partout oraz opisane : imię i nazwisko, tytuł i wartość pracy. Format, technika i temat pracy dowolny.
W konkursie biorą udział również prace powstałe na XXXVIII Plenerze Malarskim organizowanym przez Hrubieszowski Dom Kultury w bieżącym roku.
Komisja artystyczna powołana przez organizatora dokona rozstrzygnięcia konkursu, przyzna nagrody pieniężne i wyróżnienia rzeczowe.
Komisja dokona wyboru prac do wystawy.
Główna nagroda
NAJCIEKAWSZA PRACA 2016 ROKU ufundowana przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa oraz pozostałe nagrody :
Starosty Hrubieszowskiego, Wójta Gminy Hrubieszów, Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury zostaną wręczone w listopadzie br. podczas inauguracji JESIENI PLASTYCZNEJ w Hrubieszowskim Domu Kultury.
Prace nagrodzone ,wyróżnione i pozostałe można odebrać do 15 grudnia 2016r. Po tym terminie przechodzą na własność organizatora.
Organizator zastrzega sobie reprodukowanie prac w katalogu bez uiszczania honorarium.
Organizator zabiega o dodatkowe nagrody i wyróżnienia.
Szczegółowych informacji udziela : Komisarz wystawy : Andrzej Marut Hrubieszowski Dom Kultury, ul. 3 Maja 7; 22-500 Hrubieszów Tel. 084 696 2615, fax. 084 696 4744

Festyn z Radiem Lublin już w najbliższą niedzielę 28.08.2016r.
4-31.07.2016r.

Impreza została zaplanowana w taki sposób aby hrubieszowskie rodziny mogły spędzić niedzielny czas w atrakcyjny sposób. Dlatego przybliżamy Państwu szczegółowy plan na 28.08.2016r.

Rozpoczynamy o 15:00 oficjalnym otwarciem festynu. Od tej pory będzie czynny również Park Zabaw dla dzieci oraz ogródek z cateringiem.

15:15 Wielka bitwa na balony z wodą, która odbędzie się na głównej płycie boiska HOSiR. Przygotowanych zostanie 3000 balonów z wodą! Zachęcamy do zabrania ze sobą ubrań na przebranie ponieważ zaplanowanych zostało mnóstwo atrakcji więc szkoda czasu na powrót do domu

15:30 Mecz Piłki Nożnej Księża - Policjanci. Zawodnicy z pewnością zapewnią nam wiele pozytywnych emocji.

15:40 STREFY:

• Kreatywności W tym miejscu zorganizowane zostaną zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych, a będą to: Warsztaty: malowanie na tkaninie – przyjemne z pożytecznym, coś z niczego – w kamieniu ukryte. Spotkanie z Klubem Literackim Ziemi Hrubieszowskiej – rozmowy o literaturze przy kawie i herbacie. Klub Złotego Wieku HDK – twórczość seniorska prezentowana w wielu dziedzinach. „ Śladami Hrubieszowskich Artystów” wystawa prac wykonanych podczas II Młodzieżowego Pleneru Malarskiego organizowanego w trakcie tegorocznych wakacji w HDK. Jeżeli ktoś z Państwa myśli, że w zasadzie ta strefa nie jest dla niego, bo np. nie wie czy będzie umiał poradzić sobie z zajęciami artystycznymi to mamy rozwiązanie: Wolna twórczość – malowanie na folii – zostanie rozwieszone 5 m folii, na której każdy będzie mógł wyrazić swoje emocje, skorzystać z porady Instruktorów HDK, na co dzień zajmujących się organizowaniem zajęć artystycznych.

• Animacji To strefa specjalnie przygotowana dla rodziców i dzieci B/O, gdzie instruktorzy będą prowadzli zajęcia ukierunkowane na integrację i animację. Zachęcamy rodziców do aktywnego udziału w zajęciach, gdzie będzie można podpatrzeć, w jaki sposób bawić się z dziećmi tak, żeby samemu poczuć się dzieckiem.W tym miejscu będą prowadzone zajęcia z chustą Klanzy – ulubioną animacją wszystkich dzieci.

• Aktywności Któż z nas nie lubi rywalizacji. Do tej strefy zapraszamy każdego kto chce spędzać czas aktywnie, biorąc udział w zawodach sportowych i konkursach, także w nieoczywistych konkurencjach, takich jak rzut kaloszem czy beretem oraz wyścigach narciarskich.Ciekawą atrakcją będzie nauka gry w szachy prowadzona w dosyć niekonwencjonalny sposób, na nietypowej planszy.

• Relaksu Ta strefa to niespodzianka dla rodziców, którym na co dzień nie udaje się zorganizować „5 minut” tylko dla siebie.
Strefy będą otwarte do godziny 19:00.

17:00: 19:00 Panorama Miasta – Lot Balonem (cena karnetu 15 zł.)

19:00 KONCERT
To czas dla miłośników muzyki na żywo, głośniejszych brzmień i gry świateł. Plan koncertowy przedstawia się następująco:

19:00 - zespół SPRING ROLLS

20:30 - zespół HARLEM

22:00 – Andrzej Piaseczny UWAGA! Informujemy, że fotografowanie i nagrywanie w trakcie koncertu Andrzeja Piasecznego dozwolone jest jedynie podczas trzech pierwszych utworów koncertu!

23:15 - POKAZ ILUMINACJI LASEROWYCH

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców miasta i powiatu. Każdy z Was znajdzie coś dla Siebie. Liczymy, że czas spędzony 28.08.2016r. będzie niezapomniany. Do zobaczenia w niedzielę na HOSiR.

WAKACJE W MIEŚCIE 2016 - HaDeK w Plenerze
4-31.07.2016r.

Od 4 do 31 lipca 2016r odbywała się akcja "HaDeK w plenerze". Można nas było spotkać każdego dnia na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Atrakcji było co nie miara, każdy mógł rozwijać swoje umiejętności zarówno artystyczne jak i sportowe. Na dzieciaki codziennie czekały nowe konkursy z ciekawymi nagrodami, zawody drużynowe, podchody, rozgrywki w siatkówkę oraz konkurencje indywidualne. Uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przy wsparciu pań z PCK. Odbył się rajd rowerowy do Gródka zakończony ogniskiem. Mogliśmy również nauczyć się pleść wianki, co okazało się być niemałym wyzwaniem. Powstawały piękne prace plastyczne przy których uczyliśmy się malować i tworzyć różne rzeczy z kamyków, muszelek i nici. Był to czas wspaniałej zabawy ze świetnymi ludźmi pełnymi energii i chęci do działania. Dziękujemy wszystkim młodszym i starszym za ten cudowny czas i zapraszamy do wspólnej zabawy 28 sierpnia na festynie z Radiem Lublin, czeka na Was moc atrakcji.

Kino HDK wyróżnione w konkursie na najlepszą promocję wydarzenia.
18.07.2016r.

Kino HDK wyróżnione w konkursie na najlepszą promocję wydarzenia.
Mamy przyjemność ogłosić, że obrady komisji w konkursie na najlepszą promocję wydarzenia Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal! dobiegły końca.
Po wstępnej analizie przesłanych przez 90 kin materiałów, wyłonionych zostało 12 kin, które nominowane zostały do nagrody głównej – dwuosobowego zaproszenia na tegoroczny 41. Festiwal Filmowy w Gdyni.
Nominowane kina zasłużyły na szczególne wyrazy uznania za ogrom wykonanej pracy oraz oryginalne podejście do promocji wydarzenia. Wśród nich znalazło się również Kino w HDK w Hrubieszowie Na podstawie przesłanej dokumentacji oceniono jakość i zasięg działań promocyjnych w następujących kategoriach:
• promocja wydarzenia w mediach internetowych (zasięg i jakość)
• promocja wydarzenia w radiu (zasięg i jakość)
• promocja wydarzenia w telewizji (zasięg i jakość)
• promocja wydarzenia w prasie (zasięg i jakość)
• dystrybucja materiałów drukowanych (zasięg i pomysłowość)
• działania specjalne promujące wydarzenie
• zaangażowanie mieszkańców w wydarzenie (frekwencja i procentowe wypełnienie sali na pokazie oraz udział mieszkańców w działaniach promocyjnych)

Z przyjemnością informujemy, że Komisja konkursowa w składzie: Pani Ewa Kosakowska reprezentująca Miasto Gdynia, Pan Leszek Kopeć reprezentujący Festiwal Filmowy w Gdyni oraz Pani Monika Wachowczyk reprezentująca KPD, wystosowała specjalne zaproszenie dla 2 osób z Kina HDK, na inaugurację 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, która odbędzie się w dniu 19 września 2016r. Jest nam niezmiernie miło, że znaleźliśmy się w pierwszej trójce wśród nominowanych i z zaproszenia skorzystamy na pewno. Relację z pobytu na 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni przekażemy mieszkańcom naszego miasta z ogromną radością.  

KINO PLENEROWE
20.06.2016r.

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza na kolejny pokaz filmowy w ramach Kina Plenerowego 2016.
24.06.16r. godz. 21.30 film Dzień dobry, Kocham Cię!
Szymon (Komorowski) jest przystojny, wysportowany i pracuje jako lekarz w jednej z prywatnych warszawskich klinik, gdzie wzdychają do niego zarówno pacjentki, jak i żeńska część personelu. Najwytrwalsza w tych staraniach jest pielęgniarka Pati (Książkiewicz), jednak jej zaloty nie robią na Szymonie żadnego wrażenia. Serce bohatera zmiękczy dopiero piękna i dowcipna miłośniczka jazdy na rolkach – Basia (Kurdej-Szatan), pracownica korporacji, na którą chłopak wpada – i to dosłownie – na ulicy. Seria nieszczęśliwych zbiegów okoliczności powoduje, że młodzi tracą kontakt, a w trakcie długich i żmudnych poszukiwań również nadzieję na to, że kiedykolwiek ponownie się spotkają. Tymczasem Basia wpada w oko playboyowi Leonowi (Garlicki), który dostał ultimatum od rodziców. Albo się szybko ożeni, albo zostanie wydziedziczony.
https://www.youtube.com/watch?v=Wvys73y7dFk 

ZEW GDYNI
13.06.2016r.

Kino HDK zaprasza serdecznie do udziału w wydarzeniu: „Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!”
Wygraj 7-dniowy pobyt na Festiwalu Filmowym – poczuj Zew Gdyni

Cała Polska świętuje 90-lecie Gdyni! Wyjątkowa impreza urodzinowa równocześnie w 90 kinach. Już 18 czerwca o godz. 17.00 pod hasłem „Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!”
Jubileusz Gdyni uświetnimy pokazem miłosno-przygodowej historii Zew Morza (1927) - jednego z najciekawszych filmów kina niemego, ze współczesną muzyką Krzesimira Dębskiego. A po filmie – na żywo z Gdyni – transmisja losowania specjalnych nagród dla widzów. Są to dwa dwuosobowe zaproszenia na wrześniowy 41. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Kino HDK dołącza do wydarzenia „Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!” Akcja promocyjna rozpocznie się na hrubieszowskim deptaku 15 czerwca 2016r. około godziny 10:00. Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do naszej ekipy. Wymagany strój: Lata 20/30

Plan na 18 czerwca 2016r. :
Godz. 16:00 – HDK spotkanie w kawiarence z lat 30. Miła obsługa, ciekawa muzyka, niezapomniana atmosfera.
Godz. 17:00 – pokaz filmowy Zew Morza, a po filmie – na żywo z Gdyni – transmisja losowania specjalnych nagród dla widzów.
Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia. Partnerzy: Filmoteka Narodowa, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Kino za Rogiem. Patroni medialni: Onet.pl, Telewizja Kino Polska oraz FilmBox i FilmBox Premium.


Szczegóły na www.zewgdyni.pl

ZewGdyni_24fps_web_small.mp4

KINO PLENEROWE
17.05.2016r.

Kino Plenerowe.
Zapraszamy na kolejną projekcję filmową w ramach Kina Plenerowego.
10.06.2016 - JESTEŚ BOGIEM
Startujemy o godzinie 21:30. Tym razem wyjątkowo spotykamy się NA PARKINGU ZA HDK.

"Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida to film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków. Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą "pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika", wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: "Kinematografia", minialbum "Jestem Bogiem" oraz "Archiwum kinematografii" sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze "Kinematografii" fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

https://www.youtube.com/watch?v=BkMDaVh3kOQ

FIFA 16 - na konsoli PS3....
17.05.2016r.

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza do udziału w turnieju gry FIFA 16 – na konsoli PS 3
Turniej odbędzie się w II grupach wiekowych:
• I - powyżej 18 roku życia - 28.05.2016r. o godzinie 1900
• II - do 18 roku życia – 03.06.2016r. o godzinie 1600
Wypełnioną Kartę ZGŁOSZENIA należy dostarczyć w terminie:
I grupa - do 28 maja 2016r. do godz. 1800
II grupa – do 2 czerwca 2016r. do godz. 1500
do:
Hrubieszowskiego Domu Kultury
ul.3 Maja 7
22-500 Hrubieszów
Magdalena Bień
(I piętro pok. nr 12)

Liczba uczestników jest ograniczona.
Więcej informacji w REGULAMINIE
Karta Zgłoszenia – załącznik do REGULAMINU.
Organizacją turnieju dołączamy się do akcji „Wolno czytać 24 h” - 5 Maraton Głośnego Czytania organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie 3 – 4 VI 2016r.

wyniki Turnieju FIFA16 z dnia 28.05.2015

 

Hrubieszowski Jarmark Nadbużański
12.05.2016r.

Hrubieszowski Dom Kultury serdecznie zaprasza na HRUBIESZOWSKI JARMARK NADBUŻAŃSKI
– targi sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, kolekcjonerstwa, pamiątkarstwa.
Targi rozpoczynamy w dniu 26 czerwca 2016r. od godziny 1200 na placu Hrubieszowskiego Domu Kultury.
( stoisko wystawiennicze uczestnicy zabezpieczają we własnym zakresie ) Zapewniamy stoły i krzesła oraz miejsce do rozstawienia własnego namiotu.
Podczas Targów odbędą się koncerty różnych zespołów i popisy wokalistów.
Koncert galowy rozpoczniemy o godzinie 17 00
Imprezie towarzyszą pokazy technik rękodzieła , w trakcie których każdy może spróbować swoich sił w lepieniu garnków, tkaniu czy rzeźbieniu.
W czasie trwania Targów przeprowadzimy konkurs na najlepsze i najciekawsze stoisko wystawiennicze.
Wypełnioną kartę zgłoszeń prosimy dostarczyć do 17 czerwca 2016r.
na adres : Hrubieszowski Dom Kultury, 22 – 500 Hrubieszów, ul. 3 Maja 7
tel. ( 84 ) 696 26 15. Szczegółowych informacji udziela Andrzej Marut – organizator targów tel.84 696 26 15

Uwaga :
Uczestnictwo w targach musi być zgłoszone i potwierdzone przez organizatora.
karta zgłoszenia .......

 

Czas na JAZZ. Koncert zespołu New Bone.
26.04.2016r.

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza w sobotę 28 maja 2016 r. o godz 19:00 na koncert zespołu New Bone "Teatr Witkacego Od-JAZZ-dowo". Utwory Jerzego Chruścińskiego ze spektakli Teatru Witkacego gra zespół NEW BONE.
Zespół New Bone to krakowski kwintet jazzowy, który ma już na koncie sporo sukcesów. Formacja jest znana miłośnikom jazzu w całym kraju, odnosi także sukcesy na arenie międzynarodowej. Ich płyta "Destined" zebrała świetne recenzje, które zaowocowały koncertami na festiwalach w Rosji i Indiach. Album „Teatr Witkacego od-JAZZ-dowo” nagrany na początku 2015 r. Jest to efekt wieloletniej współpracy muzyków z Teatrem Witkacego w Zakopanem, który na początku 2015 r. świętował 30-lecie istnienia i jednocześnie 130. urodziny Stanisława I. Witkiewicza. Uroczystości uświetniła grupa New Bone, prezentując nagrany z tej okazji materiał z muzyką Jerzego Chruścińskiego.
Cena biletu 20 zł.
Bilety można rezerwować na stronie www.kupbilethdk.pl. Rezerwacje niewykupione 30 min. przed rozpoczęciem koncertu są anulowane automatycznie.
Sprzedaż przez cały maj, w godzinach pracy kasy Kina HDK tj. czwartki i piątki od 15:00, soboty i niedziele godzinę przed pierwszym seansem filmowym.
https://www.youtube.com/watch?v=1kqZka66tKQ
W przypadku pytań proszę o kontakt Emilia Feliksiak

 

KINO PLENEROWE
04.05.2016r.

Już 13 maja 2016r. pierwszy pokaz Kina PLENEROWEGO 2016r.
Kino Plenerowe jest imprezą niezwykle popularną wśród mieszkańców naszego miasta. W ubiegłym roku w ramach tej inicjatywy odbyły się 4 projekcje filmowe (3 przed Hrubieszowskim Domem Kultury, 1 na deptaku) w których uczestniczyło średnio 200 osób.
Celem imprezy jest zwiększenie integracji mieszkańców miasta Hrubieszów poprzez uczestnictwo w plenerowych projekcjach filmowych.

Terminarz Kina Plenerowego 2016
13.05.2016 - Chce się żyć
27.05.2016 - Carte Blanche
10.06.2016 - JESTEŚ BOGIEM
24.06.2016 - Dzień dobry, kocham cię!
08.07.2016 - Body/Ciało
22.07.2016 – Imagine
12.08.2016 - Hania
26.08.2016 – Dziewczyna z szafy
09.09.2016 - Nigdy nie mów nigdy
23.09.2016 - Yuma

Projekcje będą rozpoczynane o godzinie 21:30. Na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury.
W przypadku niekorzystnej pogody projekcje będą się odbywały w budynku HDK.
Zapraszamy serdecznie.
Startujemy 13.05.2016 o 21.30
Film Chce się żyć
Coś o filmie:
Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.
https://www.youtube.com/watch?v=qHZo0LMBOw4
Więcej informacji o filmie:
http://www.filmweb.pl/film/Chce+si%C4%99+%C5%BCy%C4%87-2013-648982
Więcej informacji: Magdalena Bień

 

Czas na JAZZ. Koncert zespołu New Bone.
26.04.2016r.

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza w sobotę 28 maja 2016 r. o godz 19:00 na koncert zespołu New Bone "Teatr Witkacego Od-JAZZ-dowo". Utwory Jerzego Chruścińskiego ze spektakli Teatru Witkacego gra zespół NEW BONE.
Zespół New Bone to krakowski kwintet jazzowy, który ma już na koncie sporo sukcesów. Formacja jest znana miłośnikom jazzu w całym kraju, odnosi także sukcesy na arenie międzynarodowej. Ich płyta "Destined" zebrała świetne recenzje, które zaowocowały koncertami na festiwalach w Rosji i Indiach. Album „Teatr Witkacego od-JAZZ-dowo” nagrany na początku 2015 r. Jest to efekt wieloletniej współpracy muzyków z Teatrem Witkacego w Zakopanem, który na początku 2015 r. świętował 30-lecie istnienia i jednocześnie 130. urodziny Stanisława I. Witkiewicza. Uroczystości uświetniła grupa New Bone, prezentując nagrany z tej okazji materiał z muzyką Jerzego Chruścińskiego.
Cena biletu 20 zł.
Bilety można rezerwować na stronie www.kupbilethdk.pl. Rezerwacje niewykupione 30 min. przed rozpoczęciem koncertu są anulowane automatycznie.
Sprzedaż przez cały maj, w godzinach pracy kasy Kina HDK tj. czwartki i piątki od 15:00, soboty i niedziele godzinę przed pierwszym seansem filmowym.
https://www.youtube.com/watch?v=1kqZka66tKQ
W przypadku pytań proszę o kontakt Emilia Feliksiak

 

MŁODZI LUBIĄ KULTURĘ
12.04.2016r.

Hrubieszowski Dom Kultury i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - regionalny operator ogólnopolskiego programu Narodowego Centrum Kultury zaprasza na spotkanie informacyjne wszystkie osoby zajmujące się szeroko rozumianą edukacją kulturową dotyczącą projektu Młodzi LUBią Kulturę . Lubelska Sieć Edukacji Kulturowej, które odbędzie się 26 kwietnia 2016 o godz. 10.00
Projekt Młodzi LUBią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturowej to bezpłatny program edukacyjny, który ma na celu stworzenie szerokiej sieci instytucji, organizacji, szkół, grup nieformalnych, animatorów i animatorek, edukatorów i edukatorek zajmujących się edukacją kulturową w regionie lubelskim
W ramach programu zapraszamy Państwa do skorzystania z programu szkoleń i warsztatów Inkubatora Młodzi LUBią Kulturę.
Ważnym elementem będzie realizacja poprzez system mikrograntów ok. 100 małych programów edukacyjnych, tworzonych przez lokalnych animatorów we współpracy z ekspertami. Program grantowy skierowany będzie do absolwentów i absolwentek Inkubatora. Organizatorem programu jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, partnerem projektu jest Hrubieszowski Dom Kultury.

Oferujemy Państwu:
• Warsztaty
• Mentoring
• Program grantowy
• Wsparcie animatorów i animatorek podczas realizacji projektów
• Targi projektów
• Sieciowanie

Zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się szeroko rozumianą edukacją kulturową:
• nauczycieli i nauczycielki,
• pracowników organizacji pozarządowych, instytucji kultury, domów kultury itp.,
• animatorów i animatorki,
• edukatorów i edukatorki.

Miejsce: Hrubieszowski Dom Kultury, ul. 3 Maja 7
26 kwietnia 2016, godz. 10.00
Czas trwania: 2 godziny
Wstęp wolny
Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 22 kwietnia 2016. Osoba do kontaktu z HDK - Jola Głowacz tel. 608 796 371
Serdecznie zapraszamy!!!

Więcej informacji:
Agnieszka Jarmuł, tel. 514 181 921
Katarzyna Humieniuk, tel. 781 682 154
e¬mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.edukacjakulturalna.lubelskie.pl

 

XXXV MAŁY KONKURS RECYTATORSKI
01.04.2016r.

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza do udziału w eliminacjach powiatowych XXXV MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.
Eliminacje powiatowe XXXV MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO odbędą się 11 maja b.r w Hrubieszowskim Domu Kultury o godz. 1000
Karty uczestnictwa należy dostarczyć w terminie do 6 maja 2016roku na adres : Hrubieszowski Dom Kultury, 22-500 Hrubieszów, ul. 3 Maja 7, tel. 0846962615.
karta uczestnika do pobrania na stronie WOK Lublin/ kultura żywego słowa/ MKR
Założenia programowe:
Repertuar uczestnika stanowi jeden wiersz lub fragment prozy, nie prezentowany w innych konkursach, tematyka tekstu jest dowolna. Repertuaru nie wolno zmieniać na kolejnych etapach konkursu. Czas występu: do 5 minut
Koordynatorem MKR jest instruktor Joanna Błaszczak
HDK tel. 84 696 26 15

ZAPRASZAMY

 

ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK
01.04.2016r.

21 kwietnia 2015 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury odbędą się : XVIII powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik” 2016r.
Ideą Przeglądu jest spotkanie dzieci, młodzieży oraz nauczycieli instruktorów naszego powiatu, spotkanie służące pogłębianiu zainteresowań dzieci i młodzieży wartościami muzyki jak również inspiracji do czynnego uczestnictwa w ich rozwijaniu.

CEL IMPREZY
Stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i ośrodkach kultury naszego powiatu.
Promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej Wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżowymi zespołami artystycznymi. Nominowanie do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki najlepszych wykonawców z Przeglądu Powiatowego.

ZASADY UCZESTNICTWA
W eliminacjach wziąć mogą udział soliści oraz dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry (do 10 osób) z Powiatu Hrubieszowskiego.
wykonawcy prezentują 2 utwory śpiewane w języku polskim z akompaniamentem własnym lub półplaybackiem uczestnicy Przeglądu startują w kategoriach :
6 - 10 lat
11 - 13 lat
14 – 16 lat
17 - 20 lat
Najlepsi wykonawcy w poszczególnych kategoriach zostaną zakwalifikowani do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Śpiewający Słowik” który odbędzie się w dniach 9-10 czerwca w Rykach Przegląd powiatowy odbędzie się:
21 kwietnia 2016 roku(czwartek) w sali widowiskowej HDK Początek przesłuchań godz. 11:00
Karty zgłoszeń należy składać osobiście, przesyłając pocztą lub przez internet do Hrubieszowskiego Domu Kultury do dnia 19.04.2016r.
Więcej informacji, regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń do pobrania:
http://www.wok.lublin.pl/index.php?item=wojewodzki-festiwal-piosenki-dzieciecej-i-mlodziezowej-spiewajacy-slowik

Koordynator imprezy:
instruktor Krzysztof Gumiela
tel :84 696 26 15 lub kom: 504174612

 

Pokaz filmów dla grup zorganizowanych
01.04.2016r.

Kino HDK zaprasza serdecznie do uczestnictwa w pokazach filmowych zaplanowanych dla grup zorganizowanych w dniach:
04.04.2016 godz. 10:00 - Batman v Superman: Świt sprawiedliwości {3D,Dubbing,156 min.,+10}
05.04.2016 godz. 10:00 - Batman v Superman: Świt sprawiedliwości {3D,Dubbing,156 min.,+10}
18.04.2016 godz. 09:00 - Kung Fu Panda 3 {3D, Dubbing, 95 min., B/O}
Proponujemy państwu konkurencyjne ceny tj. dla grupy liczącej min. 15 osób cena biletu na seans 3D – 13 zł. a 2D – 11 zł. + 1 opiekun gratis.
Szanowni Państwo, jeżeli jesteście zainteresowani propozycją repertuarową Kina HDK lub macie jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu:
Hrubieszowski Dom Kultury – Kino HDK
ul. 3 Maja 7
22-500 Hrubieszów
www.hdk.hrubieszow.info
www.kupbilethdk.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Wernisaż fotografii Mariusza Tomczuka
01.04.2016r.

Mała Galeria Sztuki Hrubieszowskiego Domu Kultury zaprasza na wernisaż Mariusza Tomczuka z Hrubieszowa
Mariusz Tomczuk, fotograf-amator, samouk, zdecydowany wielbiciel klasycznej, czarno-białej formy fotografii. Po kilku latach zachłystywania się tzw. cyfrą zaczął się dusić i dopiero po sięgnięciu do klasyki zdrowo odkaszlnął i odetchnął pełną klatką : ). Zwolennik własnoręcznej obróbki materiałów, które sam naświetla. Od negatywu czy płyty szklanej, poprzez tradycyjne papiery srebrowe, po papier akwarelowy i inne media. Czyli tradycyjna srebrowa, ambrotyp, cyjanotypia. Lubi eksperymenty na starych, 20-30 letnich materiałach negatywowych i pozytywowych, typu wschodnioniemieckie ORWO czy postsowieckie papiery barytowe. Konstruktor aparatu wielkoformatowego, obsługującego negatywy cięte w formatach 4x5” i 13x18cm. Ulubione tematy to człowiek, pejzaż, martwa natura, stara architektura. Prace w 2015 roku wystawiane były na deptaku (na sztalugach), przy ul.Rynek, w HDK (tematyka starego Hrubieszowa), na co dzień zaś można je oglądać w kawiarni „Czekoladka”, gdzie autor ma swoją małą galerię. Obecnie trwa wystawa w Galerii Atelier w Chełmie (ul. Lwowska 24), która od 1 kwietnia będzie dostępna również w naszym Domu Kultury, a zostanie poprzedzona wernisażem o godzinie 17.30.

 

Kolorem pisane
8.03.2016r.

Mała Galeria Sztuki Hrubieszowskiego Domu Kultury zaprasza na wernisaż malarstwa Grażyny Sybirskiej-Wilk z Warszawy pt. ,, Kolorem pisane ”
Dnia 8 marca 2016r. godzina 13 00
Obrazy Grażyny Sybirskiej-Wilk - znanej terapeutki i medium - wiszą w wielu prywatnych domach oraz są prezentowane w galeriach. Rozjaśniają także wnętrza domów opieki, domów dziecka i rozmaitych ośrodków rehabilitacyjnych i relaksacyjnych. Pierwsze prace były tworzone dla konkretnych osób, które miały kłopoty zdrowotne. Potem Grażyna Sybirska-Wilk odważyła się malować swoje wizje. Tak powstawały obrazy oczyszczające ludzi i domy z negatywnych energii... Następnie pojawiły się obrazy do medytacji i obrazy energetyzujące. Wpisują się one bez wątpienia w nurt malarstwa intuicyjnego. Grażyna Sybirska-Wilk to kolorystka. Jej prace promieniują dobroczynną energią, uzdrawiają, pomagają w koncentracji i rozwijaniu zdolności paranormalnych. W zależności od użytych barw działają pobudzająco, wyciszająco lub harmonizująco. Te z przewagą błękitu, fioletu, bieli - uspokajają, synchronizują pracę obu półkul mózgowych, wprowadzają w stan alfa, poprawiają pamięć i koncentrację; te z zielenią likwidują zmęczenie i wyciszają. Plamy czerwieni pobudzają energetycznie, mobilizują do działania. Natomiast wszelkie odcienie żółci zachęcają do nauki i pracy intelektualnej, wnoszą światło i poprawiają nastrój. Zresztą przekonajcie się sami.

 

Nieoczekiwana próba
24.02.2016r.

Nieoczekiwana próba
W poniedziałek 29 lutego br. grupa teatralna ,, Acrimonium „działająca przy Hrubieszowskim Domu Kultury, przygotowywała się do występu. Dziewczęta ćwiczyły interpretację głosową tekstów poetyckich. W tym samym czasie w HDK do występu przygotowywali się zawodowi aktorzy, którzy mieli zagrać w spektaklu ,, Mężczyzna idealny ”. Piotr Pręgowski – (aktor w serialu Ranczo) , nieoczekiwanie włączył się do ćwiczeń amatorskiego teatru. Udzielał cennych rad, przekonywał do śmiałej interpretacji tekstów. W sukurs koledze przyszedł Krzysztof Ibisz i Ewa Lorska , która wspominała, że jej pierwsze kroki na scenie to właśnie recytacja wierszy rodzimej poetki. Tak więc zawodowców i amatorów połączyła poezja. Krótka współpraca obu grup bardzo się podobała młodym recytatorom. Efekty prac zobaczymy 19 marca w HDK.

Wojewódzki Mały Konkurs Recytatorski
24.02.2016r.


Regulamin do pobrania

Wielkanocny Kiermasz Pisanek i Palm
26.02.2016r.


Hrubieszowski Dom Kultury organizuje w dniu 18 marca br. od godziny 800 Wielkanocny Kiermasz Palm i Pisanek.
Preferujemy sztukę ludową opartą na tradycjach regionalnych. Organizator dla każdego wystawcy zabezpiecza stoły, krzesła i podziękowania.
Warunkiem przystąpienia do kiermaszu i pokazu wyrobów jest potwierdzenie telefoniczne lub pisemne do11 marca b.r.
Informacji udziela organizator kiermaszu Andrzej Marut / tel. 084 696 2615 /.

karta do pobrania

Voucher/Bilet otwarty do kina – prezent idealny.
26.02.2016r.

Voucher/Bilet otwarty do kina – prezent idealny.
VOUCHER TO IDEALNY POMYSŁ NA:
• atrakcyjną formę nagrody dla pracowników
• możliwość wykorzystania środków z funduszu socjalnego
• upominek dla kontrahentów i klientów Państwa Firmy
• atrakcyjny prezent dla członków rodziny
PRAKTYCZNE INFORMACJE:
• Voucher to bilet otwarty z długim terminem ważności (3 miesiące)
• Jeden voucher wymienia się w kasie kina na jeden bilet dla jednej osoby
• Voucher dotyczy dowolnego repertuarowego seansu wyświetlanego w Kinie HDK zarówno 2D jak i 3D
  (za wyjątkiem wydarzeń specjalnych, maratonów)
• Voucher nie upoważnia do pierwszeństwa w obsłudze przy kasie
• Cena biletu otwartego 15,00 zł (w przypadku filmów 3D, wymagany jest zakup okularów)
• Minimalna liczba voucherów, którą można zakupić w kasie KinaHDK:
 Firmy i instytucje - 10 szt.
 Osoby prywatne - 2 szt.
Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy do kina!
Szczegółowe informacje – Magdalena Bień tel.: 84 696 26 15

FERIE ZIMOWE W HDK
24.01.2016r.

szczegółowy program kliknij tutaj

30 Konkurs Literacki ,,Debiut" w Zamościu
24.01.2016r.


Podsumowano 30 Konkurs Literacki ,,Debiut’’ w Zamościu . W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 40 autorów. Miło nam donieść, że Klaudia Karpik i Agnieszka Ożóg z Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej działającym przy Hrubieszowskim Domu Kultury zostały zaproszone do udziału w warsztatach pokonkursowych. Agnieszka Ożóg zdobyła wyróżnienie . Jej utwory będą zamieszczone w ,,Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym’’ nr1/2016.
Opiekunka Klubu Maria Marut otrzymała od organizatorów Konkursu Literackiego podziękowania.
Gratulujemy.

61 OKR - eliminacje powiatowe
10.02.2016r.

Hrubieszowski Dom Kultury informuje, że eliminacje powiatowe do 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 20 kwietnia o godzinie 10 00 .
Regulamin i karta uczestnictwa w formie papierowej dostępne są w HDK, w formie elektronicznej na stronie www.wok.lublin.pl oraz na stronie HDK www.hdk.hrubieszow.info

Zgłoszenia przyjmujemy do 11.04.2016r.

Szczegółowe informacje:
Barbara Smal
HDK / pokój nr 17 – piętro /
tel. 84 696 2615
Hrubieszowski Dom Kultury
ul. 3 Maja 7
22-500 Hrubieszów
regulamin do pobrania

karta uczestnictwa

karta uczestnictwa w poezji śpiewanej

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH
24.01.2016r.

Występ odbędzie się w Hrubieszowskim Domu Kultury 11 marca 2016 r. o godzinie 17:00

https://www.facebook.com/events/1658881007697164/

Pod tą kontrowersyjną nazwą kryje się jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów znanyrównież jako KSM. Z roku na rok sami podnoszą sobie poprzeczkę, przygotowując coraz bardziej dojrzałe programy. Robią to już od 10 lat, a o tym, że robią to dobrze świadczy fakt, iż emitowane w styczniu tego roku 10-lecie Kabaretu Skeczów Męczących obejrzały w telewizji Polsat ponad 4 miliony widzów. Podbili serca Polaków charakterystycznymi postaciami, skeczami zaangażowanymi społecznie i politycznie, luzem scenicznym i umiejętnością rozbawienia każdej publiczności. Poza największymi festiwalami kabaretowymi, które trudno sobie wyobrazić bez udziału KSM, pokazują się szerokiej publiczności współprowadząc z sukcesami wydarzenia muzyczne: Sabat Czarownic 2013, Top Trendy 2014; jak i kabaretowe: Polska Noc Kabaretowa 2013. Gdybyście nadal mieli wątpliwość, że KSM to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny kabaretowej zerknijcie do Internetu na milionowe odsłony skeczów i teledysków, czasami dość kontrowersyjnych (Denatan). Nic dodać nic ująć po prostu Kabaret Skeczów Męczących.

25 lecie Zamojskiego Okręgu PZF
22.01.2016r.

17 stycznia 2016 roku w Zamojskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji 25 lecia Zamojskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistycznego. Spotkaniu towarzyszyło stoisko pocztowe z okolicznościowymi wydawnictwami.
Po uroczystym otwarciu dokonanym przez prezesa okręgu PZF pana Zbigniewa Dziurkowskiego nastąpiło wręczenie wyróżnień i dyplomów. Miło poinformować, że większość wyróżnień i dyplomów przypadło instytucjom i mieszkańcom naszego miasta.
Wyróżniono: Hrubieszowski Dom Kultury i Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie.
Z osób prywatnych natomiast, zasłużonych dla filatelistyki członków tego związku skupionych w Klubie Kolekcjonerów przy Hrubieszowskim Domu Kultury jak i wyróżniono osoby wspierające i współpracujące z PZF.
Wyróżnienia w postaci złotych, srebrnych i brązowych odznak Polskiego Związku Filatelistów jak i dyplomami uhonorowano następujące osoby z Hrubieszowa : panią Emilię Feliksiak – dyrektora HDK, pana Ryszarda Kasztelańskiego, pana Karola Bałszana, pana Lecha Wojtiuka, pana Maurycego Nikitę, pana Władysława Koperę, pana Józefa Wręgę, pana Ryszarda Nowaka, pana Stanisława Jurczuka, pana Jacka Łacińskiego, pana Jerzego Krzyżewskiego, pana Alfreda Przybysza i pana Jana Kalisza.

Trzeba zaznaczyć, że Hrubieszowskie Koło PZF działa najprężniej, spotyka się w każdą trzecią niedzielę miesiąca w godzinach 10 00- 1200 w HDK i chętnie udziela porad młodym filatelistom jak i kolekcjonerom różnych przedmiotów. Wzory stempli z okazji 25 lecia Okręgu PZF w Zamościu wykonał znany hrubieszowski grafik pan Alfred Przybysz.

Jan Kalisz

  

Mężczyzna idealny - komedia terapeutyczna
11.01.2016r.

Mężczyzna idealny - komedia terapeutyczna

Andrzej Pacuła

Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna, do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy’om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i biogenetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą „wyprodukowania” mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej „wyhodować” pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości. Ale kto będzie dawcą osobowości dla mężczyzny idealnego? Wybór pada na telewizyjnego showmana, który nie zdaje sobie sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd, ludzkość nie znała. Profesor usiłuje powstrzymać szaleństwo uczonej koleżanki. Wie, że kształtowanie dowolnych ludzi, poprzez przeszczepianie osobowości - może być zagrożeniem dla całego świata, gdyby ta metoda dostała się w ręce szaleńców, polityków czy generałów. Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról - jest romans, spisek i seans seksterapeutyczny, jest terapia śmiechem i „rozbierany poker”, jest czworo bohaterów, ale nikt, nie jest tym, za kogo się podaje. Wszyscy kogoś udają.
Czy profesor zatrzyma szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które odpowiedzą znani aktorzy, w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani naukowiec i klinice psychiatrycznej, która, zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat…
 
TERMIN; 29.02. GODZ. 19.00 CENA BILETU 55.00
OBSADA; KRZYSZTOF IBISZ, MICHAL KOTERSKI, ANDRZEJ ZABORSKI, EWA LORSKA.

 

Najnowsze wieści ze Sztabu WOŚP z Hrubieszowa
11.01.2016r.
 

 „Sztab” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury składa serdeczne podziękowania mieszkańcom naszego miasta oraz mieszkańcom gminy Trzeszczany i Mircze za czynne włączenie się do działań w ramach XXIV Finału W.O.Ś.P. w dniu 10 stycznia 2016r.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę. Kwestowało 62 wolontariuszy.
Najwyższą kwotę do puszki zebrała Sokołowska Paulina – 2127,61zł.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili podczas 6 godzinnego koncertu na sali widowiskowej HDK, a byli to: Teatr Piosenki Młyn, Zespół Jazzozwierz, Kabaret Szara Eminencja, ZPiTZH, grupa taneczna TWERK ,Mikołaj Miścior, Agata Buta, Julita Świeca Anna Urbaniak, Patryk Wilczek i Ewelina Rząsa, Karolina Krawczuk i Kuba Dąbek z zespołem grupa OLL CUPS, Kacper Śliwa, zespół Malibu, 24 na Dobę, SONIC.
Gorące podziękowania ślemy również za wspólną zabawę na placu przed HDK do Joli Głowacz i Małgorzaty Tyrki oraz śnieżnych zumbowiczów z Hrubieszowa i okolic.
Podczas koncertu dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje, co pokazuje kwota uzyskana z licytowanych przedmiotów – 7355 zł. w tym najwyższą cenę uzyskaliśmy z licytacji samochodu osobowego marki fiat 126p podarowanego prze Krzysztofa Drączkowskiego, a wylicytowanego przez Grzegorza Hunkiewicza z firmy Transway za kwotę 1050zł. Niemniejszą popularność wzbudziła licytacja kolacji z Burmistrzem miasta Hrubieszowa, którą kwotą 500 zł wygrała pani Justyn Tywoniuk z restauracji Magistrat. Jak również: grafika Alferda Przybysza(850zł), zestaw kolekcjonerski z muzealnymi kapciami (500zł), spływ pontonowy rzeką Bug ufundowany przez OSP Hrubieszów (400zł) i wiele innych.
Duże podziękowania kierujemy dla OSP Hrubieszów i KP Policji w Hrubieszowie za nadzór nad bezpiecznym przebiegiem kwesty na terenie miasta i pomoc podczas koncertu XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Sztab WOŚP HDK przesyła również podziękowania dla firm i osób które wspomogły materialnie organizację i przeprowadzenie koncertu i kwesty 24 Finału:
1. Agencja Artystyczna BRUNO
2. Stanisław Gietka, Piekarnia
3. Marta Gidzińska Hurtownia cytrusów
4. Restauracja „Staropolska”
5. Restauracja Magistrat
6. Kraina Ciast i Tortów Agnieszka Strzelecka
7. Firma Lumi Foto
8. Firma KAZAN BUS
9. Firma przewozowa TRANSWAY
10. Salon METAMORFOZA
11. KAYAK TRIP Marcin Lebiedowicz
12. Hrubieszowska Telewizja Kablowa
13. Zespół Muzyczny STRYCH

Osoby Prywatne
14. Piotr Sendecki
15. Tomasz Zając
16. Antoni Stecko
17. Alfred Przybysz
18. Helena Piekarz
19. Andrzej Kołodziej
20. Bartosz Muzyczuk

Placówki
21. Muzeum im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie
22. Ochotnicza Straż Pożarna w Hrubieszowie
23. 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy
24. ZHP Hrubieszów

Osobiście i szczególnie chciałbym podziękować Joli Głowacz za to że nie moja jedna głowa martwiła się o wszystko i nie ja musiałem stać na scenie ale ona zrobiła to wyśmienicie. Agacie Skorupskiej za mobilność i wszystkie przejechane kilometry w gorącym czasie przygotowań i współprace od wczesnych godzin rannych w dniu finału. Paulinie Kowalewskiej, Patrycji Kowalewskiej, Marzenie Winnickiej i Julii Świecy dziękuje za pomoc od rana i to że nie musiałem się martwić o wolontariuszy i ich bezpieczeństwo. Tomkowi Brudnowskiemu za bezinteresowną gotowość i pomoc o każdej porze, bez względu na trudność zadania jak również pomoc przy pracy na scenie. Marcinowi Kowalewskiemu i Karolowi Grabowskiemu za pomoc przy koncercie na scenie i że zawsze któryś z nich stał po mojej prawej stronie. Antoniemu Stecko za pomoc przy nagłośnieniu i zorganizowaniu niezorganizowanych perkusistów. Marzenie Muzyczuk za pracę w kulisach podczas licytacji. Równie serdeczne i gorące podziękowania dla ekipy zliczającej pieniądze p. Małgorzacie Ciesielczuk,. Joli Janiec i p. Jackowi Biniędzie za sprawną i dokładną akcję.
Ogólna kwota zbiórki pieniędzy zebrana w ramach XXIV Finału WOŚP – Sztab przy Hrubieszowskim Domu Kultury 29 657,03 zł.


 fotorelacja z imprezy:

http://www.hdk.hrubieszow.info/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=170Szef Sztabu WOŚP Hrubieszów
Bartłomiej Misztal

 

Najnowsze wieści ze Sztabu WOŚP z Hrubieszowa
08.01.2016r.

Kolacja z Burmistrzem i pół miliona dla Hrubieszowa!
Najnowsze informację ze sztabu WOŚP HDK!

Po pierwsze: przypominamy że Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ. Dla tych którzy zastanawiają nad sensem wspierania działań Orkiestry w naszym mieście mamy ważną informacje. Hrubieszowski SP ZOZ od roku 1999 otrzymał od WOŚP sprzęt o łącznej wartości blisko pół miliona złotych (443 530, 53 zł) m. in są to: respirator noworodkowy, inkubator zamknięty, nosofiberoskop kardiomonitory, pompy infuzyjne, tympanometr i wiele innych (pełna lista sprzętu do wglądu w sztabie WOŚP HDK).

Po drugie: zwiększa się lista osób, które aktywnie chcą wspierać działania naszego sztabu i samego koncertu. Cały czas napływają przedmioty i oferty firm, które będzie można wylicytować w trakcie koncertu, min. są to:
- Kolacja z Burmistrzem Miasta Hrubieszowa w dowolnie wybranym lokalu ufundowana przez Tomasza Zająca
- reklama firmy w Hrubieszowskim Katalogu Firm „Lumi Foto” o wartości 300 zł
- 5 x przejazd do Warszawy i z powrotem z firmą: KAZAN BUS
- Karnety na zabiegi w salonie Kosmetycznym „METAMORFOZA” o wartości 100 zł
- Karnety na zabiegi w salonie Fryzjerskim „METAMORFOZA” o wartości 100 zł
- płyty CD i kubki pamiątkowe Zespołu „Strych”
- Bony na Usługi Agencji BRUNO (karnet na wywołanie 50 szt. odbitek 10x15, bon na nadruk na koszulkę, obraz na płótnie i kubki pamiątkowe z dowolnie wybrana grafiką)
- Obraz olejny „Madonna” autorstwa Heleny Piekarz
- Grafika „Architektura Hrubieszowa” autorstwa Alfreda Przybysza

Po trzecie: KONCERT
Koncert 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy składać się będzie z dwóch części podczas których wystąpią:
I część godz. 15.00 – 17.30
- Teatr Piosenki „Młyn”
- Kabaret „ Szara Eminencja”
- Zespół „Jazzozwierz”
- Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej
- soliści , Mikołaj Miścior, , Julita Świeca, Julia Michalewska
- zespół taneczny TWERK
Podczas pierwszej części koncertu, odbędą się licytacje gadżetów WOŚP i nie tylko. (koszulki WOŚP, kalendarze WOŚP, kubek termiczny WOŚP, zgar WOŚP, grafika Alfreda Przybysza, Karnet na tort okolicznościowy z Krainy Ciast i Tortów, bony na usługi Agencji BRUNO, płyty CD różnych artystów, bony
na masaż leczniczy lub relaksacyjny, prace artystyczne lokalnych twórców, plakaty WOŚP) II część godz. 17.30 – 21.00
- Zumba na placu przed HDK
- soliści: Kacper Śliwa, Agata Buta, Arek Świątkowski, Karolina Krawczuk i Jakub Dąbek, Patryk Wilczek i Ewelina Rząsa
- zespół 4 Heaven
- zespół Malibu
- zespół 24 na Dobę
- zespół All Cups
- zespół SONIC i „Światełko do nieba”
Podczas drugiej części koncertu licytujemy koszulki WOŚP, bony na usługi Agencji BRUNO, płyty CD różnych artystów, bony na masaż leczniczy lub relaksacyjny, płyta 2x DVD z koncertu VOO VOO, plakaty WOŚP.

Szef Sztabu WOŚP HDK Hrubieszów
Bartłomiej Misztal 

WOŚP w HDK
10.01.2016r.

WOŚP kliknij tutaj......

Podsumowanie roku 2015 w Kinie HDK
07.01.2016r.

Podsumowanie roku 2015 w Kinie HDK
Niewiele ponad trzy miesiące temu Kino HDK wznowiło swoją działalność po długiej choć nie leniwej przerwie w projekcjach filmowych.
W 2014 roku rozpoczęto gruntowną modernizację kina. począwszy od remontu kabiny projekcyjnej, poprzez zakup ekranu projektora cyfrowego 3D w rozdzielczości 4k, wymianę nagłośnienia aż po wprowadzenie elektronicznego systemu rezerwacji biletów.
Wszystkie zmiany wpłynęły korzystnie, na jakość i ilość wyświetlanych filmów.
W obecnej chwili kino w swojej ofercie posiada bieżący repertuar występujący na rynku filmowym. Pozycje filmowe jakie mamy w naszym repertuarze trafiają do Hrubieszowa w terminie od 1 tygodnia do 3 tygodni po premierze. Jest to bardzo duże wyróżnienie wśród kin naszego pokroju.
Co oznacza termin „kino naszego pokroju”? Mamy tu na myśli kina działające przy domach kultury. Takie kina swoja działalność godzą z innymi formami kulturalnymi, których obecność w domach kultury jest oczywista. Chodzi tu o koncerty, teatry, kabarety, przeglądy itp. Wpływa to na dostępność terminów dla organizowanych seansów a co za tym idzie udostępnianie nam filmów przez dystrybutorów. Kiedy premiera filmowa w Kinie HDK? Na obecną chwilę nie spełniamy wymagań stawianych przez dystrybutorów i prawdopodobnie to się nie zmieni jednak uważamy, że filmy w terminie 2-3 tygodnie po premierze nie tracą na swojej atrakcyjności.
Inauguracja hrubieszowskiego kina cyfrowego odbyła się w połowie września filmem Mały Książę, który wyświetlony został w technologii 3D. Od tego momentu do dnia 31 grudnia 2015r. w Kinie HDK zostało wyświetlonych 117 seansów, które obejrzało 4976 widzów.
Filmy, które cieszyły się największą popularnością wśród mieszkańców powiatu hrubieszowskiego w ostatnim kwartale 2015 roku:
1. Listy do M 2 – 1332 widzów.
2. Hotel Transylwania 2 /3D/ - 526 widzów.
3. Rabusie fistaszków /3D/ - 308 widzów.
4. Spectre – 298 widzów.
5. Mały Książę /3D/ - 248 widzów.

Co się zmieniło w funkcjonowaniu kina?
 Nie ma limitu 10 osób. Filmy gramy nawet dla 1 osoby.
 Nie ma wypisywania ręcznego biletów. Bilety są generowane przez system sprzedaży i drukowane na specjalnych blankietach.
 Miejsce na seans można zarezerwować na stronie www.kupbilethdk.pl.
 Bilety na seans można zakupić z tygodniowym wyprzedzeniem w godzinach otwarcia kasy biletowej tj. czwartki i piątki od godziny 15.00 soboty, niedziele lub inne dni projekcji - godzinę przed pierwszym seansem.

Cele jakie stawiamy sobie na 2016 rok to głównie etapowa modernizacja sali kinowej co uzależnione jest od pozyskanych środków zewnętrznych. Co do działalności kina to Maratony filmowe, Męski weekend w kinie, Kobiecy weekend w kinie, współpraca ze szkołami i na pewno kontynuacja Kina Plenerowego – inicjatywy zapoczątkowanej przez mieszkankę naszego miasta.
Mamy nadzieję, że frekwencja będzie stale wzrastać. Zapewniamy Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby repertuar spełniał oczekiwania mieszkańców Hrubieszowa i powiatu oraz każdy mógł znaleźć wśród propozycji interesujące go gatunki filmowe.
Jesteśmy otwarci na propozycje naszych widzów. W przypadku zainteresowania konkretnym tytułem, czy potrzeby zorganizowania jakiejś inicjatywy dla „kinomaniaków”, prosimy o kontakt z Hrubieszowskim Domem Kultury.

Hrubieszowski Dom Kultury – KinoHDK
ul. 3 Maja 7
22-500 Hrubieszów
Tel. 84 696 26 15
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.kupbilethdk.pl
www.facebook.com/HrubieszowskiDomKultury
Magdalena Bień --

WOŚP w HDK
10.01.2016r.

WOŚP kliknij tutaj......

Maraton filmowy
05.12.2015r.

 Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza na MARATON FILMOWY Igrzyska śmierci. Kosogłos cz.1 i 2 /2 D/
(Sugerowany wiek widza +12 lat)
05.12.2015r. start godz 17.00
Cena biletu na maraton 22 zł.

Do każdego biletu zakupionego w dniu 05.12.2015 prezent MIKOŁAJKOWY gratis.
W przerwie maratonu losowanie nagród.

Igrzyska śmierci. Kosogłos cz.1 /2D/
Czas trwania 123 min.
reżyseria: Francis Lawrence
scenariusz: Danny Strong, Peter Craig
gatunek: AkcjaSci-Fi
produkcja: USA

Trzecia część "Igrzysk śmierci", jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat i nowej, wielkiej popkulturowej sagi. W imponującej obsadzie znaleźli się nagrodzeni Oscarami Jennifer Lawrence i Phillip Seymour, a także Donald Sutherland. Po raz pierwszy w „Igrzyskach śmierci”, w jednej z kluczowych ról, zobaczymy Julianne Moore. Katniss wraz z matką i siostrą mieszka w legendarnym, podziemnym dystrykcie trzynastym, który, wbrew kłamliwej propagandzie, przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Staje się symbolem oporu przeciw tyranii prezydenta Snowa.

Igrzyska śmierci. Kosogłos cz. 2 /2D/
Czas trwania: 145 min.
reżyseria: Francis Lawrence
scenariusz: Danny Strong Peter Craig
gatunek: Akcja, Sci-Fi
produkcja: USA

Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają wielką ofensywą przeciwko Kapitolowi. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss wspierana przez Gale'a (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) oraz Peetę (Josh Hutcherson) planuje zamach na prezydenta Snowa (Donald Sutherland). Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.

Mikołajki w HDK
06.12.2015r.

 

Jesień Plastyczna - Hrubieszów 2015
13.11.2015r.

Protokół
z rozstrzygnięcia konkursu ,, NAJCIEKAWSZA PRACA ROKU ”
w ramach Jesieni Plastycznej – Hrubieszów 2015
z dnia 28 września 2015r.

Komisja w składzie :
Przewodniczący - artysta plastyk Winicjusz Borowski z Zamościa
Członkowie : - artysta plastyk Dariusz Łukasik z Zamościa
Dyrektor HDK - Emilia Feliksiak
Sekretarz - Barbara Smal HDK
Organizator ,,Konkursu” - Andrzej Marut


Na Konkurs ,, NAJCIEKAWSZA PRACA ROKU ” wpłynęło 114 prac 30 autorów.
Jury stwierdza wysoki i wyrównany poziom artystyczny prac . Po wnikliwej ocenie Jury uznało za ,,NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ ROKU” ,, Sacre Coeur ”- Claudii Metto z Lublina za niezwykle ciekawą gamę kolorystyczną i nowatorski układ kompozycyjny oraz zachowanie równowagi pomiędzy formą a treścią.
Nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa przyznano Bożenie Czerskiej z Warszawy za akwarelę pt.,, Suchy bukiet ” za niezwykle piękny i nostalgiczny klimat, dużą swobodę operowania techniką i indywidualny warsztat artystyczny.


Nagrodę Starosty Hrubieszowskiego otrzymało dwóch autorów:
Marek Kuźmiński z Hrubieszowa za prace olejną pt.,, Okno I - Zamojskie wspomnienie ” za niezwykle ciekawy i indywidualny stosunek do rzeczywistości i za młodzieżowy rozmach.
Urszula Pakuła z Komarowa za pracę pt. ,, W lustrze wody 2 ” za znalezienie równowagi pomiędzy abstrakcją a narracją i wrażliwość artystyczną .


Nagrodę Wójta Gminy Hrubieszów otrzymało dwóch autorów:
Barbara Hapoń z Hrubieszowa za pastelę pt. ,, Róże w wazonie ”, za współczesne potraktowanie klasycznej kompozycji, wrażliwość i warsztat artystyczny.
Alfred Przybysz z Hrubieszowa za zestaw prac wykonanych pastelami pt. ,,Wsród drzew”, ,,Przy drodze”, ,,Kapliczka”, za dojrzały warsztat użytkowy pozwalający na dokumentowanie ginącego świata.


Nagrodę Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury otrzymało również dwóch autorów: Anna Tokarczyk z Łącznej za pracę pt.,, Cisza Roztocza ”, za subtelny własny świat artystycznej wyobraźni .
Zbigniew Wężyk z Hrubieszowa za obraz olejny pt. ,, Dwór du Chateau ”, za artystyczną wrażliwość i umiejętność budowania klimatu przestrzeni.

Jury przyznało także wyróżnienia następującym autorom :
* Marcie Słomianowskiej z Sitańca za pracę pt.,,A ja jestem, proszę pana, na zakręcie ”.
* Elżbiecie Swatek-Wańczyckiej z Werbkowic za pracę pt.,,Cieszanów 2015 ”
* Małgorzacie Czuj z Łabuń za obraz olejny pt.,, Dmuchawce ”
* Rozalii Cios z Hrubieszowa za dyskretnie promieniującą radość w pracach artystki.
* Edwardowi Przepiórce z Dziekanowa za wierność wartościom wizualnym.

Czas Poetów
29.10.2015r.

29 października 2015r.w Lublinie miało miejsce święto poezji.
Tegoroczna 5. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Literackiego ,, Czas Poetów ” gościła twórców z Izraela, Bułgarii, Ukrainy, Niemiec, Syrii i Polski.
Organizatorzy Festiwalu : Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Muzeum Lubelskie i Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza zaprosiło do udziału młode poetki z Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej, laureatki licznych konkursów: Dorotę Marut, Klaudię Karpik i Agnieszkę Ożóg. Dziewczęta miały możliwość zaprezentowania swoich tekstów szerokiej publiczności podczas Publicznego Czytania Wierszy, a następnie uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Waldemara Michalskiego.
Udział w Międzynarodowym Festiwalu Literackim ,, Czas Poetów ” w Lublinie – to wielki sukces osobisty młodych poetek i Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej, działającego przy Hrubieszowskim Domu Kultury.
Opiekunem Klubu jest Maria Majka Marut.

W GRUDNIOWY DZIEŃ
23.10.2015r.

Hrubieszowski Dom Kultury ogłasza miejski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt.,, W GRUDNIOWY DZIEŃ".
ORGANIZATORZY:
HRUBIESZOWSKI DOM KULTURY
przy wsparciu finansowym :
URZĘDU MIASTA HRUBIESZOWA

CELE KONKURSU:
- utrwalenie tradycji regionalnych związanych z Bożym Narodzeniem ,
- tworzenie więzi rodzinnych i ogólnoludzkich ,
- prezentacja plastyki dziecięcej w środowisku,
- konfrontacja dziecięcej twórczości wśród rówieśników,
- indywidualna interpretacja tematu w formie plastycznej.

WARUNKI KONKURSU:
- konkurs organizowany jest dla dzieci i młodzieży tylko z miasta Hrubieszowa
- komisja konkursowa dokona oceny wszystkich prac w następujących kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I – III, IV – VI i gimnazja,
- prosimy nauczycieli o dokonanie wstępnej weryfikacji prac,
- prace muszą być oprawione w passe - partout,
- każda praca na odwrocie winna zawierać dokładne informacje o autorze pracy: imię i nazwisko, wiek, nazwę placówki , telefon oraz imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem którego praca została wykonana,
- prace niezgodne z regulaminem , zniszczone lub złożone po terminie nie będą oceniane.

PRZEBIEG KONKURSU :
- termin składana prac wraz z kartą zgłoszenia upływa dnia 4 grudnia 2015r.
- oceny oraz wyboru prac na wystawę dokona komisja powołana przez organizatora,
- przewidziane są nagrody i wyróżnienia w każdej grupie wiekowej oraz podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu,
- organizator nie zwraca prac złożonych na konkurs oraz zastrzega sobie prawo do reprodukowania prac bez uiszczenia honorarium,
- o wynikach i terminie spotkania z laureatami poinformujemy ok. 18 grudnia 2015r.

Wystawa eksponowana będzie podczas Świąt Bożego Narodzenia i karnawału w Hrubieszowskim Domu Kultury

INFORMACJE ADRESOWE : Hrubieszowski Dom Kultury 22-500 Hrubieszów, ul. 3 Maja 7 tel. 084 696 2615

 KARTA DO POBRANIA

 

OSTATNIA MIŁOŚĆ
10.09.2015r.

Hrubieszowski Dom Kultury we współpracy z Teatrem Polskim zaprasza na spektakl teatralny „Ostatnia Miłość” - reżyseria wersji polskiej - Samuel Atzmon Wircer. 6 października 2015r godz. 1800 sala widowiskowa HDK Cena biletu: normalny 20 zł, ulgowy 15zł Rezerwacja biletów do 30.09.2015r. w HDK w godz. 800 -1500, tel. 84 696 26 15 Spektakl dla widzów od 12 lat.
czytaj więcej kliknij tutaj

info.pdf

 

JESIEŃ PLASTYCZNA - Hrubieszów 2015r
31.08.2015r.
Jesień Plastyczna - Hrubieszów 2015 -coroczna konfrontacja prac z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku i tkaniny artystycznej . Jesienna ekspozycja umożliwia debiut wystawienniczy, ocenę prac przez komisję artystyczną i publiczność, integruje twórców z różnych środowisk.
Jest prezentacja różnych form i technik plastycznych. Każda praca ubiega się o miano ,, NAJCIEKAWSZEJ PRACY ROKU ”

Hrubieszowski Dom Kultury w Hrubieszowie ogłasza konkurs plastyczny ,,NAJCIEKAWSZA PRACA ROKU ” w ramach corocznej imprezy JESIEŃ PLASTYCZNA – HRUBIESZÓW 2015

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy plastycy, absolwenci liceów plastycznych, studenci wyższych uczelni.
Należy złożyć lub przesłać do 15 września br.
co najmniej dwie prace na adres Hrubieszowskiego Domu Kultury. Prace muszą być wykonane i oprawione w listwy, ramy, passe-partout oraz opisane : imię i nazwisko, tytuł i wartość pracy. Format, technika i temat pracy dowolny.
W konkursie biorą udział również prace powstałe na XXXVII Plenerze Malarskim organizowanym przez Hrubieszowski Dom Kultury w bieżącym roku.
Komisja artystyczna powołana przez organizatora dokona rozstrzygnięcia konkursu, przyzna nagrody pieniężne i wyróżnienia rzeczowe.
Komisja dokona wyboru prac do wystawy.
Główna nagroda NAJCIEKAWSZA PRACA 2015 ROKU ufundowana przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa oraz pozostałe nagrody :
Starosty Hrubieszowskiego, Wójta Gminy Hrubieszów, Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury zostaną wręczone w listopadzie br. podczas inauguracji JESIENI PLASTYCZNEJ w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Prace nagrodzone ,wyróżnione i pozostałe można odebrać do 15 grudnia 2015r. Po tym terminie przechodzą na własność organizatora.
Organizator zastrzega sobie reprodukowanie prac w katalogu bez uiszczania honorarium.
Organizator zabiega o dodatkowe nagrody i wyróżnienia.

Szczegółowych informacji udziela :
Komisarz wystawy : Andrzej Marut
Hrubieszowski Dom Kultury, ul. 3 Maja 7
22-500 Hrubieszów
Tel. 084 696 2615, fax. 084 696 4744

Wakacje w mieście 2015r
25.06.2015r.
Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza serdecznie wszystkie dzieci w wieku szkolnym (od 6 roku życia) do aktywnego spędzenia czasu z instruktorami Hrubieszowskiego Domu Kultury.
Zajęcia w ramach wakacji będą odbywały się w terminie 29.06.- 24.07.2015 w godzinach 11.00 - 14.00 Zajęcia zaczynamy 29.06.2015r. na placu przy HDK, następnie w każdy wtorek i środę zapraszamy do Hrubieszowskiego Domu Kultury a w pozostałe dni spotykamy się na hrubieszowskich osiedlach. STARTUJEMY 29.06.2015 na placu przy HDK (tak jak w każdy wtorek i środę do 24.07.2015r.) w pozostałe dni spotkamy się:

-30.06.2015 - Osiedle PIŁSUDSKIEGO
-02.07.2015 - Osiedle JAGIELLOŃSKIE
-06.07.2015 - ŚRÓDMIEŚCIE- deptak
-09.07.2015 - Osiedle GRÓDECKA
-13.07.2015 - Osiedle LIPICE
-16.07.2015 - Osiedle SŁAWĘCIN
-20.07.2015 - Osiedle ŻEROMSKIEGO
-23.07.2015 - Osiedle BASAJA

Zajęcia będą podzielone na trzy grupy tematyczne tj.:
-Zabawy integracyjne i konkursy
-Wiadomości historyczne i konkursy o Hrubieszowie
-Zajęcia cyrkowe i sportowe.
Każdy uczestnik spotkań wakacyjnych dostanie książeczkę, w której będzie mógł zbierać pieczątki za uczestnictwo w zajęciach. Wypełniona książeczka będzie podstawą do otrzymania certyfikatu HRUBIESZOWSKIEGO TRAPERA. Certyfikaty zostaną wręczone na zakończenie zajęć wakacyjnych. Projekt Na HaDeKowskim szlaku realizowany jest w ramach programu Wakacje w Mieście - 2015, finansowany ze środków Gminy Miejskiej Hrubieszów i Hrubieszowskiego Domu Kultury .KABARET POD WYRWIGROSZEM W HDK
28.05.2015r.

KLIKNIJ TUTAJ


plakat do pobrania

Power Show pierwszy raz w Lublinie już 19.05.2015!
19.05.2015r.

 

Power Show pierwszy raz w Lublinie już 19.05.2015!
Moc energii, prawdziwa dawka humoru, silna motywacja do działania, do zmiany… wzruszenie, wizualizacje sukcesu. To w kilku słowach opisuje Power Show „Możesz więcej niż myślisz, że możesz”. Jest to niezwykłe wydarzenie dedykowane kobietom. W rolach głównych Olga Kozierowska Sukces Pisany Szminką i Gabi Drzewiecka Radio ZET CHIILI.

Tysiące zainspirowanych kobiet, które zmieniły swoje życie na lepsze! Dołącz do nich i sięgnij po swoje marzenia. Przyjdź na Power Show, a dowiesz się jak okiełznać swoje lęki, te przed samotnością, zmianą, porażką i oceną. Posłuchasz o sprawdzonych sposobach na to, by zyskać w życiu więcej szczęścia i mierzyć wyżej, ponad swój potencjał. Wyjdziesz z nową energią. Kim jest Olga Kozierowska? To Ekspert od życiowych zmian. Sama ma ich za sobą wiele. Zmieniła swoje życie o 180 stopni kilkukrotnie. Z muzyka stała się ekonomistką. Potem zrobiła karierę w korporacji, a następnie porzuciła bezpieczny ląd by zrealizować́ swoje marzenia. Potem, sięgając dna, odważyła się zmienić swoje życie osobiste. Nie było łatwo, ale udało się̨. Dziś jest szczęśliwa, ma troje dzieci, spotkała miłość. W życiu zawodowym realizuje swoje pasje prowadząc organizację Sukces Pisany Szminką. W jej rady, sposoby na zmianę, budowanie poczucia własnej wartości i sięganie po złoto uwierzyło tysiące Polek, które realizują̨ programy tworzone przez Sukces Pisany Szminką. Uwierzyły, bo otrzymują samą prawdę, bez lukru i teoretycznych wywodów.

Start wydarzenia:
Multikino Lublin, al. Spółdzielczości Pracy 36 , godzina 18:00
W programie:
Część 1. Odkrywanie siebie.
Część 2. Okiełznanie powstrzymywaczy.
Część 3. By się bardziej chciało chcieć.
Część 4. W drodze do miejsca radości, sukcesu, spełnienia…

Po 90 minutowym Power Show odbywa się sesja networkingową, trening Nordick Walking w ramach akcji PZU Zdrowie „Zamień szpilki na kijki” oraz warsztaty Mudry z Olgą Kozierowską, czyli jak wykorzystać symboliczne gesty do tego, by generować dobra energię.
Więcej informacji na stronie: http://www.powershow.pl
Bilety na „Power Show” można nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl i www.groupon.pl
Organizatorzy: Sukces Pisany Szminką, Multikino, Radio Zet Chilli
Partner strategiczny: Energa
Partnerzy: PZU Zdrowie, Groupon
Partnerzy wspierający: Radio ZET, Wirtualna Polska, TVP, Claudia, Coaching, Stroer, Instytut Monitorowania Mediów, BBDO

HRUBIESZOWSKI JARMARK NADBUŻAŃSKI
21.06.2015r.

Hrubieszowski Dom Kultury serdecznie zaprasza na HRUBIESZOWSKI JARMARK NADBUŻAŃSKI
– targi sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, kolekcjonerstwa, pamiątkarstwa.

Targi rozpoczynamy w dniu 21 czerwca 2015r. od godziny 1200 na placu Hrubieszowskiego Domu Kultury.
( stoisko wystawiennicze uczestnicy zabezpieczają we własnym zakresie ) Zapewniamy stoły i krzesła oraz miejsce do rozstawienia własnego namiotu.
Podczas Targów odbędą się koncerty różnych zespołów i popisy wokalistów.
Koncert galowy rozpoczniemy o godzinie 17 00
Imprezie towarzyszą pokazy technik rękodzieła , w trakcie których każdy może spróbować swoich sił w lepieniu garnków, tkaniu czy rzeźbieniu.
W czasie trwania Targów przeprowadzimy konkurs na najlepsze i najciekawsze stoisko wystawiennicze.
Wypełnioną kartę zgłoszeń prosimy dostarczyć do 15 czerwca 2015r. na adres : Hrubieszowski Dom Kultury, 22 – 500 Hrubieszów, ul. 3 Maja 7 tel. ( 84 ) 696 26 15.

Szczegółowych informacji udziela Andrzej Marut – organizator targów tel.84 696 26 15

Uwaga : Uczestnictwo w targach musi być zgłoszone i potwierdzone przez organizatora.
NAUCZ SIĘ GRY W BRYDŻA
17.05.2015r.
NAUCZ SIĘ GRY W BRYDŻA!
Uczestnik Mistrzostw Europy w Brydżu Sportowym Hrubieszowianin Marcin Pachniewski oraz Wojciech Sołtysiak zapraszają do darmowej nauki gry w brydża.
Zapraszamy dorosłych oraz młodzież od 14 roku życia
Czekamy na CIEBIE!
Pierwsze spotkanie:
20.04.2015 (poniedziałek) godz. 17.00
Hrubieszowski Dom Kultury

Co daje brydż jego graczom?:
- brydż to wspaniała gra. Sprawi Ci wiele przyjemności;
- pozwala rozwijać logiczne myślenie;
- wyzwala twórcze oraz strategiczne umiejętności;
- pozwala w ciekawy sposób spędzić wspólnie z innymi ludźmi czas;
- daje satysfakcję z wygranych rozdań;
- daje poczucie prestiżu - to gra w dużej mierze sportowa, dzięki czemu, jeśli osiągnie się określony poziom umiejętności można startować w poważnych turniejach brydżowych czy mistrzostwach.

KABARET POD WYRWIGROSZEM W HDK
28.05.2015r.

KLIKNIJ TUTAJ


plakat do pobrania

Stare Dobre Małżeństwo w HDK
22.05.2015r.

Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Blues dla Małej) po najnowsze, które ukazały się na najnowszej płycie zespołu.
Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, cajon, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Skład zespołu:
KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka ustna
BOLO PIETRASZKIEWICZ – gitary, cajon
ROMAN ZIOBRO – kontrabas, gitara basowa
Zapraszamy na koncert 22 maja 2015r. godz. 1900 Hrubieszowski Dom Kultury Cena biletu 40 zł (prowadzimy przedsprzedaż, pokój nr 4)

plakat do pobrania

HARMONIA I CHAOS
17.02.2015r.

 

WYRÓŻNIENIE DLA KLUBU LITERACKIEGO ZIEMI HRUBIESZOWSKIEJ W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE LITERACKIM
13.02.2015r.

 

  Krasnostawski Dom Kultury i Klub Literacki ,,Strona” były organizatorem VIII edycji Konkursu Twórczości Miłosnej ,,Ja Cię kocham, a Ty pisz!’’. To największy konkurs poezji miłosnej w Polsce, na który w tym roku wpłynęło ponad 1200 prac z kraju i zagranicy. Jury brało pod uwagę oryginalność prac i artyzm realizacji tematu.
Do konkursu przystąpili literaci z Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej w kategorii młodzież do lat 18 i dorośli.
W I kategorii prestiżowe wyróżnienie w konkursie zdobyła Barbara Marut za małą formę prozy poetyckiej pod tytułem ,,Czy te oczy mogą…”.
Uroczyste wręczenie nagród poprzedził referat dr Ewy Dunaj-Kozakow pod tytułem ,,Jasne i ciemne twarze miłości. Konwencje i stereotypy w literaturze współczesnej”. Imprezę uświetnił recital Pauliny Dąbrowskiej. Uczestnicy gali wzięli też udział w wystawie malarstwa batikowego Magdaleny Józefczuk-Dmitrocy.
Laureaci konkursu nagrodzeni zostali wielkim piernikowym sercem (upieczonym specjalnie na tę okazję) z lukrowanym napisem tytułu konkursu. Były też nagrody książkowe. Sponsorami konkursu im. Mariusza Kargula byli m.in.: Krasnostawski Dom Kultury, Klub Literacki ,,Strona”, Radio Lublin, Nestor i inni.
To już drugi konkurs literacki w tym roku, który przynosi laury członkom Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej, działającego przy Hrubieszowskim Domu Kultury. Opiekunem klubu jest Maria Marut.
Wydarzenie miało miejsce 13 lutego br. w Krasnostawskim Domu Kultury.

 

 

 

60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
23.01.2015r.

 

  6 0 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - etap powiatowy w Hrubieszowskim Domu Kultury dnia 31.o3.2015r. Karty zgłoszeń do 27.03.2015r. - Barbara Smal pokój nr 17

Regulamin do pobrania

 

Karta uczestnika

 karta poezja śpiewana


karta turniej jednego aktora

 

 

XI Wojewódzki Konkurs Literacki
23.01.2015r.

 Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie z okazji 25- lecia odzyskania niepodległości zorganizował XI Konkurs Literacki koncentrując się wokół tematu : „Wolność – swoboda czy zobowiązanie”.
Dla dorosłych uczestników temat prac był dowolny.
Celem Konkursu było pobudzenie aktywności twórczej w dziedzinie literatury oraz konfrontacja twórczości literackiej młodzieży i dorosłych. Konkurs przeznaczony był dla osób z terenu województwa lubelskiego. Uczestnicy nadsyłali 2 wiersze lub opowiadanie do 3 stron maszynopisu.
Laureaci konkursu zostali zaproszeni na rozdanie nagród, które odbędzie się 10 kwietnia 2015 r. o godzinie 11 00 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy ul. Dolnej Panny Marii 3 w Lublinie.
Miło nam donieść, że aż 3 laureatów to członkowie Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej działającego przy Hrubieszowskim Domu Kultury.
Zdobywcami nagród zostały w kategorii dorośli : Dorota Natalia Marut ( już po raz kolejny) oraz w kategorii młodzież : Agnieszka Ożóg oraz Klaudia Karpik.

Opiekunem Klubu Literackiego jest Maria Majka Marut.

SCENA DLA CIEBIE - FERIE ZIMOWE W HDK
19.01.2015r.

 

Szczegółowy program Ferii Zimowych
kliknij tutaj

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
19.01.2015r.

Eliminacje Powiatowe w Hrubieszowie, 24 marca 2015 roku /wtorek / godzina 1030 - sala widowiskowa HDK.


szczegóły kliknij tutaj


Wszystko przez Judasza
11.01.2015r.

 

Wszystko przez Judasza 24.02.2015r. godzina 1900 w HDK. 
Do czego służy mały otwór w drzwiach i co ma wspólnego z intrygą?
W tej sztuce znajdziecie odpowiedż na to przekorne  pytanie....

kliknij tutaj

Paranienormalni w HDK
11.01.2015r.

Paranienormalni 07.03.2015r.

PARANIENORMALNI - Żarty się skończyły NA BIS
Paranienormalni wracają do Twojego miasta! To okazja nie tylko dla tych, dla których z powodu dużego zainteresowania zabrakło biletów przy pierwszej wizycie Paranienormalnych, ale także dla tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak przez miniony rok ewoluował ich najnowszy program.
Opis programu Żarty się skończyły
Czy są kwestie, z których nie warto żartować? Tematy, które nie są śmieszne? Relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w kabarecie od zawsze. Paranienormalni udowadniają, że można potraktować je nowatorsko i przedstawić w niespotykany dotąd, pomysłowy sposób. Niezwykły kontakt z publicznością, zaskakujące wprowadzenie i skecze, które rozbawią każdego to gwarancja udanego spektaklu. Najnowszy program Paranienormalnych to niemal dwie godziny fantastycznej zabawy. „Żarty się skończyły” to dopiero początek dobrego humoru i Twojego nowego życia, które po spotkaniu z Paranienormalnymi nigdy już nie będzie takie samo.

Przebudzeni do życia
13.01.2015r.

Hrubieszowski Dom Kultury, informuje, że eliminacje powiatowe IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjalistów ”PRZEBUDZENI DO ŻYCIA” odbędą się 17 marca 2015 roku (od godz. 10 ).

Celem konkursu
• jest doskonalenie sztuki recytatorskiej oraz prezentowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i światowej ze szczególnym uwzględnieniem repertuaru, aby prezentowane utwory tworzyły spójną wypowiedź, na tematy, które młodego wykonawcę naprawdę interesują. Jury prosi o zwrócenie uwagi na kulturę słowa i dbałość artykulacyjną.
• Konfrontacja dokonań w dziedzinie sztuki oraz doskonalenie warsztatu recytatorów. Przebieg eliminacji na terenie Województwa Lubelskiego

1.Do Turnieju Wojewódzkiego przyjęci będą tylko recytatorzy wytypowani w eliminacjach powiatowych (po 1osobie z każdego powiatu- I Nagroda).
Organizatorzy turniejów powiatowych mają ponadto prawo przyznać dowolną ilość II Nagród i wyróżnień ( bez nominacji do Turnieju Wojewódzkiego).
Turnieje powiatowe powinny odbyć do 10 kwietnia 2015 r., a karty nominowanych wraz z protokołem przesłane do 13 kwietnia na adres:
Wojewódzki Ośrodek Kultury, ul. Dolna Panny Marii 3, 20-010 Lublin, lub fax: 81 532 37 75

2. Ogłoszenia organizatorów eliminacji powiatowych:
Organizator:Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Hrubieszowski Dom Kultury                                                                            Termin zgłoszeń. 12 marca 2015r.
Termin eliminacji..17.03.2015r.
Miejsce eliminacji.Hrubieszowski Dom Kultury                                                                                                                                             Regulamin i karta uczestnika w formie papierowej  dostępne są w HDK, Zgłoszenia będą przyjmowane do 12 marca 2015 r. - Ewa Watras

3.Turniej Wojewódzki odbędzie się 24 kwietnia 2015r. W Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, od godz.10,00. Osoby typowane do udziału w tym turnieju szczegóły znajdą na stronach www.wok.lublin.pl, www..ck.lublin.pl w zakładce: KULTURA ŻYWEGO SŁOWA. lub u Anny Kistelskiej, WOK w Lublinie, tel.81 532 42 08,-09. Prosimy Laureatów turniejów powiatowych o zgłaszanie się w tym terminie do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie , ul. Dolna Panny Marii 3, 20-010 Lublin,

UWAGA:
Finał Ogólnopolskiego Konkursu odbędzie się w Bielsku Białej.
Więcej informacji na temat Finału Ogólnopolskiego znajdziecie państwo na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury, Bielsko-Biała:www.rok.bielsko.pl oraz u pana Leszka Miłoszewskiego, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.33 822 05 93.

1.Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz wyróżnienia.
2.Przewiduje się nagrodę specjalną-przyznanie tytułu „Przebudzony do życia”
Szczegółowe informacje:
instruktor Ewa Watras / pokój nr 19- I piętro HDK/pracownia plastyczna lub w zastępstwie Barbara Smal telefon 84 696 26 15 Hrubieszowski Dom Kultury, ul. 3 Maja 7, 22-500 Hrubieszów

23 FINAŁ WOŚP w HDK
11.01.2015r.
 Podczas niedzielnego hrubieszowskiego 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pobito ubiegłoroczny rekord i jak wynika ze wstępnych wyliczeń - sztab orkiestry działający przy HDK zebrał 19 066,95 zł.
Kwotę tę zebrano do puszek na terenie miasta Hrubieszowa i w czasie licytacji przeprowadzanych w przerwach charytatywnego koncertu, który odbył się w Hrubieszowskim Domu Kultury. W ubiegłym roku, sztab WOŚP działający przy HDK zebrał 18 067,63 zł. czyli o tysiąc złotych mniej.
W roku 2014 w sumie WOŚP na Hrubieszowszczyźnie zebrała 28 022,16 zł. Wyniki akcji w całym powiecie znane będą za kilka dni.
Na terenie Hrubieszowa kwestowało 45 osób, chociaż chętnych było zdecydowanie więcej. Byli to przede wszystkim uczniowie hrubieszowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także innych placówek oraz osoby dorosłe.
Pieniądze zebrane podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci w oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.
Konkurs plastyczny pt.,, W GRUDNIOWY DZIEŃ ''
17.12.2014r.
wyniki konkursu
HORROR NA ROZTOCZU
17.11.2014r.
Zapraszamy na spotkanie autorskie z twórcami opowiadań „Horror na Roztoczu”.
Taki intrygujący tytuł nosi zbiór 17 opowiadań grozy, których akcja rozgrywa się na Roztoczu, m.in. w Zamościu, Hrubieszowie i Werbkowicach.
Zainteresowanie projektem przerosło oczekiwania samych autorów. Z pewnością pojawi się druga część.
Spotkanie odbędzie się 17 listopada o godzinie 14.30 w Hrubieszowskim Domu Kultury. Jego tematem będzie popularna, zwłaszcza wśród młodzieży, literatura grozy. Autorzy podpowiedzą też, jak wydać własną książkę, dysponując minimalnym budżetem.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem oraz ciekawych tego, skąd autorzy czerpią inspiracje. Prowadzący, oprócz dawki horroru, obiecują też … humor.
Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. chęci uczestnictwa w spotkaniu.
Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie: www.horrornaroztoczu.pl

Zebrał: Daniel Buchowiecki
KINO Z PRZYJACIÓŁMI
27.10.2014r.
Zapraszamy do udziału w kolejnej inicjatywie w ramach projektu Działaj lokalnie – rozwijaj się kulturalnie
Kino z Przyjaciółmi
ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE SPĘDZENIE CZASU Z DOBRYM FILMEM I W DOBOROWYM TOWARZYSTWIE
27.10.2014r. godz. 1600 – SENIORZY
Dyskusja na podstawie fragmentów filmu ELENA
28.10.2014r. godz. 1400 – OSOBY BEZROBOTNE
Dyskusja na podstawie fragmentów filmu REWERS
29.10.2014r. godz. 1800 – OSOBY POWYŻEJ 35 lat
Dyskusja na podstawie fragmentów filmu ZŁODZIEJKA KSIĄŻEK Panel dyskusyjny poprowadzi DKK działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie
30.10.2014r. godz. 1600 – DZIECI w wieku 9 – 13 lat
Warsztaty plastyczne oparte o fragmenty filmu ALICJA W KRAINIE CZARÓW
31.10.2014r. godz. 1430 – MŁODZIEŻ
Dyskusja na podstawie filmu „z grą w tle” ;) oraz gry przygotowane przez HKF
Spotkanie poprowadzą członkowie Hrubieszowskiego Klubu Fantastyki
Wszystkie spotkania odbędą się w Hrubieszowskim Domu Kultury w w/w terminach
Uczestników projektu zaprosimy do udziału w bezpłatnych warsztatach filmowych
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.  
Warsztaty Literackie
30.10.2014r.

Czerwony Kapturek
28.10.2014r.

...
Czerwony Kapturek, 28 października 2014 r. godz. 12.00 i 17.00

Hrubieszowski Dom Kultury
Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie
Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie
zapraszają na spektakl polecany szczególnie dla widzów od lat 5 do 12
czas trwania: 70 minut
bilet: 8 zł
Sprzedaż i rezerwacja biletów od dnia 13.10.2014r. w godz. 900 – 1500 w HDK pokój nr 4
niegrzecznych dziewczynek i niesfornych chłopców, umęczonych rodziców i zamartwiających się dziadków i babci, dla wszystkich tych, którzy wierzą, że edukacja nie musi być nudna a czasem można nauczyć się życia skręcając się ze śmiechu.
W Czerwonym Kapturku oprócz absurdalnego humoru, świetnie odbieranego przez młodych widzów, da się jeszcze zauważyć jeden ważny element, zupełnie świadomie zastosowany przez reżysera. Bo to, że na scenie jest „strasznie śmiesznie” nie podlega dyskusji. Jednak między kolejnymi gagami, żarcikami bohaterowie przemycają całą listę rodzicielskich przykazań, od NIE rzucania papierków na podłogę, NIE bawienia się zapałkami, po „niedźwiedź to NIE miś, niedźwiedź to dzikie zwierzę” czy też nieśmiertelne, powtarzane jak echo: NIGDY NIE ROZMAWIAJ Z NIEZNAJOMYM, nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym, nigdy…..
Z recenzji komisji artystycznej:
W tym spektaklu nic nie jest tym, czym na pozór się wydaje. Czerwony Kapturek wcale nie jest grzeczną dziewczynką, wilk nie jest aż taki groźny. Za to świat, po którym wędruje bohaterka, jest dobrze znany dzieciom i ich rodzicom. Jedni i drudzy będą dobrze się bawić, znajdując na wielu piętrach teatralnej zabawy zaszyfrowane sensy. (zb)
scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Michał Kowalczyk
choreografia: Urszula Pietrzak

Obsada:
Czerwony Kapturek – Gabriela Jaskuła
Babcia – Ilona Zgiet
Mama – Bożena Dragun
Krasnoludki – Ilona Zgiet, Kacper Kubiec, Konrad Biel
Stary Niedźwiedź – Kacper Kubiec
Dziewczynka z Zapałkami – Ilona Zgiet
Wilk – Bartosz Siwek
Baba Jaga – Bożena Dragun
Mucha Jan (strażnik lasu) – Konrad Biel

TEATR POLSKA 2014
Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

W tym roku program TEATR POLSKA organizowany jest po raz szósty. Zgłosiło się 109 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 14 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 19 teatrom, które ze swoimi prezentacjami i warsztatami odwiedzą 91 miejscowości w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.

W programie TEATR POLSKA 2014 biorą udział: Centrum Kultury w Lublinie/Scena Prapremier In Vitro, Lubuski Teatr w Zielonej Górze,Miejski Teatr Miniatura z Gdańska, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło z Warszawy, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Wierszalin z Supraśla, Teatr Wybrzeże z Gdańska.

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl.

Na podbój Hiszpanii.
22.09.2014r.

Na podbój Hiszpanii
W dniach od 27.09 do 05.10.2014r. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej otrzymał zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Kultur i Folkloru Benissa 2014 w Hiszpanii. Jest to bardzo prestiżowy festiwal na którym razem z zespołem z Hrubieszowa będą się prezentować zespoły z : Argentyny, Boliwii, Kolumbii, Hiszpanii, Filipin, Wielkiej Brytanii, Grecji, Peru, Rumunii, Ukrainy i Wenezueli. Hrubieszowianie mieli już okazję występować w Benissie 5 lat temu w 2008 r. gdzie zauroczyli tamtejsza widownię pięknem polskiego folkloru. Festiwal w Benissie oprócz prezentacji taneczno muzycznych przewiduje również prezentacje kultury szeroko rozumianej, każdy kraj na specjalnie przygotowanym stoisku będzie prezentował wyroby rękodzieła artystycznego, smakołyki swojej kuchni oraz liczne wydawnictwa.

Dla młodych Hrubieszowian wyjazd na tak znaczący festiwal połączony z prezentacją Polskiej Kultury będzie wielkim przeżyciem i nagrodą za trud związany z codziennymi próbami oraz licznymi koncertami promującymi miasto Hrubieszów, Województwo Lubelskie i Polskę.

W drodze na festiwal młodzi tancerze zwiedzą Genewę ,Monako, Awinion, Sanktuarium w La Salette i Barcelonę. Natomiast koncert odbędą się w Walencji, Calpe, Alicante i Benissie.
Zrealizowanie wyjazdu do Hiszpanii będzie możliwe dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.
 


Terenowa gra miejska "Hrubieszów z historią w tle".
14.09.2014r.

    W niedzielę 14 września na terenie miasta odbyła się terenowa gra miejska "Hrubieszów z historią w tle".
Udział w niej wzięło 6 drużyn 3-osobowych, których rozpiętość wiekowa to 14 - 28 lat. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą o swoim rodzinnym mieście, a ich wyniki punktowe były wysokie - o zdobyciu nagród nieraz decydowały połówki punktów!
Ostatecznie zwycięskie miejsca zajęli:
Miejsce 1
"Detergenci"
Piotr Mazurek
Mateusz Kulczyński
Radosław Łukasiewicz

Miejsce 2
Karol Madej
Dawid Bylina
Piotr Kowal

Miejsce 3

Katarzyna Gnatiuk
Piotr Weremij
Paweł Kuropatwa

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Przy grze pracował również sztab wolontariuszy oraz fotograf; poprawnego jej przebiegu pilnował ratownik medyczny. Organizator składa szczególne podziękowania na ich ręce - bez nich to wydarzenie nie mogłoby się odbyć!

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.


BYŁ SOBIE POLAK,POLAK,POLAK I DIABEŁ
10.09.2014r.

e-teatr.pl
Hrubieszowski Dom Kultury oraz Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zapraszają na spektakl
„Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł”
14 października godzina 1900
Sala widowiskowa HDK
Cena biletu 15 zł.
Przedsprzedaż biletów od 15 września br. w godz. 800 - 1500
Osiem historii, które wydarzyły się naprawdę, ale jak zapewniają same postaci – to nie jest teatr faktu. Na scenie mieszanka wybuchowa: dresiarz Niemiec, biskup, generał Jaruzelski, niespełniona gwiazda muzyczna, uboga staruszka, porzucony chłopiec i dziewczyna z obozu koncentracyjnego. Wszyscy zamknięci w jednej klatce, zawieszeni między ziemią a… i tu pojawia się problem.
Reżyseria i scenografia – Remigiusz Brzyk
Kostiumy i współpraca scenograficzna – Iga Słupska, Szymon Szewczyk
Muzyka – Jacek Grudzień

OBSADA:
GWIAZDKA – Marta Ledwoń
WANDA – Marta Sroka
STARUSZKA – Halszka Lehman
CHŁOPIEC – Daniel Dobosz
DRESIARZ – Wojciech Rusin
TURYSTA – Przemysław Gąsiorowicz
GENERAŁ – Krzysztof Olchawa
BISKUP – Paweł Kos

Tego samego dnia tj. 14 października br. o godz. 1700 odbędą się bezpłatne warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 16 roku życia.
Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są w HDK telefonicznie lub osobiście.
Liczba miejsc ograniczona.


Spektakl odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
TEATR POLSKA 2014
Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.
W tym roku program TEATR POLSKA organizowany jest po raz szósty. Zgłosiło się 109 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 14 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 19 teatrom, które ze swoimi prezentacjami i warsztatami odwiedzą 91 miejscowości w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.
W programie TEATR POLSKA 2014 biorą udział: Centrum Kultury w Lublinie/Scena Prapremier In Vitro, Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Miejski Teatr Miniatura z Gdańska, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło z Warszawy, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Wierszalin z Supraśla, Teatr Wybrzeże z Gdańska.
Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl.

logotypy
GŁÓWNA NAGRODA DLA POETKI Z KLUBU LITERACKIEGO ZIEMI HRUBIESZOWSKIEJ
09.09.2014r.

  Główną nagrodę w Turnieju Poetyckim o ,,Chmielakowy Antałek’’ w Krasnymstawie zdobyła poetka z Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej Ewa Puszek- Nowak.
Literatka zgłosiła zestaw wierszy na Turniej i bardzo spodobały się Jury, które doceniło lekkość pióra i łączenie treści satyrycznych z poważnymi. Nagrodę poetce wręczył Burmistrz Krasnegostawu- Andrzej Jakubiec, dyrektor Krasnystawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski i przewodniczący Jury Krzysztof Kołtun.
Pani Ewa Puszek Nowak w niedługim czasie zdobyła kolejną nagrodę za swoją poezję(przypomnijmy, iż niedawno została nagrodzona na międzynarodowym konkursie ,,U progu Kresów’’ ). Chociaż powyższa informacja jest nieco spóźniona, nie przeszkadza nam to, by tym bardziej pogratulować artystce.